close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Postautor: garfik dodano: 21 gru 2016, 14:38

Planuję zakupić kask. Założenia na początku były proste: w miarę tani, szczękowy (bom okularnik), blenda (bo przydatna), bezpieczny (bo... no wiadomo), popularny (żeby rzeczy typu szybki itp. były łatwo dostępne) i biały (bo tak chcę :) ).
Byłem niemal zdecydowany na LS2 FF325 Strobe - wprawdzie tylko 3 gwiazdki, ale - gdy przyjrzałem się raportowi SHARP-a - to najprawdopodobniejsze uderzenia czyli przód / góra / tył znosi tak, jak lepsze kaski; a wszystkie założenia teoretycznie spełniał.
No ale stwierdziłem, ze zanim kupie na Allegro, dam szansę pobliskiemu sklepowi.

I to było BARDZO MĄDRE posunięcie...

Mieli takie kaski. Mieli je nawet w przecenie (czyli był droższy od ofert na Allegro o raptem dwie dychy). Więc przymierzyłem i...
TRAGEDIA. Po prostu. To, że był generalnie ciasny to tylko dobrze, ale on był tak zwyczajnie, akceptowalnie ciasny tylko do momentu zamknięcia szczęki.
Po zamknięciu coś cholernie uciskało przy skroniach - podejrzewam, że "przystosowanie do okularów" w które kask jest wyposażony, pogryzło się z moimi okularami bo ucisk był dokładnie tam, gdzie patyki okularów.
No więc koniec końców kasku nie kupiłem, wyszedłem ze sklepu z dylematem co czynić - i was, szanowni, proszę teraz o pomoc w jego rozwiązaniu.

FF370, który w to "przystosowanie do okularów" nie jest wyposażony, nigdzie w Warszawie do przymierzenia nie ma. Innych szczękowców w ofercie LS2 brak. Ryzykować trzy stówy niezbyt...
A może linia najmniejszego oporu czyli integrale? FF382 nie ma wprawdzie blendy ale jest tani, ma 4 gwiazdki. Ale jak wygląda zakładanie okularów w takim kasku? Jeździ tak ktoś?
Rozwiązanie pośrednie czyli integral FF320 ma blendę ale jest drogi.

A może bez sensu się na LS2 zafiksowałem? Ale jak nie to, to co?

Doradźcie mądrzy ludzie bom zgłupiał.
--
90% wypadków wydarza się w domu. ZAKAZAĆ DOMÓW!
Those, who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety - Benjamin Franklin

KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Awatar użytkownika
garfik
Forumowicz
 
Posty: 635
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:54
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Motocykl: Nornica - Yamaha XJ 600 N
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Postautor: Happy_Rider dodano: 21 gru 2016, 20:26

Nie do końca skumałem problem.... Kask który mierzyłeś był dostosowany do okularów czy nie? Żona ma taki teoretycznie dostosowany, jest symbol okularów na wkładce. Tyle, że ona nie nosi okularów więc ciężko przetestować ;) Natomiast ja mam większy rozmiar niż sugerował sprzedawca w sklepie, bo właśnie po zamknięciu szczęki kask był po prostu za ciasny. Niestety ale tylko mierzyć i mierzyć - różne rodzaje i rozmiary. Wg mnie kask z blendą przeciwsłoneczną jest genialnym rozwiązaniem :)
Awatar użytkownika
Happy_Rider
Forumowicz
 
Posty: 69
Rejestracja: 15 kwie 2013, 15:57
Lokalizacja: ok. Krakowa
Motocykl: Honda Transalp XL600V
Tel. kom.: 607503708
Płeć: mężczyzna

Re: Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Postautor: garfik dodano: 21 gru 2016, 20:36

FF325 jest dostosowany, ma piktogram okularków na wyściółce. W środku, tam, gdzie idą okularowe druty, ma jakąś taką plastykową płytkę - podejrzewam, że po prostu moje okulary mają te druty w miejscu ciut innym niż przewidział producent a ta płytka to krawędź jakiejś prowadnicy.
Mam szczękowego MTRa który nijak dostosowany nie jest i z okularami współpracuje świetnie.

A czy ktoś z okularników (bo nie wierzę, bym był jedyny) zna i mógłby podpowiedzieć jakiegoś integrala z blendą, który współpracuje z okularami? Że da się je nieniszcząco założyć i zdjąć?
--
90% wypadków wydarza się w domu. ZAKAZAĆ DOMÓW!
Those, who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety - Benjamin Franklin

KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Awatar użytkownika
garfik
Forumowicz
 
Posty: 635
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:54
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Motocykl: Nornica - Yamaha XJ 600 N
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Postautor: jacor dodano: 22 gru 2016, 01:04

Zmieniłeś motocykl to i kasku poszukaj droższego.Mam LS2 integralny na okulary ok ale jest okrutnie głośny model FF381-7.
Nadaje się do jazdy po mieście bez zatyczek.
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1868
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Postautor: NIKT dodano: 23 gru 2016, 01:04

Ja nie mam kasku dedykowanego dla okularnikow (a nim jestem) i powiem szczerze ze nie uciskaja. (No moze zaczynaja sie odzywac po ok 200km
Wg mnie problem lezy w rozmiarze.
Zrob jak pisza chlopaki. Pojedz przymierz.
To jak ze spodniami :P jedne masz 34/30 i pasuja idealnie, przymierzasz innego producenta podfiagniesz do polowy uda a w trzecich plywasz i sie zastanawiasz kiedy tak schudles :P
Obwod glowy swoja droga ale producenci czegolwiek zaznaczaja zazwyczaj margines bledu +-2% czy iles tam.
I tutaj jednak lepiej jechac i przymierzyc kask niz walic w ciemno przez neta.

Ps. A na miasto najlepszy dla okularnika orzeszek :)
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Postautor: Dyziek76 dodano: 23 gru 2016, 08:25

Nie orzeszek. Kontakty. Ja tak jezdze.

Tapatapa...
Awatar użytkownika
Dyziek76
Forumowicz
 
Posty: 379
Rejestracja: 09 lip 2015, 15:12
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Romet Soft 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 47

Re: Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Postautor: garfik dodano: 23 gru 2016, 09:03

Dyziek76 pisze:Nie orzeszek. Kontakty. Ja tak jezdze.

Niekorygowalna zwykłymi soczewkami wada wzroku niestety...
--
90% wypadków wydarza się w domu. ZAKAZAĆ DOMÓW!
Those, who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety - Benjamin Franklin

KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Awatar użytkownika
garfik
Forumowicz
 
Posty: 635
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:54
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Motocykl: Nornica - Yamaha XJ 600 N
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 23 gru 2016, 11:17

Ja potraktowałem mój kask po chłopsku :D W momencie jak okazało się że czas na jazdę w okularach to po iluś tam kilometrach pojawiał się ból od ucisku. Więc najpierw wyznaczenie miejsca które uciska i ścinanie cienką warstwę styropianu nożem introligatorskim, ponowna przymiarka i poprawka aż do skutku. :D
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Postautor: Deamiens dodano: 25 gru 2016, 23:22

Ja mam LS2 MX433 który po usunięciu daszku jest de facto integralem :) I powiem szczerze, że okularów w nim nie czuję, nawet po ponad 10h prawie ciągiem. Oczywiście nie ma blendy. Też swojego czasu się napaliłem na integrala z blendą, ale... te kaski które mierzyłem albo wykluczały wciśnięcie okularów, albo, uwaga uwaga, blenda trafiała akurat w oprawki. A szczękowce z przyczyn różnych odrzucam bez namysłu. Tak jak i kontakty. Jedyne z czym się liczę w przyszłości, to zaryzykowanie i wydanie tych 8k pln na korekcję laserową. Ale dopasowany kask integralny daję rade, tylko jak pisali przedmówcy a i Ty zauważyłeś - trzeba przymierzyć. Wcześniej miałem HJC CS-12N i też bezproblemowo dawał radę.
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1308
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Re: Zakup kasku dla okularnika - dylematy

Postautor: NIKT dodano: 26 gru 2016, 02:01

Orzeszek rzadzi :) i ma blende :P
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Następna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość