close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Koszty utrzymania

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Koszty utrzymania

Postautor: wydech dodano: 04 sie 2015, 17:11

ja tam aż takiej statystyki nie prowadzę ale w tym sezonie przejechałem 8 K i średni 100 km kosztowało mnie ok 39,40 ( w tym , ubezpieczeni + pomoc drogowa, regulacja zaworów , synchro gaźników , opona przód, przegląd techniczny , olej + filtr + wymiana )
Awatar użytkownika
wydech
Klubowicz
 
Posty: 1225
Rejestracja: 14 lis 2012, 20:09
Lokalizacja: okolice Torunia
Motocykl: TS 350+GSF 600
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Re: Koszty utrzymania

Postautor: koty4 dodano: 04 sie 2015, 18:29

Jakas drobna różnica przeszło 100% wyszła. To musi być spisek......
Awatar użytkownika
koty4
Klubowicz
 
Posty: 1123
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:58
Lokalizacja: Littlehampton UK
Motocykl: Yamaha Majesty 400
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Koszty utrzymania

Postautor: Vater dodano: 04 sie 2015, 21:25

koty4 pisze:Ja wiem że daewoo i chińskie marki są zajebiste. Aż się dziwię że ludzie kupują Audi i Porsche. Ale nie mam zamiaru podczas wyjazdu grzebać na okrągło. Może zauwazycie że coraz więcej osób przesiada się na inne sprzęty. I nie wiedzą biedni że im poziom zajebistosci spada. Biedacy. Ciekawe dlaczego? Pewnie chcą poszpanowac kasą. A teraz pora na hejt. Ja wiem że nie stać nas w wiekszosci na nowe motocykle. Dlaczego więc ludzie kupują tą
Starą psujaca się i droga w utrzymaniu "japonię"?


To może się odniosę, jako, że przesiadłem się na "japonię" i czas by pohejtować :D . Przerabiałem w swoim życiorysie Rometa Kadeta (za czasów PRL-u), Jawę TS350 i w dobie kryzysu wieku średniego: Rometa Z150, Zippa Ravena 250, Hondę Shadow VLX600. Aktualnie kulam Suzuki DL1000.
Może niektórzy się oburzą, ale czasy Rometa Z150 i Ravena wspominam jako ciągła walkę z ciemną stroną mocy; każda dłuższa trasa wiązała się z grzebaniem na drodze i krótkotrwałą :_hura: , że coś się udało naprawić we własnym zakresie. Jednak radość zazwyczaj nie trwała zbyt długo i historia z grzebaniem na drodze się powtarzała. Chinolami objechałem polskie góry wzdłuż i wszerz oraz Czechy i Słowację. Na temat wygody podróżowania, zwłaszcza w dwie osoby, nie będę się zbytnio rozwodził, wystarczy :kicha: Dupsko odpadało, łapy bolały-to samo z kręgosłupem. Do wyprzedzenia ciężarówki potrzebowałem długości pasa startowego, a podjazdy w słowackich Tatrach. to wieczne wachlowanie biegami :/ .
Potem nadszedł czas na Hondę Shadow 600 i wypady na Litwę i Grossglockner . Bylo trochę lepiej, ale niedosyt i ból dupska pozostał. I do tego jeszcze odczucie jakby się tyłkiem po asfalcie jechało _boisie . No i ten brak kucyków na dwie osoby z bagażem. Dojrzałem w końcu do kupna turystyka, trochę wyłożyłem, trochę dołożyłem i jestem :_hura: . W ubiegłym roku zrobiłem pętlę po Polsce , obecnie wróciłem z Ukrainy i nie żałuję przesiadki na stara japonie . Nie zawiodła mnie ani razu, a komfort jazdy nieporównywalny :_hura:

Ale to tylko moje skromne zdanie. Każdy ma swój pogląd i własne doświadczenia.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2015, 21:40 przez Vater, łącznie zmieniany 1 raz
Vater
 

Re: Koszty utrzymania

Postautor: Arcon dodano: 04 sie 2015, 21:35

No ale DL to klasa sama w sobie :)
Arcon
Forumowicz
 
Posty: 1542
Rejestracja: 25 lis 2010, 17:36

Re: Koszty utrzymania

Postautor: Vater dodano: 04 sie 2015, 21:39

Arcon pisze:No ale DL to klasa sama w sobie :)


Przez skromność nie wspominałem o tym ;)
Vater
 

Re: Koszty utrzymania

Postautor: mlynaszz dodano: 04 sie 2015, 23:03

Vater pisze:
Arcon pisze:No ale DL to klasa sama w sobie :)


Przez skromność nie wspominałem o tym ;)

Każda sroka swój ogon chwali....
Właściciel GS_a powie,że tylko BMW, V-sroma ,że Suzuki ponad wszystko, a ja że uwielbiam gwizd jaki wydaje mój tygrys, mimo, że niektorzy na odglos pracy silnika się krzywia ;-) Łączy nas jedno, turystyczne enduro jest tym co pozwala nam cieszyc się jazdą w każdych warunkach...(prawie ;-) ) A koszty? Zawsze jakieś są :-P
Awatar użytkownika
mlynaszz
Zarząd KCM
 
Posty: 3091
Rejestracja: 08 sie 2008, 07:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Motocykl: CHN->JP->I->GB->JP
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Koszty utrzymania

Postautor: koty4 dodano: 05 sie 2015, 07:23

Oczywiście, że chiński sprzęt był przeważnie naszym pierwszym (także ze względu na cenę) i to on torował droge naszej pasji. Potem każdy szukał własnej drogi i znalazł, lub szuka tego, co zapewni mu komfort i radość. Byłem oburzony, gdy miałem Ravena, jak mój znajomy mówił na niego "rower 2-biegowy". Z perspektywy racji trochę miał.
Ale czasami mam wrażenie, że chińskie sprzęty się nie psują, na 1 litrze przejeżdżają 200 km i to jeszcze z przelotową co najmniej 140. Ręce opadają. To po co ten dział, gdzie w większości opisuje się awarie i problemy?
Kończę temat, bo znowu się narobi... :D
Awatar użytkownika
koty4
Klubowicz
 
Posty: 1123
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:58
Lokalizacja: Littlehampton UK
Motocykl: Yamaha Majesty 400
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Koszty utrzymania

Postautor: zmstr dodano: 05 sie 2015, 08:53

Koty a to na forach japońskich marek nie masz działów awarie i problemy? :) Mój chinol nie jest doskonały, nie zabiorę plecaka, nie będę jeździł szybciej niż 100km/h, nie będę zsiadał z niego po kilkuset km ze słowami "i nawet dupa mnie nie boli". Ale japonia też nie jest taka różowa jak ją malują. Miałem CBR 600 F2 z '92r. i paliła jak smok, części były drogie jak cholera, a nie była perfekcyjnie bezawaryjna, dostęp do świec to była jakaś kpina, a po jednej glebie dobranie oryginalnych plastików w moim malowaniu okazało się niemożliwe. Wszystko ma swoje plusy i minusy i chinola wybierałem świadomie mając zakładany taki i taki budżet, choć w tych pieniądzach znajomi podrzucali mi oferty ciekawych japońców.
I odnośnie Lanosa :P Miałem go prawie 3 lata, sprzedawałem z przebiegiem 240000km i złego słowa nie powiem, bo jako biedny student mogłem tylko lać i jeździć, był bezawaryjny. Po sprzedaży naszło mnie na luksus, kupiłem BMW i po dwóch latach jak sprzedawałem to płakałem.... ze szczęścia, że się skarbonki pozbyłem :)
Nie lubię ciepłego piwa, zimnego lata i zarozumiałych bab, które zachowują się jakby miały okres przez 30 dni w miesiącu :)
zmstr
Forumowicz
 
Posty: 84
Rejestracja: 15 maja 2015, 19:46
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Motocykl: Romet ADV 150
Płeć: mężczyzna
Wiek: 39

Re: Koszty utrzymania

Postautor: beniamin82 dodano: 05 sie 2015, 09:30

Karol pisze:
beniamin82 pisze:-Keeway Cruisera na odlgłości 34tyś. km to 21zł 40 gr na 100km razem z paliwem :-).
http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/49375

O ile się nie mylę nie wpisujesz w motostat ubezpieczenia i przeglądu, a to trochę zaniżyło koszta.
U mnie wyszło 50.69 PLN/100km, no ale mój sprzęt ma już swoje lata ;)


Masz rację, mój błąd. Nie wpisuję przeglądów i OC. Ale to koszty stałe dla każdego sprzętu.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6680
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Koszty utrzymania

Postautor: wydech dodano: 05 sie 2015, 09:35

koty4 pisze:Jakas drobna różnica przeszło 100% wyszła. To musi być spisek......

Koty jakbym liczył dokładnie to by wyszło mniej ale wziąłem średnie spalanie na poziomie 5,5 litra i cenę paliwa 5 zł
gdybym sam zrobił synchro gaźników i zawory ( jak większość właścicieli chińskich sprzętów) cena paliwa średnią ok 4,8 zł
to przejechanie 100 km kosztowałby 33,20 zł ,
ps moja japonia ma 11 lat , aha i spalanie ok 5,5 litra to jazda ponad 120, wiec moje wyliczenia są ze sporą górką , jadać w tempie chińskiej 250 jestem wstanie zejść do około 4,5 l na czyli przejechanie 100 km z przeglądami oc , pomocą drogowa wychodzi ok 29,40 zł
Awatar użytkownika
wydech
Klubowicz
 
Posty: 1225
Rejestracja: 14 lis 2012, 20:09
Lokalizacja: okolice Torunia
Motocykl: TS 350+GSF 600
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron