close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Pomoc w wyborze motocykla...

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Pomoc w wyborze motocykla...

Postautor: wi3err dodano: 13 maja 2015, 21:41

Witam, tak jak w temacie, chciałbym poradzić się forumowiczów w sprawie kupna motocykla. Do tej pory jedynym jednośladem jaki posiadałem był chiński skuter Baotian Arrow. Wbrew wszelkim negatywnym opiniom na temat chińczyków skuter pomimo wieku - 6 lat sprawuje się bardzo dobrze.Jednakże chodzi za mną myśl przesiadki na prawdziwy motocykl. Spowodowane jest to z dwóch powodów : po pierwsze jazda autem (Citroenem c4 110 km benzyna), którego spalanie w mieście wynosi około 8.5 litra doszczętnie rujnuje mój studencki portfel. Po drugie jeżdżąc skuterem nabrałem pociągu do jednośladów, najbardziej podobają mi się motocykle w stylu chopper/cruiser. Niiestety nie mogę jeszczę skorzystać z swobody, która daje nowa ustawa, ponieważ mam 20 lat i nie posiadam prawa jazdy B od 3 lat. Chęć jeżdżenia jednośladem jest ogromna, w związku z czym postanowiłem za miesiąc po sesji egzaminacyjnej zapisać się na kurs kat. A2. Przeglądając różne motocykle natknąłem się na model benyco dark star 125, który bardzo przypadł mi do gustu, a także nieco droższy zipp raven 250. Chciałbym dowiedzieć się czegoś o tych motocyklach, a także zapytać, czy 125 cc będzie dla mnie dobrą pojemnością na początek, czy od razu powinienem celować w coś większego?
wi3err
Forumowicz
 
Posty: 18
Rejestracja: 13 maja 2015, 21:31
Motocykl: Benyco Dark Star 125 cc
Płeć: mężczyzna
Wiek: 28

Re: Pomoc w wyborze motocykla...

Postautor: beniamin82 dodano: 13 maja 2015, 22:09

Jeżeli masz zamiar robić prawko to kupuj coś większego. Jeżeli celujesz w chińską używkę to albo raven albo keeway cruiser 250efi. Zależy od zasobności portfela.

Tutaj masz okazję od naszego klubowicza
viewtopic.php?t=5578

Ja mając prawko A, kupiłem z braku kasy rometa 125, byłem zadowolony, po trzech sezonach przesiadłem się na 250 vkę.
Wiadomo że większość ludzi będzie namawiać cie na zakup większego motocykla. Jednak zdaję sobie sprawę ze wybór 250tki jest uwarunkowany zasobnością portfela.

Powodzenia w poszukiwaniu.

AAA, I KONIECZNIE ZAPRASZAMY DO POWITALNI! Mama zabroniła mam rozmawiać z nieznajomymi :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6675
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Pomoc w wyborze motocykla...

Postautor: wi3err dodano: 13 maja 2015, 22:26

Dokładnie, ta pojemność jest kwestią ilości pieniędzy. Mam do wydania jakieś 5 tyś pln, i tak właśnie się zastanawiam czy kupić benyco dark stara 125cc i ewentualnie z czasem poddać go modyfikacjom zwiększającym osiągi, czy też od razu celować w 250cc.
ps. przepraszam za brak wpisu w powitalni, jestem nowy na forum :c
wi3err
Forumowicz
 
Posty: 18
Rejestracja: 13 maja 2015, 21:31
Motocykl: Benyco Dark Star 125 cc
Płeć: mężczyzna
Wiek: 28

Re: Pomoc w wyborze motocykla...

Postautor: eNgine dodano: 14 maja 2015, 14:32

Ja zacząłem od zrobienia kategorii A i kupiłem od razu 250 (właśnie Ravena), wiedząc że będę również jeździł z pasażerką i nie tylko po mieście wydawał mi się to najsensowniejszy wybór. Jak czas pokazał wybór był trafny. Jeżdżę nim do dziś na zmianę z większą Hondą którą zakupiłem w zeszłym roku. Hondę zdecydowałem się zakupić ze względu na wyższy komfort podróży (a w dalszych trasach moja małżonka na ten komfort narzekała) - niskoobrotowy silnik, wygodne siedziska, większa pakowność. Mając jednak na uwadze kategorię wagową (250) w zasadzie niczego Ravenowi nie brakuje, a jazda nim cały czas sprawia mi ogromną frajdę. Mogę go śmiało polecić.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Pomoc w wyborze motocykla...

Postautor: Maciu56 dodano: 14 maja 2015, 14:39

"Raven", "Raven", "Raven"... i wszystko jasne ! Moją "Ziutę" kocham - nigdy nie zawiodła. :)
Awatar użytkownika
Maciu56
Sympatyk
 
Posty: 1308
Rejestracja: 19 lis 2013, 10:17
Lokalizacja: Warszawa (obecnie UK)
Motocykl: Była"Ziuta"...
Płeć: mężczyzna
Komunikator: Skype: maciu561
Wiek: 68

Re: Pomoc w wyborze motocykla...

Postautor: wi3err dodano: 14 maja 2015, 21:08

Chyba jednak zdecyduję się na Ravena, oprócz miasta mam również w planach jakieś wypady w Polskę z pasażerką,a co panowie sądzicie o modelu Benyco Dark star 125? Takowy stoi w salonie w moim mieście, w weekend wybieram się go obejrzeć. I jeszcze jedno pytanko o Ravena, czy ten motocykl jest wciąż produkowany? Nie ukrywam, że interesuje mnie motocykl nowy z salonu z gwarancją, ponieważ z powodu studiów nie mam niestety czasu siedzieć i grzebać w silniku w razie ewentualnej awarii.
wi3err
Forumowicz
 
Posty: 18
Rejestracja: 13 maja 2015, 21:31
Motocykl: Benyco Dark Star 125 cc
Płeć: mężczyzna
Wiek: 28

Re: Pomoc w wyborze motocykla...

Postautor: beniamin82 dodano: 14 maja 2015, 21:28

wi3err pisze:Chyba jednak zdecyduję się na Ravena, oprócz miasta mam również w planach jakieś wypady w Polskę z pasażerką,a co panowie sądzicie o modelu Benyco Dark star 125?

Jeżeli masz zamiar zdać prawo jazdy A2, to nie kupuj Dark Stara, To bardzo fajny duży motocykl, ale ma około 10KM i jeden cylinder.
Pakuj się od razy w 250. Zresztą teraz w Cenie 125 idzie kupić nową 250tkę.

wi3err pisze: I jeszcze jedno pytanko o Ravena, czy ten motocykl jest wciąż produkowany? Nie ukrywam, że interesuje mnie motocykl nowy z salonu z gwarancją, ponieważ z powodu studiów nie mam niestety czasu siedzieć i grzebać w silniku w razie ewentualnej awarii.

Lifan 250-4 jest i będzie produkowany jeszcze długo. A to że Zipp już go nie importuje niewiele zmienia. Wszystkie części silnikowe czy gaźnikowe pasują z Rometa. Problem może być najwyżej z Bakiem i kanapami, ale tutaj też sądze że sa mozliwości dopasowania z czegoś innego.

Zdecydowanie polecam zakupić używkę z dobrych z rąk z rozsądnym przebiegiem.
I nie chodzi mi tutaj o reklamowanie Ravena kolegi, choć warto go rozważyć...

Po prostu jak motocykl jest chiński, nowy i na gwarancji to często odwiedza serwis:

1) na przeglądy serwisowe płatne (150-200zł)
2) w celu poprawienia niedoróbek fabryki, regulacji i innych dupereli.

Z wieloletniego doświadczenia wiem, że motocykl z przebiegiem powyżej 5tyś. km po prostu już jest dokręcony, wyregulowany i przez kolejne tysiące trzeba tylko lać i jeździć. Wbrew pozorom nowy motocykl wymaga więcej uwagi i czasu niż dobra chińska używka. Choćby same początkowe wymiany oleju i docieranie.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6675
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Pomoc w wyborze motocykla...

Postautor: wi3err dodano: 15 maja 2015, 00:01

Rozumiem, zaczynam się przekonywać do rozważenia zakupu używki z niskim przebiegiem. Zakup motocykla planuje dopiero za miesiąc(po sesji egzaminacyjnej, ponieważ motocykl przed sesją raczej nie pozwoliłby na naukę ;) ) więc na spokojnie poprzeglądam oferty. Dziękuję wszystkim za porady i nakierowanie na zakup Ravena 250 :) . Do zobaczenia na trasie i LWG
wi3err
Forumowicz
 
Posty: 18
Rejestracja: 13 maja 2015, 21:31
Motocykl: Benyco Dark Star 125 cc
Płeć: mężczyzna
Wiek: 28

Re: Pomoc w wyborze motocykla...

Postautor: Hawk1985 dodano: 15 maja 2015, 11:02

Jak chcesz prawko to bierz 250, 125 to trochę mało - tak wiem kwestia dyskusyjna

Osobiście wolałbym używkę z pewnych rąk niż nowy, nówkę kupiłem ze względu na to że nie było matowych używek (pojawiły się trochę później :mur: ) i fakturę (a i tak odlicza się tylko połowę vatu - banda pie*** złodziei :wrr: )
Druga sprawa że na używce tyle nie stracisz przy odsprzedaży co przy nowym.
No i masz motocykl dotarty w którym ewentualne problemy wieku dziecięcego są wyeliminowane.

Możesz tez zastanowić się nad Rometem 250 - podobny do Zippa.
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1655
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38


Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron