close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Opony

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Opony

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 12 sty 2017, 13:06

NIKT pisze:Jako ciekawostkę dodam, że:
opony motocyklowe nie mają tzw. etykiet. (Ustawodawca (UE) przewiduje taki obowiazek tylko dla opon samochodowych)
Co za tym idzie jeżeli producent podaje: przyczepność, opory toczenia, hamowanie na mokrym; to robi to z własnej nieprzymuszonej, a ponadto porównuje jedynie swoje własne produkty, a nie produkty innych producentów (swojego rodzaju marketing).
Jedynie mozna porownac te parametry na podstawie opinii uzytkownikow lub ogolny ranking najczesciej wybieranych producentow lub modeli.


Też sobie dodam ;)
Opona motocyklowa jest integralną częścią konstrukcji motocykla i samowolne dobieranie zamienników wpływa ujemnie na komfort a i bezpieczeństwo prowadzenia motocykla. Dlatego powinny być stosowane takie opony jak zamontował producent. Może dlatego nie ma tych etykiet?
Na temat jakości stosowanych opon przez producentów nie powinniśmy dyskutować, bo na pewno odpowiadają jakości motocykla.
Przykład:
Wyprodukowano motocykl 125 ccm , o V-max 80 km/h i zastosowano opony o prędkości 100 km/h wszystko o.k. ? A nam mało ;)
zmieniamy cylinder na 150 cmm , przerabiamy napęd i osiągnęliśmy 115 km/h :D no i jak tam, wszystko o.k. ? chińskie opony są bee :mur:
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Opony

Postautor: Zbyszek dodano: 12 sty 2017, 14:08

beniamin82 pisze:
Zbyszek pisze:Co w takim razie dać na przód?


Może tą co ja mam?
http://www.24opony.pl/opony,0,22576/met ... t-tl-.html
to już cena z wysyłką zdaje się.

I chyba w twoim rozmiarze da się kupić też na tył:
http://www.24opony.pl/opony,0,32497/met ... s-tl-.html


Własnie przed chwilą takie kupiłem. Teraz czekam kiedy przyjdą.
Zbyszek
Forumowicz
 
Posty: 35
Rejestracja: 04 mar 2015, 17:26
Motocykl: Romet 250V
Płeć: mężczyzna
Wiek: 67

Re: Opony

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 13 sty 2017, 22:37

Co do trwałości chińskich opon powiem jak się moje sprawowały, niestety nie pamiętam jakiej marki tam były. Oponki w Romku miały 6 i pół roku. U mnie przejechały 21 373 km przez niecałe 3 lata. Ile u poprzedniego właściciela nie wiem, też pewnie nie mało - licznik cofał bo był zamontowany na drut... Jeździły cały rok, śnieg, deszcz, mróz itd. Na mokrym były w miarę ok, lecz po 19 tys. km. zaczęły się uślizgiwać na nagrzanym asfalcie. (ale ja prędkości jakiś kolosalnych nie osiągałem :D ) Pewnie zaczęły tracić swoje właściwości.

Popieram zdania kolegów dot. kupna lepszych opon, zawsze jest to bezpieczeństwo. Zresztą, po to są dostępne inne marki opon (lepsze czy gorsze) w różnorodnych rozmiarach, aby było w czym wybierać.
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Opony

Postautor: NIKT dodano: 14 sty 2017, 22:16

Uuuuuu !!!!!!!
Nowe oponki kupione :P
Bolalo ale nie tak bardzo bo z ok 30-40% rabatem :) hahahaha :P
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Poprzednia

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości