close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: ViperHD dodano: 07 lip 2018, 19:20

beniamin82 pisze:Jeżeli znasz angielski to Ci pomoże...ObrazekObrazekObrazek
Niestety mój Angielski jest na poziomie 0 jak bylby leprzy nie było by mnie tu ani nie jezdzil bym chinczykiem.Moja Japonska Honda Civic ma 170 KM w standardzie ma ponad 20 lat i pracuje bez zarzutu zima lato minus 30 plus 30.Ja nie proszę o instrukcje naprawy czy tp ale o info co to za zaraza.Do kompa mojego Civica nawet nie zajrze bo po zmianie nastaw ma ponad 200KM stara suka japonska a elektronika rzadzi.Ale taki zasrany chinczyk co mu srobki w czasie jazdy odpadają????To jakies proste g....o zawory rozrząd lub tp pytam jak napisałem tych co to znaja.Sorry wiem ze próbujesz pomodz ale tekst pisany tu nic nie zmieni chodzi o znajomość.Albo mechanik i co najmniej 1000pln albo wlasna naprawa?Dzieki za starania:):):)
ViperHD
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 05 lip 2018, 19:37
Motocykl: Jinlun JL 150 5
Płeć: mężczyzna

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: beniamin82 dodano: 07 lip 2018, 19:48

A byłeś w ogóle w powitalni?
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6674
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: beniamin82 dodano: 07 lip 2018, 20:07

beniamin82 pisze:A byłeś w ogóle w powitalni?

Ogólnie to co piszesz to może być wszystko. Więc sprawdzasz po kolei.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6674
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: Morph dodano: 08 lip 2018, 09:11

ViperHD pisze:Niestety mój Angielski jest na poziomie 0... leprzy ... pomodz...

Jak widać polski też _boisie
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1750
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: jędrek dodano: 08 lip 2018, 12:01

No to zamiast Chińczyka trzeba było kupić starą Japońską 20-letnią Hondę i może wtedy nie miał byś problemu :conf:
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1240
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: ViperHD dodano: 08 lip 2018, 20:04

jędrek pisze:No to zamiast Chińczyka trzeba było kupić starą Japońską 20-letnią Hondę i może wtedy nie miał byś problemu :conf:
Jak go tylko naprawie idzie na OLX a.Masz racje moglem za ta sama kase kupic dużo starsza Yamahe 750 Maxim i cos mi się widzi ze nie miał bym podobnego problemu :jupi:
ViperHD
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 05 lip 2018, 19:37
Motocykl: Jinlun JL 150 5
Płeć: mężczyzna

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: NIKT dodano: 08 lip 2018, 23:39

Jako ze mam fetysz czepiania się:


"(...) nie było by mnie tu ani nie jezdzil bym chinczykiem" (Czyli ze "jak trwoga to do Boga"?)

"Moglem za ta sama kase kupic dużo starsza Yamahe 750 Maxim i cos mi się widzi ze nie miał bym podobnego problemu" (taaaaaki członek - ogladalem niejednego japca i mam odmienne zdanie. Nie mowie ze sie nie znajdzie sie jakas pereleczka)

Komentarzem o tekscie pisanym mnie jednak rozbawiles najbardziej :D

Przeciez to jest forum - tutaj sie KURTKA pisze...

Ludzie, ktorzy Ciebie nie znają starają się Tobie pomoc na podstawie wlasnych doswiadczen z motocyklami... A Ty pod koniec wylacznie negujesz i kazesz im milczec..

Jest multum rzeczy, ktore mogly sie wydarzyc, ale przeciez chinczyk to "proste gowno" (a jednak) ...

Od lewego powierza poprzez zapchany przewod paliwowy czy nie do konca "idealnie wyregulowany gaznik", zepsuty kranik, uszkodzona przepustnice, swiece, przewody WN czy modul zaplonowy...

Chcesz robic po kosztach - przeszukaj po kolei wszystko co bylo napisane, popros znajomego o przetlumaczenie ksiażki z jezyka angielskiego albo wklepuj literke po literce do translatora i wiecej szacunku do ludzi, ktorzy traca swoj czas na odpisywanie Tobie.

Chcesz robic jak nalezy - oddaj mechanikowi i nie zawracaj dupy.

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: Luca dodano: 09 lip 2018, 09:31

ViperHD pisze:Ja mam ciut ciezka noge w samochodzie Juliana tez potraktowałem troszkę aktywniej niż poprzedni wlasciciele wiec po tylu latach cos musiało wreszcie zdechnac

Nic nie musiało, te silniki są wytrzymałe.

ViperHD pisze: Drogi w mojej okolicy nie sa najleprzej jakości wiec telepało jak diabli i na kolejnym wyboju cos tam się zmienilo zaczal jechać dziwnie nie wchodzil na obroty.

No i tu bym szukał przyczyny. Coś się urwało, oberwało, rozszczelniło, czy przetarło.

ViperHD pisze: Podobne obiawy obejrzałem wczoraj na YouTube w motocyklu Yamaha Virago gość miał pekniete krucce przy gaźnikach ale u mnie jest wizualnie przez lupe OK

To się nie patrzy przez lupę, tylko szuka się nieszczelności , np przy pomocy wody i płynu do maczyń lub czasem wystarczy palec przystawić i już wiadomo.

ViperHD pisze: Podejrzewam ze rozrząd się przestawil? ew zawory sa na wykaczeniu bądź zajechane na maksa.

Po tym co piszesz widać, że nie masz doświadczenia i wymyślasz różne dziwne teorie. Daj do obejrzenia motocykl komuś kto się zna, bo najprawdopodobniej to jest jakaś pierdoła.
Tylko potem napisz w tym temacie co było nie tak.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: ViperHD dodano: 16 lip 2018, 20:01

Luca pisze:
ViperHD pisze:Ja mam ciut ciezka noge w samochodzie Juliana tez potraktowałem troszkę aktywniej niż poprzedni wlasciciele wiec po tylu latach cos musiało wreszcie zdechnac

Nic nie musiało, te silniki są wytrzymałe.

ViperHD pisze: Drogi w mojej okolicy nie sa najleprzej jakości wiec telepało jak diabli i na kolejnym wyboju cos tam się zmienilo zaczal jechać dziwnie nie wchodzil na obroty.

No i tu bym szukał przyczyny. Coś się urwało, oberwało, rozszczelniło, czy przetarło.

ViperHD pisze: Podobne obiawy obejrzałem wczoraj na YouTube w motocyklu Yamaha Virago gość miał pekniete krucce przy gaźnikach ale u mnie jest wizualnie przez lupe OK

To się nie patrzy przez lupę, tylko szuka się nieszczelności , np przy pomocy wody i płynu do maczyń lub czasem wystarczy palec przystawić i już wiadomo.

ViperHD pisze: Podejrzewam ze rozrząd się przestawil? ew zawory sa na wykaczeniu bądź zajechane na maksa.

Po tym co piszesz widać, że nie masz doświadczenia i wymyślasz różne dziwne teorie. Daj do obejrzenia motocykl komuś kto się zna, bo najprawdopodobniej to jest jakaś pierdoła.
Tylko potem napisz w tym temacie co było nie tak.
Odpowiem ci po kolei.Fakt ze sa wytrzymale ale 8 lat bez awarii wymagającej mechanika OK.Gaznik kupiłem nowke.Kruciec i uszczelki sprawdziłem sa OK.Cewke i modol zapłonu lokalizuje co jest naprawdę horrorem.Fakt ze nie jestem mechanikiem i wiem ze to jakiś bzdet skoro silnik pracuje i motocykl jedzie ale obroty faluja?Zalogowalem się na forum bo sadzilem ze ludzie posiadający JL 150 5 może mieli podobny problem.W sumie to nie mój motorek ale mojej lubej,ja tylko czasem z niego kozystam i akurat go uszkodziłem.Nie jestem fanem Chinskich pojazdow chciałem jej kupic Yamahe Maximke 750cc była w super stanie ale uznałem ze dla niej ciut za mocna za szybka no i była stara a Julek dużo nowszy słabszy itd. itd.Mam i Honde civic ponad 200KM i motocykl Yamaha FZR 600 Genesis i zadnym z tych pojazdow moja pani jezdzic nie będzie a ja z nimi nie mam zadnych klopotow technicznych.Po naprawie Juliana sprzedam dziada doplace i kupie jej Aprile Red Rose 50cc skoro lubi tzw czopery.Wiem ze jest to klub Chinskich motocykli i przepraszam wszystkich posiadaczy pojazdow z tegoz kraju ciebie również ze pisze tu o pojazdach z innych krajów.Dzieki za rady ale na razie jeszcze trochę powale lbem w mur :mur: :mur: :mur: Ale jednocześnie jeśli ktoś może pomodz uprzejmie proszę o rade mechanika wolal bym mojej sam zecha naprawić i było by :rad:
ViperHD
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 05 lip 2018, 19:37
Motocykl: Jinlun JL 150 5
Płeć: mężczyzna

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: Luca dodano: 17 lip 2018, 09:51

ViperHD pisze: Ale jednocześnie jeśli ktoś może pomodz uprzejmie proszę o rade mechanika wolal bym mojej sam zecha naprawić i było by :rad:

ViperHD pisze: Cewke i modol zapłonu lokalizuje co jest naprawdę horrorem.

No powiedz sam jak możemy Ci pomóc, skoro taka czynność jak sama lokalizacja cewki i modułu już jest dla Ciebie horrorem?

ViperHD pisze: Gaznik kupiłem nowke. Kruciec i uszczelki sprawdziłem sa OK.

Jak widać nowy gaźnik nic nie poprawił to jeszcze raz zamontuj stary i jeszcze raz sprawdź czy na pewno obudowa filtra nie jest pęknięta i czy nie ma nieszczelności między filtrem a gaźnikiem i gaźnikiem a cylindrem. Możesz też całkowicie odpiąc filtr i zobaczyć jak silnik pracuje całkowicie bez filtra.
O nową świecę zapłonową już nie pytam, bo pewnie wymieniłeś.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron