close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Linka hamulca tylnego - wymiana

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Linka hamulca tylnego - wymiana

Postautor: Groot dodano: 18 sty 2017, 23:23

Witam. Postanowiłem powymieniać linki w moim Julku. Zacznę od linki hamulca tylnego, a że nigdy tego do tej pory nie robiłem chciałem zapytać czy są z tym jakieś większe "mecyje" :D czy nie ma problemu.
Awatar użytkownika
Groot
Forumowicz
 
Posty: 594
Rejestracja: 18 cze 2016, 15:50
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Can Am Spyder
Płeć: mężczyzna
Wiek: 61

Re: Linka hamulca tylnego - wymiana

Postautor: Bull dodano: 19 sty 2017, 07:08

Groot ;) Ty jak mój kolega cyt. "Krzychu muszę się uspokoić bo wymieniam już rzeczy (części w moto) z dobrych na nowe"
Jesteś pewien, że ta wymiana jest potrzebna? Czy może zdjąć je i przesmarować, żeby lekko chodziły :)
金牛座
Awatar użytkownika
Bull
Forumowicz
 
Posty: 106
Rejestracja: 30 mar 2016, 06:27
Lokalizacja: Rosnowo
Motocykl: Lifan 250->Suzuki GSF 600
Tel. kom.: 696991608
Płeć: mężczyzna
Komunikator: 12451347
Wiek: 48

Re: Linka hamulca tylnego - wymiana

Postautor: Luca dodano: 19 sty 2017, 14:24

Groot pisze:Witam. Postanowiłem powymieniać linki w moim Julku. Zacznę od linki hamulca tylnego

W moim Jelonie ta linka ma ponad 90 tyś. przebiegu i nadal jest ok.
Linki to polecam wozić jako zapas a wymieniać dopiero jak trzeba.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Linka hamulca tylnego - wymiana

Postautor: Groot dodano: 19 sty 2017, 15:48

Ale ja mam z linką - poza chęcią pogrzebania li tylko przy motorze :D , jeszcze inny problem. Mam wrażenia że poprzedni właściciel coś przy niej majstrował i jest trochę za krótka. Muszę mieć mocniej podciągnięty pedał hamulca do góry co mnie denerwuje i trochę jest niewygodne. Chce go ustawić aby był gdzieś ok. 2cm ponad podestem. A teraz nie mogę tak wyregulować.
Awatar użytkownika
Groot
Forumowicz
 
Posty: 594
Rejestracja: 18 cze 2016, 15:50
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Can Am Spyder
Płeć: mężczyzna
Wiek: 61

Re: Linka hamulca tylnego - wymiana

Postautor: Luca dodano: 20 sty 2017, 12:52

Groot pisze:Chce go ustawić aby był gdzieś ok. 2cm ponad podestem. A teraz nie mogę tak wyregulować.

Przy bębnie tylnego koła masz dzwignię, osadzoną na wielowypuście i wystarczy popuścić śrubę, zdjąć z wałka i przestawić o jeden ząbek do przodu.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna


Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron