close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Reflektor LED

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Reflektor LED

Postautor: to.st dodano: 17 paź 2014, 05:44

Wędrując po Allegro wpadła mi w oko taka aukcja http://allegro.pl/reflektor-lampa-przod ... 88429.html
Czy ktoś na forum już się z takim czymś zetknął?
Może faktycznie poprawia widoczność podczas nocnej jazdy?
Sklep z tym reflektorem mam bliziutko więc zrobiłem przymiarkę do swojego moto i pasuje. Trzeba tylko w obudowie zrobić dwa otwory do przykręcenia bo to akurat nie pasi.
_________________________________________
Awatar użytkownika
to.st
Klubowicz
 
Posty: 848
Rejestracja: 07 sie 2014, 21:52
Lokalizacja: Łańcut
Motocykl: Daelim VL 125F Daystar
Tel. kom.: 602501561
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63

Re: Reflektor LED

Postautor: Hawk1985 dodano: 17 paź 2014, 10:47

to.st pisze:Wędrując po Allegro wpadła mi w oko taka aukcja http://allegro.pl/reflektor-lampa-przod ... 88429.html
Czy ktoś na forum już się z takim czymś zetknął?
Może faktycznie poprawia widoczność podczas nocnej jazdy?
Sklep z tym reflektorem mam bliziutko więc zrobiłem przymiarkę do swojego moto i pasuje. Trzeba tylko w obudowie zrobić dwa otwory do przykręcenia bo to akurat nie pasi.

Też jestem ciekaw, widziałeś może jak to świeci w nocy? Generalnie często pojawiają się opinie ze ledy nie sprawdzają się podczas deszczowej pogody z racji na barwę światła.
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1653
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Reflektor LED

Postautor: przwoj dodano: 17 paź 2014, 11:29

Witam. Na forum Rometa w dziale technicznym (elektryka)jest opis czy warto zakupić taką lampę.
Pozdrawiam. Przemek.
przwoj
Forumowicz
 
Posty: 203
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:08
Motocykl: Junak M20
Tel. kom.: 886875606
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Reflektor LED

Postautor: to.st dodano: 17 paź 2014, 11:30

Jak świeci w ogóle to nie miałem okazji okazji zobaczyć :(
Może dlatego mam obawy, solidne, przed wpakowaniem się w gówniany?? sprzęt.
_________________________________________
Awatar użytkownika
to.st
Klubowicz
 
Posty: 848
Rejestracja: 07 sie 2014, 21:52
Lokalizacja: Łańcut
Motocykl: Daelim VL 125F Daystar
Tel. kom.: 602501561
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63

Re: Reflektor LED

Postautor: to.st dodano: 17 paź 2014, 11:31

przwoj pisze:Witam. Na forum Rometa w dziale technicznym (elektryka)jest opis czy warto zakupić taką lampę.

Dzięki za info, poczytam. A mógłbyś linka podesłać bo coś nie mogę namierzyć :(
_________________________________________
Awatar użytkownika
to.st
Klubowicz
 
Posty: 848
Rejestracja: 07 sie 2014, 21:52
Lokalizacja: Łańcut
Motocykl: Daelim VL 125F Daystar
Tel. kom.: 602501561
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63

Re: Reflektor LED

Postautor: przwoj dodano: 17 paź 2014, 11:59

Nie wiem do końca jak to zrobić. Postaram się ale to dopiero wieczorem. Jesteś zalogowany na forum Rometa 125?
Pozdrawiam. Przemek.
przwoj
Forumowicz
 
Posty: 203
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:08
Motocykl: Junak M20
Tel. kom.: 886875606
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Reflektor LED

Postautor: to.st dodano: 17 paź 2014, 12:10

Niestety nie
pewnie trzeba się do nich "zapisać" :D
_________________________________________
Awatar użytkownika
to.st
Klubowicz
 
Posty: 848
Rejestracja: 07 sie 2014, 21:52
Lokalizacja: Łańcut
Motocykl: Daelim VL 125F Daystar
Tel. kom.: 602501561
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63

Re: Reflektor LED

Postautor: beniamin82 dodano: 17 paź 2014, 12:23

Tak, trzeba się zapisać i poczekać na akceptację admina.
Fajne tam towarzystwo, ale w większości to ludzie z A1, czyli 16+.
Odniosłem wrażenie że tamto forum jest w wiekszości o tym jak zrobić żeby 125tka leciałą 200kmh :-).
Sympatyzują bardziej z BAM-em niż z nami i organizują tylko jeden zlot w roku...

Piszą że (http://www.romet125.pl) :
c64club napisał/a:
Czasem można dostać lampy LED homologowane, jest na nich znak Exx w kółku, odpowiednio wokół niego rozmieszczone inne oznaczenia, połowa tyhc lamp jest o kant dojpy roztrzaś, bo są słabe. Ale homo mają.
Na Allegro zaś często zdarzają się jakieś wynalazki, na których ktoś nadrukuje jakąś metodą napis E4 czy tam E11, ale nawet nie w kółku!

W sumie nieważne, czy homo jest lewe czy nie. Ważne, żeby były odpowiednie znaki i żeby w trybie mijania lampa śweciła jak Motór przykazał a nie przeciwnikom po oczach.

Ta lampa brzmi kusząco, jednakże:
-światła mijania chyba na żarówkę
-pewnie "szkło" z najtańszego poliwęglanu bez żadnych szans na przeżycie roku w stanie nieporysowanym i nierozpraszającym światła
-strumień światła z takiej lampy może być żenująco słaby
-kolor pewnie będzie zimnobiały
-ciekawe, czy znaki homo wybite na szkle czy tylko naklejka na tyle obudowy. W drugim przypadku to zupełny szajs


Ponieważ jednak jestem maniakiem LED (mam już tylne zespolone stop/poz/kier), dzwonię do Naprawskuter i daję do nich z akumulatorem i wtyczką do takich lamp. Mam do nich tylko 10 km.

Jeśli mijanie jest na jakąś sensowną żarówkę, to i tak można wziąć. I przerobić styki tak, żeby włączenie świateł drogowych nie wyłączało mijania - prądnica Romana i tak by wyrobiła, aby zasilić cały taki zespół przyjeździe z rędkościami niezabudowanymi.

Jacku, prądnica Romana spokojnie radzi sobie w mieście z H4 i dodatkowymi pozycyjnymi w wózku bocznym. Nie oszczędzisz nic kupując taką lampę. Co onnego, jeśli planujesz CB, grzane manetki czy inny odbiornik.


c64club napisał/a:
Aha, w Polsce DRL nie są przewidziane dla motocykli. Motór ma w dzień jeździć na krótkich i tyle.

Gość nie jest w stanie nic powiedzieć, nawet czy ta lama ma homo wybite na szkle nie można podjechać sprawdzić, tylko zakup przez internet. Mówi, że mają model Full LED, "tak jak na zdjęciu widać", ale na zdjęciu ta soczewka wygląda jak klasyczna do żarówek.

Gość w Gliwicach ma te lampy. Na szkle jest E4 i cała masainnych oznaczeń. "Oczywiście, niech pan przjedzie, podłączymy i zobaczymy jak świeci". Dzisiaj do 17 będę wiedział, czy i co to za badziew.

EDIT jeśli to jest to światełko, o którym myślę, a raczej to ten sam produkt, to mamy następujący zestaw LED w środku:
-dzienne/pozycja 1.25W (jakieś 40-50lm).
-mijania 6W 425lm (odpowiednik może 25W halogena)
-drogowe 25W 560lm

Jak na taki zestaw, to lumeny wyglądają sensownie i nie reklamowo. Podobną moc świecenia uzyskuję na swoim zestawie H4 + ściemniacz i całkiem dobrze się jeździ. LEDy nie wiedzieć czemu jakoś lepszy kontrast wydobywają z otoczenia. Jedynie na mgłę trzebaby obowiązkowo doposażyć motóra w zwyczajny przeciwmgielniak o ciepłej barwie, bo 400+ lumenów zimnobiałego rozszczepić sobie przed oczami to musi być niezły samooślepiacz.
Jeśli chodzi o jasność, w porównaniu do H4 szału nie ma, ale w porównaniu do oryginalnej żarówy rometowskiej to światło mocniejsze. A 6W to jest pikuś przy 25 czy 55.
Tylko nie podoba mi się, że te 25W na długich daje jedynie 560lm. Podejrzewam, że tych LED jest tam jednak koło 10W. ALE, można je włączyć OPRÓCZ a nie ZAMIAST krótkich, co daje już całkiem sensowne światło.


Mam nadzieję że mnie C64 nie pobije jak mnie spotka przy okazji...
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Reflektor LED

Postautor: przwoj dodano: 17 paź 2014, 12:36

O ten tekst mi chodzi. A wracając do forum Rometa. Czy Igor (C64Club), czy Junk, Indianer, Dziadek Staszek, Tomjag, Zender, Mnich to goście z A1 czyli 16+?.
Pozdrawiam. Przemek.
przwoj
Forumowicz
 
Posty: 203
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:08
Motocykl: Junak M20
Tel. kom.: 886875606
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Reflektor LED

Postautor: beniamin82 dodano: 17 paź 2014, 12:53

przwoj,
Sorry ale Zander (bogly44) jest dla mnie niestety prostakiem i chamem, tak jak obsmarował KCM gdzie tylko mógł to nikt inny. A nikt mu tu nic nie zrobił...

Po za nim wymieniłeś chyba wszystkich którzy coś sobą reprezentują i których osobiście znam i szanuję, zauważ że wszyscy Oni są teraz w BAMie bo wiekowo tam im bliżej...
Nie ukrywam że wiele cennych porad dotyczących mojej 125tki stamtąd czerpałem. Czytając tamto forum trzeba mieć jednak spory dystans bo wielu nastolatków pisze tam jakby pozjadali wszelkie rozumy i osiągnęli niewiadomo jakie przyspieszenia. To po prostu całkiem inna grupa ludzi niż my.

Pamiętam na zlocie forum rometa 125 w Turawie przy ognisku około 22 został Junk, Tomjag, Indianer, Szesnasty, Artur i ja (dziadka staszka i Mnicha nie było)... reszta leżała w namiotach...
Ostatnio zmieniony 17 paź 2014, 13:01 przez beniamin82, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Następna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości