close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: ViperHD dodano: 18 lip 2018, 21:20

Luca pisze:
ViperHD pisze: Ale jednocześnie jeśli ktoś może pomodz uprzejmie proszę o rade mechanika wolal bym mojej sam zecha naprawić i było by :rad:

ViperHD pisze: Cewke i modol zapłonu lokalizuje co jest naprawdę horrorem.

No powiedz sam jak możemy Ci pomóc, skoro taka czynność jak sama lokalizacja cewki i modułu już jest dla Ciebie horrorem?

ViperHD pisze: Gaznik kupiłem nowke. Kruciec i uszczelki sprawdziłem sa OK.

Jak widać nowy gaźnik nic nie poprawił to jeszcze raz zamontuj stary i jeszcze raz sprawdź czy na pewno obudowa filtra nie jest pęknięta i czy nie ma nieszczelności między filtrem a gaźnikiem i gaźnikiem a cylindrem. Możesz też całkowicie odpiąc filtr i zobaczyć jak silnik pracuje całkowicie bez filtra.
O nową świecę zapłonową już nie pytam, bo pewnie wymieniłeś.
Wszystko co piszesz sprawdzone i OK.Musze kupic nowa cewke zaplonowa bo możliwe jest ze nastapilo jakies delikatne uszkodzenie a objawy sa podobne jednak nie mogę znalesc takiej cewki.Jesli znajduje ja w katalogu sklepu pisze niedostepna??????Cewka nie ma zadnych oznaczen symboli nic po prostu horror :mur: Kto takie cus wpuscil na rynek?Zadnych schematow instrukcji obsługi?Pochwalilem np. Aprile redrose gdy szukam czegos do tegoz pojazdu wszystko jest?Dlatego zalogowałem się na tym forum bo sadzilem ze użytkownicy Chinskiej tandety benda cos wiedzieć ale tu tez jedno wielkie 0.Podsumowujac motocykl Junlin 150 JL150 5 to totalne nieporozumienie.Jakis prywatny import bez części schematow opisu budowy etc etc.Tak jak napisałem naprawie tak czy siak za wlasciwa cene potem sprzedam.I NIGDY JUZ PRZENIGDY ZADNEGO CHINSKIEGO PRODUKTU NIE KUPIE.Silnik takiej Jawy 350 czy MZ 250 rozbiore i zdjagnozuje w kilka minut.Czesci naprawcze sa ogolnie dostępne.Ktos powie 2T proste jak cep ale kuzwa normalne i skuteczne.A tu zapewne jakiś bzdet a tyle zachodu klikania szukania???I nawet jak usterke zlokalizujesz to kuzwa znajdz części do zloma????Moja emo mowi wszystko :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: _bezradny _bezradny
ViperHD
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 05 lip 2018, 19:37
Motocykl: Jinlun JL 150 5
Płeć: mężczyzna

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: NIKT dodano: 18 lip 2018, 21:34

ViperHD pisze:I NIGDY JUZ PRZENIGDY ZADNEGO CHINSKIEGO PRODUKTU NIE KUPIE.


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Gdzie 3/4 rzeczy jakie masz w domu jest made in china....

ViperHD pisze:użytkownicy Chinskiej tandety benda cos wiedzieć ale tu tez jedno wielkie 0


Może to wyłącznie moje wrażenie ale chyba Nas obrażasz.... Coś bym napisał specjalnie dla ciebie ( lecz nie "BENDEM" zaniżał bardziej mojego niskiego poziomu jaki już prezentuję). Wulgaryzmy zachowam jednak dla siebie :)
Przynajmniej pierwszy post nie sugerujący że "moja honda, szybsza niż wygląda" :D
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: beniamin82 dodano: 19 lip 2018, 08:47

Cewka zapłonowa powinna pasować z Rometa R125, Rometa R150, Rometa K125, Rometa Z125, Zippa Raven (bez Lux), Benyco Dark Star 125. Silnik masz klonowany przecież z Hondy CG, więc z niej też Cewka powinna pasować.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: Hawk1985 dodano: 19 lip 2018, 11:14

Po co silicie się na jakąkolwiek pomoc temu ograniczonemu człowiekowi, niech spie... oddali się czym prędzej z forum entuzjastów chińskiej tandety

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1653
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: ViperHD dodano: 25 lip 2018, 20:00

Luca pisze:
ViperHD pisze: Ale jednocześnie jeśli ktoś może pomodz uprzejmie proszę o rade mechanika wolal bym mojej sam zecha naprawić i było by :rad:

ViperHD pisze: Cewke i modol zapłonu lokalizuje co jest naprawdę horrorem.

No powiedz sam jak możemy Ci pomóc, skoro taka czynność jak sama lokalizacja cewki i modułu już jest dla Ciebie horrorem?

ViperHD pisze: Gaznik kupiłem nowke. Kruciec i uszczelki sprawdziłem sa OK.

Jak widać nowy gaźnik nic nie poprawił to jeszcze raz zamontuj stary i jeszcze raz sprawdź czy na pewno obudowa filtra nie jest pęknięta i czy nie ma nieszczelności między filtrem a gaźnikiem i gaźnikiem a cylindrem. Możesz też całkowicie odpiąc filtr i zobaczyć jak silnik pracuje całkowicie bez filtra.
O nową świecę zapłonową już nie pytam, bo pewnie wymieniłeś.
Przyjacielu zle mnie zrozumiales.Ja nie lokalizuje gdzie ona jest w motocyklu ale gdzie ja mogę zamowic :) Ustalenie ze motocykl Junlin JL150 5 to jest czoper Kingway 150 zajelo mi tydzien :wrr: Cewka lezy na laptopie zero oznaczen zadnych symboli normy :mur: Chyba ze to jest tylko Chinska norma :) Ale cewke zlokalizowałem na Allegro chyba to taka???A jak nie :mur: Pozostal mi modul zapłonu i ta ichna pradnica czy cos.Motorek pojdzie do mechanika ale części ewentualne do wymiany musze mieć bo mi tu taki mechanik od kosiarek made in China dal taka rade ze jak wstawie go do warsztatu to on zacznie szukac ew części a to potrwa do końca sezonu :swir: Tak wiec zrozum mnie chce poznac co może być przyczyna i ew zaopatrzyć się wcześniej w części abym nie odebral z warsztatu zardzewiałego wraka bo wówczas wogole tego czegos nie sprzedam.Jak na razie troszkę dzięki pomocy ale nie ze strony forum po kolei od gaźnika brne. :) Sni mi się film skarbonka i sadze ze bak Juliana się nadaje :swir:
ViperHD
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 05 lip 2018, 19:37
Motocykl: Jinlun JL 150 5
Płeć: mężczyzna

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: ViperHD dodano: 25 lip 2018, 20:55

NIKT pisze:
ViperHD pisze:I NIGDY JUZ PRZENIGDY ZADNEGO CHINSKIEGO PRODUKTU NIE KUPIE.


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Gdzie 3/4 rzeczy jakie masz w domu jest made in china....

ViperHD pisze:użytkownicy Chinskiej tandety benda cos wiedzieć ale tu tez jedno wielkie 0


Może to wyłącznie moje wrażenie ale chyba Nas obrażasz.... Coś bym napisał specjalnie dla ciebie ( lecz nie "BENDEM" zaniżał bardziej mojego niskiego poziomu jaki już prezentuję). Wulgaryzmy zachowam jednak dla siebie :)
Przynajmniej pierwszy post nie sugerujący że "moja honda, szybsza niż wygląda" :D
Bardzo przepraszam nikogo nie chce obrazić.Stwierdzilem fakt.Jest zero serwisu.Czesci sprzedają prywatni importerzy.Uwierzysz ze Kinwway.pl nie ma elektryki do Junlina?To ich produkt.A gdzie jakies schematy opisy budowy itd. itp.Sorry nie chce aby ktoś kto ma chinczyka się obrazil jeszcze raz SORRY.Ale niestety do Hond Yamah Kawasaki Aprila BMW i innych jest wszystko tylko klikniesz.Mylisz się sondzac ze w domu 3 4 zeczy mam Chinskich.Raczej jest ich bardzo ale to bardzo mało.Oczywiscie pisze o urzadzeniach nie np. gabkach do garów czy majtkach lub tp.Julian trafil do mnie bo mojej pani się spodobal a ja balem się ze cos mocniejszego to dla niej za wiele.Tu znowu ktoś może się poczuc urazony ale ja naprawdę przepraszam dla mnie osobiście Made in China to tandeta i osobiście nic dla siebie z tym napisem nie kupie.Kazdy człowiek ma prawo jezdzic tym co chce co mu się podoba i nie istotne jest kto to wyprodukowal.Ktos napisał tam wcześniej ...jak trwoga to do Boga....A kogo ja amator nieobeznany z chinszczyzna mam pytac o cos???Nie istotne kto czym jeździ z jakiego kraju jego motorek wolna wola człowieka ale my wszyscy jesteśmy motocyklistami nie sadzisz ze można cos poradzić???Ja nie jestem wrogiem chińszczyzny.Nie interesuje mnie kraj pochodzenia motocykla.Kolega z forum Yamahy napisał mi pytaj ludzi co uzywaja takich pojazdow.To kogo ja pytam?Ludzi co się z racji posiadania lubienia znaja na tym.Ale jak już napisałem wy chyba tez za wiele o tym na czym jeździcie nie wiecie.Nikt nie miał takiego problemu to dobrze oby tak dalej.Jesli zas chodzi o mój motocykl to moja Fazerka jest o wiele szybsza niż ci się zdaje.I nie jest Honda a Yamaha.Jesli tak chwalisz chinszczyzne to daj mi konkurenta dla mojej pełnoletniej Yamahy FZR Genesis :) 160 kg.124KM.Nie jechałem więcej niż 240 km na h ale można.Piec lat w posiadaniu.Zero awarii pelny ogolnie dostępny serwis.I ew części.Mowi się ze ...cudze chwalicie....a wy to cos swoje znacie???Ja nie przyszlem tu ani dyskutować.Ani komukolwiek proponowac pomysl kupienia czegokolwiek innego co posiadaja,Ani tez kogokolwiek w jakikolwiek sposób obrazac.Stwierdzam fakty.SORRY.Po co piszesz o hamowanych emocjach???Sadzisz ze wulgaryzmy mogly by naprawić mi mój pojazd Made in China???Ludzie mogli by pomodz gdy mieli podobne problemy nie koniecznie w Junlinie.Ale skoro zamiast zyczliwosci wolisz swoje OK.Mi :klotnia: wogole ani w szczególe nie lezy.I powiem ci tak.MASZ NAJ ZAJEBISTRZY CHINSKI MOTOCYKL POMYKAJ NIM I NIECH CI SIE NIE PSUJE.Szerokiej drogi zero awarii samochodow :ganja: Tego tez :) A ja na razie jeszcze :mur:
ViperHD
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 05 lip 2018, 19:37
Motocykl: Jinlun JL 150 5
Płeć: mężczyzna

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: beniamin82 dodano: 25 lip 2018, 21:03

W tej książce jest wszystko!
ObrazekObrazek

Ale u Ciebie kiepsko z angielskim.
Skoro do Japonii jest wszystko to szukaj manuala do Hondy CG 125. Masz w jinlunie ten sam silnik.

Chyba że masz dwucylindrowca, wtedy szukaj hondy rebel 125.

Może to?

https://drive.google.com/file/d/0ByMqgt ... p=drivesdk
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: ViperHD dodano: 25 lip 2018, 21:30

Hawk1985 pisze:Po co silicie się na jakąkolwiek pomoc temu ograniczonemu człowiekowi, niech spie... oddali się czym prędzej z forum entuzjastów chińskiej tandety

Wytapatalkowano
Dla czego próbujesz mnie obrazić???Bo napisałem ze chinczycy robia tandetę?Moze twój motorek jest idealny bez awaryjny a ja zajechałem Junlina mojej kobiety.Zapytalem ludzi co posiadaja a ty piszesz ze jestem ograniczony bo napisałem cos nie tak o chińskich motocyklach???Jak ci cos w swoim chińskim motorku zdycha to gdzie szukasz pomocy???Fakt jestem ograniczony w temacie chińskich motocykli.Kto ma mi pomodz???Fani mojej Yamahy???Oni ni h...ja nie wiedza co zdechlo lub zdycha w Junlinie.Kto może mi pomodz jak nie posiadacz Lunlina co przez to przeszedł???Dziwisz się mojej krytyce produktów Made in China???Ja prosiłem o pomoc ludzi co wiedza o co kaman.Od kolegow z szosy dotychczas nie uslyszalem spier...j.A kursują pojazdami z całego swiata.Tylko wlasciciel Chinola zyczy mi abym najszybciej spier....lal z forum i został bez pomocy.To jak ja mam reagować???Jak widzisz wypadek motocyklisty na BMW albo Hondzie to szybko odjeżdżasz???Bo Chinolem nie jechali???Przeciez one sa najleprze :) :oklasky: :oklasky: :oklasky: Dzieki ci za solidarnosc motocyklistów.Nauczyles mnie wiele jak w rowie lezy chinczyk stojka i szybki odjazd :oklasky: :oklasky: :oklasky:
ViperHD
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 05 lip 2018, 19:37
Motocykl: Jinlun JL 150 5
Płeć: mężczyzna

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: jacor dodano: 26 lip 2018, 07:44

Opanujcie emocje ! Są na tym forum osoby które się na chińskich motocyklach znają i nimi jeżdżą. ViperHD dostałeś wskazówki co może być przyczyną problemów z których motocykli część pasują czego oczekujesz jeszcze? Chińskich zaklęć ?Mam tylko przysłowia chińskie : 'Żaba na dnie studni nigdy nie zobaczy morskich fal' "Kto pyta, jest głupcem przez pięć minut. Kto nie pyta wcale, pozostaje głupcem przez całe życie.i jeszcze to"Nie kłóć się z głupcem, bo postronni nie zauważą różnicy"
Kolega który poradził s.....ć z forum jeździ Suzuki.
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1862
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: Hawk1985 dodano: 26 lip 2018, 08:23

Kolego Viper, dostałeś podane na tacy wskazówki co należy sprawdzić, dostałeś informacje z jakiego motocykla kopiowali chińczycy, a ty dalej bijesz piane i krzyczysz "badziewie tandeta".
Widzę 3 rozwiązania:
1. Czytasz watek jeszcze raz, sprawdzasz podane wskazówki, szukasz manuali do motocykli na których wzorowali się chińczycy
2. Oddajesz do mechanika
3. Sprzedajesz chińską tandetę i kupujesz coś innego

Patrząc na twoje chaotyczne i emocjonalne wypowiedzi i ignorowanie prób pomocy, sugerowałbym wyjście 3 bo chińskie sprzęty wymagają cierpliwości której zapewne Ci brakuje.
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1653
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron