close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Dysze gaźnika

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Dysze gaźnika

Postautor: 2rasek dodano: 09 paź 2016, 17:45

Ave,
czytałem ostatnio na zagranicznych forach tezy o powiększaniu (montowaniu większych) dysz. Po czym przejrzałem e-bay i takowe znalazłem w różnych rozmiarach do naszych sprzętów czy ktoś zagłębiał się bardziej w temat. A jeszcze lepiej praktykował takie zabiegi? Myślę, że temat warty poruszenia można polepszyć osiągi moto, a przy odpowiedniej technice jazdy nie stracić na zasięgu.
2rasek
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 02 paź 2016, 10:53
Motocykl: JAWA 350 JL125
Płeć: mężczyzna

Re: Dysze gaźnika

Postautor: Mist dodano: 09 paź 2016, 18:33

Podpowiadam: Temat był/jest szeroko omawiany na forum Junaka
mist
"nie jest błędem zrobić błąd, błędem jest trwanie w błędzie"
Awatar użytkownika
Mist
Klubowicz
 
Posty: 888
Rejestracja: 20 gru 2015, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Junak M12, FLSTCI
Tel. kom.: 726230066
Płeć: mężczyzna
Wiek: 69

Re: Dysze gaźnika

Postautor: 2rasek dodano: 10 paź 2016, 22:13

Wrzuć może linka...
2rasek
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 02 paź 2016, 10:53
Motocykl: JAWA 350 JL125
Płeć: mężczyzna

Re: Dysze gaźnika

Postautor: Mist dodano: 11 paź 2016, 14:10

O ile się nie mylę to, w przeciwieństwie do naszego forum, tam trzeba się zarejestrować - inaczej nie poprzeglądasz. Czyli na: forumjunaka.pl rejestrujesz się, wchodzisz w temat garaż i już tam łatwo znajdziesz... :czytaj:
mist
"nie jest błędem zrobić błąd, błędem jest trwanie w błędzie"
Awatar użytkownika
Mist
Klubowicz
 
Posty: 888
Rejestracja: 20 gru 2015, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Junak M12, FLSTCI
Tel. kom.: 726230066
Płeć: mężczyzna
Wiek: 69

Re: Dysze gaźnika

Postautor: Gucek dodano: 11 paź 2016, 16:01

2rasek pisze:Ave,
czytałem ostatnio na zagranicznych forach tezy o powiększaniu (montowaniu większych) dysz. Po czym przejrzałem e-bay i takowe znalazłem w różnych rozmiarach do naszych sprzętów czy ktoś zagłębiał się bardziej w temat. A jeszcze lepiej praktykował takie zabiegi? Myślę, że temat warty poruszenia można polepszyć osiągi moto, a przy odpowiedniej technice jazdy nie stracić na zasięgu.


Ja bawiłem się w wymianę gaźnika na Mikuni VM 22 i testowałem w nim różne dysze i ustawiania iglicy. Ostatecznie wróciłem do gaźnika PZ 26 i dyszy 95.
Na Mikuni jak udało mi się ustawić(dysze od 110 do 125) i wyregulować gaźnik tak by kolor świecy nie był zbyt biały(uboga mieszanka) to motocykl potrafił spalić nawet 4,2 l/100 km a rewelacji jeśli chodzi o osiągi nie było.Tak samo jest na PZ 26 najlepiej chodzi na dyszy 95.Na oryginalnej 92 był trochę słaby ,a na 100 i 105 miał moc bardzo zbliżona do tego jak na dyszy 95 tylko palił ponad 3l/100 km
Awatar użytkownika
Gucek
Klubowicz
 
Posty: 428
Rejestracja: 27 sie 2015, 20:45
Motocykl: Raven125,NT650V,ST1300,CRF1000
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Dysze gaźnika

Postautor: 2rasek dodano: 15 paź 2016, 23:28

Wygląda na to, że nie jest wstanie nabrać w swój pojemny cylinderek odpowiedniej ilości powietrza żeby przepalić tą ilość benzynki bo przy wzroście zużycia paliwa o połowę efekty jakieś powinny być ale chyba ograniczenie obrotów przez CDI nie pozwala i nie spala po prostu całej mieszanki. Po za tym te silniki chyba i konstrukcyjnie nie są za bardzo przystosowane, do większych obrotów czytałem kilkukrotnie, że próby rozpędzania powyżej pewnej prędkości z górki na dłuższą metę kończyły się usterkami. Czyli mogło by może przynieść jakieś efekty doładowanie dolotu z powietrzem zbieram z przodu motocyklu jak ma to miejsce w niektórych sportowych konstrukcjach.
2rasek
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 02 paź 2016, 10:53
Motocykl: JAWA 350 JL125
Płeć: mężczyzna


Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości