close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Postautor: garfik dodano: 01 lut 2017, 10:21

No to problem zakończony - kupiłem LS2 FF370 (głównie za sprawą Beniaminowej rekomendacji). Rozmiar M, ciasnawy ale nie aż tak by było to niekomfortowe. Z okularami współpracuje i nie ma ucisku przy skroniach. Natomiast mam pytanie - czy wasze LS2 też tak śmierdziały jakąś chemią?
--
90% wypadków wydarza się w domu. ZAKAZAĆ DOMÓW!
Those, who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety - Benjamin Franklin

KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Awatar użytkownika
garfik
Forumowicz
 
Posty: 635
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:54
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Motocykl: Nornica - Yamaha XJ 600 N
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Postautor: eNgine dodano: 01 lut 2017, 15:58

Śmierdzieć to raczej nie, ale co ja tam się znam na zapachach. Po miesiącu jeżdżenia się powinien ułożyć i nie będzie już ciasnawy.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Postautor: Gixer dodano: 01 lut 2017, 16:08

mój też nie śmierdział :-)
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1931
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Postautor: Hangman dodano: 01 lut 2017, 17:04

Ja od tygodnia Vcan 210B i już się uleżał. Nic nie woniało ;)
Chcesz szczęścia przez rok to się ożeń, a jak na całe życie to kup moto...
Nie mówcie mojej ......
Hangman
Forumowicz
 
Posty: 557
Rejestracja: 09 lis 2016, 19:15
Lokalizacja: Szamotuły
Motocykl: ADV125, Honda Pacific Coast
Płeć: mężczyzna

Re: Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Postautor: R63 dodano: 12 lut 2017, 14:17

Też mam LS2 FF370, jest OK, także w okularach. Ja używam do czytania i tutaj mój pomysł/pytanie. Czy ktoś próbował umieścić (wkleić, umocować na przyssawki?) w dole szyby soczewki okularów do czytania? Próby z całymi okularami wypadają obiecująco, same soczewki nie zasłaniały by widoku a i widoczność przez nie jest akceptowalna pomimo oddalenia od oczu. Konieczne byłoby uniesienie głowy aby przez nie zerknąć, ale możliwość odczytania nawigacji byłaby bezcenna. Teraz głównie nawigacji słucham i niejednokrotnie polecenia lektora są spóźnione lub nieprecyzyjne. Spróbuję umocować jakieś soczewki i dam znać. Pozdrawiam-Rysiek.
R63
Forumowicz
 
Posty: 60
Rejestracja: 12 kwie 2015, 11:54
Lokalizacja: pomorskie okolice Kwidzyna-Sadlinki
Motocykl: Zipp Raven 250, Yamaha 535
Tel. kom.: 660845863
Płeć: mężczyzna
Wiek: 60

Poprzednia

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości