close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Alarm w motocyklu

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Alarm w motocyklu

Postautor: Arez dodano: 24 maja 2016, 01:07

Hejka
przy kluczykach mam pilot, przyciski jak w alarmie, kiedy je klikam to moto mruga ale jak potem nim trzese to nic nie wyje i mozna odpalic, co to moze byc
Awatar użytkownika
Arez
Forumowicz
 
Posty: 76
Rejestracja: 13 maja 2016, 03:41
Motocykl: Jinlun Texan JL 125-11

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: garfik dodano: 24 maja 2016, 08:05

Alarm z odłączoną syrenką? Sprawdź pod pokrywami boczków albo siedzeniem, gdzie i jaką masz centralkę.
--
90% wypadków wydarza się w domu. ZAKAZAĆ DOMÓW!
Those, who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety - Benjamin Franklin

KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Awatar użytkownika
garfik
Forumowicz
 
Posty: 635
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:54
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Motocykl: Nornica - Yamaha XJ 600 N
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: vexus dodano: 24 maja 2016, 11:02

Co daje taki alarm? Poza złudnym myśleniem że motor jest bezpieczny? Może zabezpieczyć jedynie przed małolatami, bo prawdziwy złodziej nawet się nie przestraszy :-)
Awatar użytkownika
vexus
Forumowicz
 
Posty: 40
Rejestracja: 18 kwie 2016, 16:17
Motocykl: keeway superlight 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: beniamin82 dodano: 24 maja 2016, 11:09

vexus pisze:Co daje taki alarm? Poza złudnym myśleniem że motor jest bezpieczny? Może zabezpieczyć jedynie przed małolatami, bo prawdziwy złodziej nawet się nie przestraszy :-)

Ja musiałem wyciąć alarm bo siał strasznie. I nie raz nie dało się odpalić motocykla , teraz chłopaki z serwisu wycięli to w pień i motocykl palił na dotyk.
Teraz nie pali, bo akumulator zdechł...motocykl nie jest używany ostatnio prawie wcale :wielkieoczy:
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: garfik dodano: 24 maja 2016, 11:14

Bartka też kupiłem z alarmem. I od razu odłączyłem cholerstwo. Wyło jak mucha przysiadła na kanapie. A raz podczas jazdy syrenka się odlepiła i waliła o tylne koło wisząc na kablu :D
--
90% wypadków wydarza się w domu. ZAKAZAĆ DOMÓW!
Those, who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety - Benjamin Franklin

KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Awatar użytkownika
garfik
Forumowicz
 
Posty: 635
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:54
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Motocykl: Nornica - Yamaha XJ 600 N
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: Arez dodano: 24 maja 2016, 13:38

Immo w moto moim zdaniem to podstawa, nie każdy złodziej jest specem jak na filmach, się utarło że jak ma ukrasc to ukradnie, otóż nie, jak zastanie przeszkody to nie ukradnie. W mojej Alfie miałem drogie felgi, ukradliby gdyby nie śruby antykradzieżowe a dokładnie jedna w każdym kole, tyle mówili że to na nic a jednak spelnilo funkcje swa.
Awatar użytkownika
Arez
Forumowicz
 
Posty: 76
Rejestracja: 13 maja 2016, 03:41
Motocykl: Jinlun Texan JL 125-11

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: Romas dodano: 24 maja 2016, 23:40

kiedy to było z tymi felgami, i raczej to były jakieś napalone małolaty, bo możesz mi wierzyć żeja podejdę do każdego zabezpieczenia i odkręcę , a złodziejem z przygotowaniem nie jestem tylko mam klucze ogólnie dostępne.
co do immo to w moto jest bardzo prosta elektryka to raz ,a dwa, jak ktoś będzie chciał ukraść motocykl to nie będzie się bawił w odpalanie i jechanie tylko wrzuci na pakę w 20 sek i pojedzie ;)
Romas
Forumowicz
 
Posty: 183
Rejestracja: 18 maja 2014, 17:12
Lokalizacja: Marki
Motocykl: Jinlun 250
Tel. kom.: 603842168
Płeć: mężczyzna

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: gregor dodano: 27 lip 2016, 08:24

Nie wiem na ile ma sens montowanie alarmu czy czegokolwiek w motocyklu gdzie instalacja jest na zewnątrz, nawet jeśli centralkę i syrenkę schowasz pod siedzeniem to i tak kable do których jest to podpięte są na wierzchu wystarczy tylko wiedzieć co odciąć i co zmostkować. Po drugie każde zabezpieczenie jest w pierwszej kolejności kupowane przez złodziei do rozpracowania, tak że złodziej zna się lepiej na tym co masz niż Ty sam, taka jest prawda. Podobnie jak z kłódkami czy zamkami, jest na YT taki gość , który pokazuje ile warte są wszystkie zamki i zabezpieczenia. Czasem to się zastanawiam po co w ogóle zamykam garaż :D przecież mi zamknięcie zajmuje więcej czasu niż złodziejowi otwarcie.
Staraj się jeździć tak, aby Twój umysł zdążył ogarnąć co się dzieje w okół Ciebie.
Awatar użytkownika
gregor
Forumowicz
 
Posty: 97
Rejestracja: 29 lip 2015, 02:46
Motocykl: Romet R 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: garfik dodano: 27 lip 2016, 08:48

W zasadzie, to po to, żeby ubezpieczalnia nie miała podstaw do wypięcia się i niewypłacenia odszkodowania...
--
90% wypadków wydarza się w domu. ZAKAZAĆ DOMÓW!
Those, who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety - Benjamin Franklin

KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Awatar użytkownika
garfik
Forumowicz
 
Posty: 635
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:54
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Motocykl: Nornica - Yamaha XJ 600 N
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Alarm w motocyklu

Postautor: Luca dodano: 27 lip 2016, 13:14

gregor pisze:Nie wiem na ile ma sens montowanie alarmu czy czegokolwiek w motocyklu gdzie instalacja jest na zewnątrz,

O tyle ma sens, że jak zostawisz na mieście to dzieciarnia na niego nie siada i większe prawdopodobieństwo, że nikt go nie przewróci.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości