close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Intruder 1400

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Intruder 1400

Postautor: Shipp dodano: 10 mar 2009, 19:22

Ktoś z naszego forum marzy o intruderze. Nie wiem, jak się ma C800 do Intrudera 1400. Najszło mnie na napisanie tego posta, ponieważ przy okazji przejażdżki spotkałem gościa na takim Intruderze. Miał problem więc się zatrzymałem, ale nie w tym rzecz. Miałem okazję go popróbowac, i... Wykop ma, nie powiem, 1,4 to 1,4, pięknie ucieka spod tyłka, ale... Spora rama /w końcu musi utrzymac duży v-motor/ lecz na tej ramie malutki zbiorniczek, jak w mojej Viście. Siedzenie wysoko, jak w motocyklu turystycznym. Pozycja w siodle zupełnie nie dla mnie, bardzo mi przypominała Jinluna Luci. Tak samo twardo i wysoko. Ogólnie mówiąc jakiś taki dziwny i mizerny, Drag jest o niebo bardziej uszyty na moją miarę. Tak więc wiem, że fakt nie wybrania Intrudera był trafnym wyborem. Muszę jeszcze sprawdzic Vulcana i Shadow.
Wydawało by się że czopek to czopek, a jednak to nie to samo. Trzeba się poprzymierzac do różnych modeli i marek, żeby trafic w to, co najbardziej będzie odpowiadało wymaganiom.
Shipp
Forumowicz
 
Posty: 1345
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:42
Motocykl: .

Intruder 1400

Postautor: Shipp dodano: 10 mar 2009, 21:25

jawoska pisze:Mój drogi Shippku nie podoba Ci się mój przyszłościowy Intruderek? :ojoj:
:nuda:
http://www.suzuki-moto.pl/page.php?id=salon&kat=cruiser09&moto=09cruiser_vl800

No właśnie C 800 ma wygląd jak trzeba i aparycję odpowiednią a ten 1400 jakiś taki dziwny był. Może dlatego, że był golas? Malutki zbiorniczek, nie pasujący do ramy, mała chłodniczka podwieszona pod główką ramy. W siodle czułem się "wystrzelony" w powietrze i na dodatek niezbyt /jak na mnie/ wygodna pozycja, musiałem siedziec na nim jakbym kołka połknął, prosto i sztywno. Po prostu przekonałem się, że nie każdy motocykl może człowiekowi pasowac, chociaż to niby podobny segment. Jednak zamiast czopka wolę zdecydowanie ciężkiego cruisera.
Shipp
Forumowicz
 
Posty: 1345
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:42
Motocykl: .

Intruder 1400

Postautor: SlawekZ dodano: 10 mar 2009, 22:42

Kilka informacji o VS1400:
- to typowy czoper i mały zbiornik to reguła, "mała chłodniczka" to chłodnica oleju, silnik jak na czopera przystało jest chłodzony powietrzem i dodatkowo wspomagany chłodnicą oleju. Nie wiem Shipp, czy kiedykolwiek siedziałeś na turystyku - wg mnie Intruz ma wyjątkowo nisko umieszczone siedzenie i jak to zauważyłeś jest wyjątkowo twardo zawieszony, choć znam takich co go jeszcze bardziej utwardzają.
- nie jest porównywalny ani z C800, DS1100 czy VL800 i 1500 ani z żadnym innym cruiserem, to zupełnie inny rodzaj motocykla i jeśli już się pokusić o jakieś porównanie to podpasowały by niektóre modele H-D, bo nie ma na rynku innych fabrycznych czoperów w tej klasie pojemności. I jak to czoper, po wyjściu z fabryki mało komu pasuje - jest dopiero przystosowywany pod jeźdźca (skórzane dodatki i metalowa biżuteria a niekiedy i bardziej kosztowne przeróbki) - dopiero wtedy, odpowiednio ubrany staje się odpowiedni do jazdy.

Zanim wybrałem VS-a, próbowałem kilka innych modeli motocykli, z H-D włącznie. Z braku kasy kupiłem dużego Intruza - nie żałuję :)
Awatar użytkownika
SlawekZ
Forumowicz
 
Posty: 53
Rejestracja: 04 sty 2009, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Motocykl: VS1400
Wiek: 55

Intruder 1400

Postautor: Shipp dodano: 10 mar 2009, 23:09

Masz rację, to zupełnie inny rodzaj motocykla i mi ten rodzaj zupełnie nie podszedł. Kiedy wsiadłem pierwszy raz na Draga, czułem że jest uszyty specjalnie dla mnie, na Intruzie przeciwnie, czegoś brakowało. Fakt, że ten był zupełnie goły i sprawiał wrażenie "oskubanego indyka". Moje spostrzeżenie jest potwierdzeniem tego, że chopper a cruiser to różne rodzaje motocykli, chociaż wielu ludzi nie widzi między nimi różnicy. W tym co piszę nie ma absolutnie intencji, że Intruder to zły motocykl. Kopa ma chyba lepszego od mojego VStara, ale wygoda w siodle i zadowolenie z wyglądu znaczą nie mniej niż sama jazda. I dobrze, dlatego na rynku jest taka bogata oferta motocykli, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Shipp
Forumowicz
 
Posty: 1345
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:42
Motocykl: .

Intruder 1400

Postautor: LEFTHANDY dodano: 11 mar 2009, 03:27

Według mnie Honda Shadow strasznie jest podobna do starych ibtruderów z sylwetki cżesto mi się mylą.
Sprawdź, czy twoje spasione dupsko pasuje do wymarzonego sprzęta: http://cycle-ergo.com/
Awatar użytkownika
LEFTHANDY
Forumowicz
 
Posty: 1620
Rejestracja: 28 mar 2008, 11:02
Lokalizacja: Praga_TARG?WEK
Motocykl: Rude Bettie V250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Intruder 1400

Postautor: Luca dodano: 11 mar 2009, 09:46

Shipp pisze: Po prostu przekonałem się, że nie każdy motocykl może człowiekowi pasowac, chociaż to niby podobny segment..

Zgadza się moto trzeba sobie dobrać do własnych upodobań i mimo, że moto może być super samo w sobie (wygląd, parametry itp) to jak się siądzie i pojeździ może okazać się, że to nie to. :)
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Intruder 1400

Postautor: SlawekZ dodano: 11 mar 2009, 10:37

LEFTHANDY pisze:Według mnie Honda Shadow strasznie jest podobna do starych ibtruderów z sylwetki cżesto mi się mylą.

Wg mojej wiedzy - nie ma starych Intruderów... Od 1986 roku chyba (na pewno od 1987) VS Intruder produkowany jest do dziś bez istotnych zmian (w 92 dołożyli piąty bieg, od 2000 malowany jest silnik na czarno) - dlatego uważać go można za czysty klasyk. Jego sylwetka pozostaje bez zmian od 22 lat!!!

Tak jak pisze Shipp: dla każdego coś miłego - każdy znajdzie dla siebie odpowiednie moto które mu będzie odpowiadało :jupi:
Awatar użytkownika
SlawekZ
Forumowicz
 
Posty: 53
Rejestracja: 04 sty 2009, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Motocykl: VS1400
Wiek: 55

Intruder 1400

Postautor: Shipp dodano: 11 mar 2009, 11:53

Luca pisze:
Shipp pisze: Po prostu przekonałem się, że nie każdy motocykl może człowiekowi pasowac, chociaż to niby podobny segment..

Zgadza się moto trzeba sobie dobrać do własnych upodobań i mimo, że moto może być super samo w sobie (wygląd, parametry itp) to jak się siądzie i pojeździ może okazać się, że to nie to. :)

Coś mi się wydaje, że Tobie właśnie pasowałby VS1400. Siedzi się i prowadzi tak samo jak Twojego Jinluna, nawet wielkością są podobne. Tylko różnica w pałerze nie da się nawet porównac :))
Shipp
Forumowicz
 
Posty: 1345
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:42
Motocykl: .

Intruder 1400

Postautor: Luca dodano: 11 mar 2009, 13:34

Shipp pisze: Coś mi się wydaje, że Tobie właśnie pasowałby VS1400. Siedzi się i prowadzi tak samo jak Twojego Jinluna, nawet wielkością są podobne. Tylko różnica w pałerze nie da się nawet porównac :))

Musiał bym się przejechać by coś powiedzieć na ten temat ale może faktycznie masz racje. :D
majkelpl pisze: z twardym zawieszeniem gdzie wszystko brzeczy, wibruje i drga :chopper2:

O ttt to to :buttrock: :buttrock: :buttrock: :buttrock: :buttrock:
Wtedy czujesz, że żyjesz :tango:
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Intruder 1400

Postautor: Luca dodano: 11 mar 2009, 16:49

No Wildek wzbudza u mnie pozytywne emocje :D Wystraczyło abym usiadł i już mi ciarki po plecach chodziły.
Niestety nie dane mi było poprowadzić tego potfura. :zalamka: _bezradny
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron