close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Alarm w motocyklu

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: gregor dodano: 27 lip 2016, 13:26

No w sumie racja ale to tylko od dzieciarni i macaczy, na złodzieju to nie robi wrażenia. No i do tego wystarczy a nawet chyba lepszy jest alarm o minimalnej ingerencji, czyli podpinany jedynie do zasilania zintegrowany czujnik wstrząsu z syrenką. raz że tańszy dwa, że nie rozpruwasz instalacji i też można schować pod siedzenie. Kolega miał zamontowaną blokadę xenna czy coś takiego z alarmem rano znalazł ją leżącą na trawie złodziejowi wystarczyła guma do żucia aby zatkać głośniczek i zapewne kilka sekund aby ją otworzyć ;) Do sąsiada przyjechał szwagier z Holandii BMW M3 trzy zabezpieczenia elektroniczne auto stało jedną noc i to na parkingu strzeżonym :D Ostatnio są modne kłódki z zamkiem dyskowym,
Obrazek
kiedyś wydawało mi się, że są dobre, dziś wiem, ze otwiera się ją w trzy sekundy więc jak masz na garażu takie trzy kłódki to złodziejowi otwarcie go zajmie dziewięć sekund. :D
Staraj się jeździć tak, aby Twój umysł zdążył ogarnąć co się dzieje w okół Ciebie.
Awatar użytkownika
gregor
Forumowicz
 
Posty: 97
Rejestracja: 29 lip 2015, 02:46
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: Jan dodano: 27 lip 2016, 21:59

A morze by, Alarm Rowerowy. Nie musi mieć zasilania z aku. :sidecar:
Awatar użytkownika
Jan
Klubowicz
 
Posty: 503
Rejestracja: 09 lut 2013, 14:33
Lokalizacja: Zachodniopomorskie Płoty
Motocykl: Yamaha Venture Royal 1300
Tel. kom.: 693386976
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: gregor dodano: 28 lip 2016, 00:37

No tyle tylko, że trzeba pamiętać o wymianie baterii co jakiś czas. Wydaje mi się jednak, ze najlepsze zabezpieczenie to coś nie standardowego czyli coś na bazie własnego pomysłu. Raz, że złodziej nie ma wzorca a dwa, że nawet jeśli się jakieś rozwiązanie powtórzy to musi trafić na tego samego złodzieja. Oczywiście nie mówię tu o grupach zorganizowanych gdzie motor idzie na pakę ciężarówki prosto z parkingu bo tu raczej marne szanse, ale o czymś co zaskoczy złodzieja. "alarmu nie ma, immo nie ma, blokady zerwane, paliwo jest, zapłon jest a moto nie pali" i w tym momencie pozostaje pytanie"sprawny czy zepsuty?" czasu na przegląd techniczny nie ma więc zostawia motor i tyle.
Staraj się jeździć tak, aby Twój umysł zdążył ogarnąć co się dzieje w okół Ciebie.
Awatar użytkownika
gregor
Forumowicz
 
Posty: 97
Rejestracja: 29 lip 2015, 02:46
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: krzysieg dodano: 14 sie 2016, 20:30

Ja czasem swojego torosa stawiam pod blokiem .
Blokada kierownicy ,alarm,u-lock na koło i myślę że to wystarczy przy jego wartości...
Widziałem rometa k125 ,stoi przypięty jakimś zapięciem rowerowym jakby ktoś zapomniał o nim ,stoi juz tak z pół roku i nikt go nie rusza .
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: Groot dodano: 14 sie 2016, 21:28

Trzeba się zastanowić czy inwestować w alarm czy wykupić AC ....Ja dostałem ofertę AC- 110zł i zastanawiam się czy w listopadzie kiedy kończę OC nie wykupie też AC . Alarm to od 150 do 300zł ( mówię o skromnych), niby jednorazowy wydatek ale gwarancji nie daje. :swir:
Awatar użytkownika
Groot
Forumowicz
 
Posty: 594
Rejestracja: 18 cze 2016, 15:50
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Can Am Spyder
Płeć: mężczyzna
Wiek: 61

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: krzysieg dodano: 16 sie 2016, 09:29

A czy warunkiem AC nie jest posiadanie odpowiednich blokad i alarmu, niestety chyba modelu uznawanego przez
ubezpieczalnie .
Nie sądzę że można stawiać gdzie się chce i niczym nie zabezpieczać ...
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: krzysieg dodano: 06 wrz 2017, 22:10

Zastanawiam się czy nie wywalić tego alarmu , problemów z nim nie ma(cena 70zł) ale
strasznie głośno się rozbraja i zazbraja , taka sama głośność jak przy alarmie .
Syreny nie da się łatwo zmienić bo nie jest na 12V tylko piezo...
Interesuje mnie tani alarm .
Są alarmy z powiadomieniami głosowymi czyli jest oddzielnie głośnik oddzielnie syrena ,
ma ktoś taki ?
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości