close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Udźwig motocykla

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Udźwig motocykla

Postautor: zmstr dodano: 31 lip 2015, 09:37

Wiecie może na jakiej podstawie dobierany jest udźwig motocykla? Czy jest to uzależnione od mocy silnika i jego możliwości czy może liczona jest wytrzymałość ramy? W adv-ce mam udźwig 150kg. Spróbowałem jazdy w 2 osoby (łącznie ~180kg) i silnik nie zamulał, nie czułem braku kontroli nad motocyklem, więc jedyna (i chyba najniebezpieczniejsza) rzecz to spoiny na ramie i sam materiał z której jest zbudowana. Chociaż aż w takie partactwo nie chce mi się wierzyć. Jakie te spoiny musiałyby być by niecałych 200 kg nie utrzymać.
Nie lubię ciepłego piwa, zimnego lata i zarozumiałych bab, które zachowują się jakby miały okres przez 30 dni w miesiącu :)
zmstr
Forumowicz
 
Posty: 84
Rejestracja: 15 maja 2015, 19:46
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Motocykl: Romet ADV 150
Płeć: mężczyzna
Wiek: 39

Re: Udźwig motocykla

Postautor: Michał_66 dodano: 31 lip 2015, 09:45

zmstr pisze:Wiecie może na jakiej podstawie dobierany jest udźwig motocykla? Czy jest to uzależnione od mocy silnika i jego możliwości czy może liczona jest wytrzymałość ramy? W adv-ce mam udźwig 150kg. Spróbowałem jazdy w 2 osoby (łącznie ~180kg) i silnik nie zamulał, nie czułem braku kontroli nad motocyklem, więc jedyna (i chyba najniebezpieczniejsza) rzecz to spoiny na ramie i sam materiał z której jest zbudowana. Chociaż aż w takie partactwo nie chce mi się wierzyć. Jakie te spoiny musiałyby być by niecałych 200 kg nie utrzymać.

na udźwig ma wpływ wiele czynników od ramy przez moc silnika, amortyzatory jak i nawet ogumienie które tez ma index masy :D (czyli nacisku na oponę)
więc co z tego że rama wytrzyma w co też wątpię jak siądą amorki :D :D i najzwyczajniej na świecie będą Ci dobijać
Michał_66
 

Re: Udźwig motocykla

Postautor: zmstr dodano: 31 lip 2015, 10:27

Opon to akurat nie brałem pod uwagę, bo można je zmienić na takie o większym udźwigu :) Z amortyzatorami faktycznie gorzej to może wyglądać.
Nie lubię ciepłego piwa, zimnego lata i zarozumiałych bab, które zachowują się jakby miały okres przez 30 dni w miesiącu :)
zmstr
Forumowicz
 
Posty: 84
Rejestracja: 15 maja 2015, 19:46
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Motocykl: Romet ADV 150
Płeć: mężczyzna
Wiek: 39


Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron