close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Uszkodzony bak...

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Uszkodzony bak...

Postautor: Leszko dodano: 21 paź 2016, 09:27

Myślisz że sobie nie poradzi?? Jak nałoży pierwszą warstwę żywicy na oczyszczona, odtłuszczoną i lekko zmatowiona powierzchnię i jak ta będzie jeszcze wilgotna to siatką (włókno szklane) samo się zatopi. Lekko pędzelkiem docisnąć aby siatka związała się z żywicą i pierwsza warstwa gotowa. Najlepiej od razu nałożyć drugą warstwę samej żywicy i będzie dobrze.
Może na to dac warstwę szpachlówki i nałożyć lakier.

Teraz mi się przypomniało ze kiedyś w jednym z aut rdza wyżarła mi dziury w stalowym przewodzie wlewu paliwa. To było jakieś 12-13 lat temu i takim sposobem skleilem całą rurę. Poza tym że musiałem się naprawdę spieszyć bo robiłem to na balkonie w słoneczny dzień, nie było żadnych problemów.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie.
Leszko
Forumowicz
 
Posty: 47
Rejestracja: 15 paź 2016, 09:10
Lokalizacja: Będzin
Motocykl: Romet Soft Chopper
Płeć: mężczyzna
Komunikator: 5199787
Wiek: 47

Re: Uszkodzony bak...

Postautor: Morph dodano: 21 paź 2016, 09:55

Mechanicy teoretycy :swir: Widziales kiedys mocowanie w tym baku ? Najpietw go sobie obejzyj od spodu a potem pisz rozprawki na temat ...
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Uszkodzony bak...

Postautor: Groot dodano: 21 paź 2016, 10:01

Morph pisze:
Leszko pisze:... Żywica, siatka i na to żywica... satysfakcja gwarantowana.

No to życzę Grootowi powodzenia jak będzie próbował tą siatkę kłaść :swir:


Pisząc że zaklajstruje cały spód nie miałem na myśli że zrobię to sam. Uważam że należy robić rzeczy które się potrafi wykonać. Jestem umówiony na środę z gościem który mi pomoże to zrobić - a on potrafi z żywicy zrobić cały samochód. :D :)
Dziękuje za podpowiedz z zalepieniem, sądziłem że to doraźny sposób a okazuje się ze długo wytrzymuje.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2016, 10:05 przez Groot, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Groot
Forumowicz
 
Posty: 594
Rejestracja: 18 cze 2016, 15:50
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Can Am Spyder
Płeć: mężczyzna
Wiek: 61

Re: Uszkodzony bak...

Postautor: pawel74 dodano: 21 paź 2016, 10:02

Tylko że w samochodach najczęściej masz powierzchnię płaską lub lekko zaokrągloną i nie ma problemu z dojściem do dziury a tu najczęściej puszcza na spawie pod uchwytem do przykręcenia do ramy pod siedzeniem i bezpośrednio do dziury po prostu nie ma szans się dostać i siatka odpada ,pozostaje tylko czymś to zaklajstrować. :)
Awatar użytkownika
pawel74
Forumowicz
 
Posty: 199
Rejestracja: 07 paź 2015, 10:05
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: Romet R250
Tel. kom.: 539933706
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Uszkodzony bak...

Postautor: Groot dodano: 21 paź 2016, 10:10

pawel74 pisze:Tylko że w samochodach najczęściej masz powierzchnię płaską lub lekko zaokrągloną i nie ma problemu z dojściem do dziury a tu najczęściej puszcza na spawie pod uchwytem do przykręcenia do ramy pod siedzeniem i bezpośrednio do dziury po prostu nie ma szans się dostać i siatka odpada ,pozostaje tylko czymś to zaklajstrować. :)


Tak masz rację.Właśnie odkręciłem bak i leje - rosi pod spawem uchwytu do zamocowania. Najprawdopodobniej to się zalepi a całą resztę wyłożymy żywicą, :)
Awatar użytkownika
Groot
Forumowicz
 
Posty: 594
Rejestracja: 18 cze 2016, 15:50
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Can Am Spyder
Płeć: mężczyzna
Wiek: 61

Re: Uszkodzony bak...

Postautor: eNgine dodano: 21 paź 2016, 15:58

Wystarczy wysmarować dookoła całe to mocowanie - nie trzeba kłaść włókna szklanego bo nie ma potrzeby wzmacniania powierzchni i tym bardziej usztywniania całej konstrukcji. Niestety bak rozszczelnia się pod mocowaniem i nie ma tam bezpośredniego dostępu - wciśnięcie kleju w szpary między mocowaniem a bakiem lepiej zda egzamin.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Uszkodzony bak...

Postautor: Groot dodano: 20 gru 2016, 22:22

No i bak przeszedł reanimacje - uszczelniony i przezornie w miejscach lekkich przecierek wzmocniony... :D

Obrazek

Zrezygnowałem ze wskaźnika paliwa - wymieniłem 2 i oba do dupy, a w dodatku ostatni lekko rosił...
Awatar użytkownika
Groot
Forumowicz
 
Posty: 594
Rejestracja: 18 cze 2016, 15:50
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Can Am Spyder
Płeć: mężczyzna
Wiek: 61

Re: Uszkodzony bak...

Postautor: Mist dodano: 20 gru 2016, 23:15

Brawo Groot :oklasky: , fajnie że to robisz, bo i poznajesz lepiej motor i masz dobre zajęcie na "poza sezon" :)
mist
"nie jest błędem zrobić błąd, błędem jest trwanie w błędzie"
Awatar użytkownika
Mist
Klubowicz
 
Posty: 888
Rejestracja: 20 gru 2015, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Junak M12, FLSTCI
Tel. kom.: 726230066
Płeć: mężczyzna
Wiek: 69

Poprzednia

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron