close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Gdzie montujecie gniazdo zapalniczki ...

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Gdzie montujecie gniazdo zapalniczki ...

Postautor: Groot dodano: 08 lip 2016, 18:22

Witam. Dzięki za sugestie. W końcu zdecydowałem się na montaż bezpośrednio do akumulatora z bezpiecznikiem na tylnym gmolu zaraz za kufrem. Zobaczę jak będzie się sprawowało. Używam nawigacji tylko audio...zobaczymy. Na wszelki wypadek resztę kabelków ładnie pospinałem i z przekaźnikiem fajnie upchałem w schowku pod siedzeniem. Dziękuje.. :) :)
Awatar użytkownika
Groot
Forumowicz
 
Posty: 594
Rejestracja: 18 cze 2016, 15:50
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Can Am Spyder
Płeć: mężczyzna
Wiek: 61

Re: Gdzie montujecie gniazdo zapalniczki ...

Postautor: Mariuszz dodano: 08 lip 2016, 20:06

Groot pisze:Witam. Dzięki za sugestie. W końcu zdecydowałem się na montaż bezpośrednio do akumulatora z bezpiecznikiem.... i z przekaźnikiem

A co będzie robił ten przekaznik jak jest gniazdo podłaczone bezpośrednio do akumulatora? _bezradny
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1165
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Re: Gdzie montujecie gniazdo zapalniczki ...

Postautor: Grzegorz dodano: 08 lip 2016, 20:59

Są gniazda bezpiecznikowe montowane bezpośrednio na przewodach. Warto zabezpieczyć bezpiecznikiem + i - zasilania gniazda. Cewkę przekaźnika montujemy do stacyjki a przez styki przekaźnika puszczamy + zasilania. Należy pamiętać że przy prądzie stałym styki przekaźnika mają niską wytrzymałość prądową dlatego należy "+" zasilania przepuścić w szeregu przez większą ilość styków.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Klubowicz
 
Posty: 321
Rejestracja: 11 paź 2014, 19:16
Motocykl: Kawasaki Vulcan 800
Tel. kom.: 693070962
Płeć: mężczyzna
Wiek: 60

Re: Gdzie montujecie gniazdo zapalniczki ...

Postautor: Mariuszz dodano: 08 lip 2016, 21:16

Przecież napisał: "bezpośrednio do akumulatora".
Stad pytanie o rolę przekaznika bo tak ogólnie i mniej więcej to wiem do czego on służy i jak działa. :D
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1165
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Re: Gdzie montujecie gniazdo zapalniczki ...

Postautor: Grzegorz dodano: 08 lip 2016, 21:25

Ja wiem że ty wiesz, ale może ktoś nie wie :D
Awatar użytkownika
Grzegorz
Klubowicz
 
Posty: 321
Rejestracja: 11 paź 2014, 19:16
Motocykl: Kawasaki Vulcan 800
Tel. kom.: 693070962
Płeć: mężczyzna
Wiek: 60

Re: Gdzie montujecie gniazdo zapalniczki ...

Postautor: Groot dodano: 08 lip 2016, 21:41

cyt..Na wszelki wypadek resztę kabelków ładnie pospinałem i z przekaźnikiem fajnie upchałem w schowku pod siedzeniem. Dziękuje.

Witam. Źle opisałem zestaw- można podłączyć za pomocą przekaźnika, lub przełączasz i podpinasz bezpośrednio do akumulatora z bezpiecznikiem. Ja mogę przepiąć kabelki i mam podłączenie z przekaźnikiem i montuje na kierownicy np. z nawigacją. Obecnie przekaźnik jest odłączony... :D
Awatar użytkownika
Groot
Forumowicz
 
Posty: 594
Rejestracja: 18 cze 2016, 15:50
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Can Am Spyder
Płeć: mężczyzna
Wiek: 61

Poprzednia

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość