close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: Luca dodano: 26 lip 2018, 08:35

ViperHD pisze:... Kto może mi pomodz jak nie posiadacz Lunlina co przez to przeszedł??? ...

No jak widać nikt z nas jeszcze nie miał takiego przypadku i nawet czasem z japońskim motocyklem trzeba pojechać do mechanika, bo przez internet się wszystkiego nie naprawi.
Jak już znajdziesz usterkę to napisz dla potomnych co było nie tak.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: NIKT dodano: 26 lip 2018, 11:42

Nie masz za co przepraszać :) Luźna guma :D A że w pracy się nudziłem dzisiaj od rana to napisałem ESEJ :D

Z racji, że to jest forum każdy ma prawo się wypowiedzieć – ja się wypowiedziałem i w temacie, a stwierdzam po prostu fakt, że w moim odczuciu zachowujesz się co najmniej NIEGRZECZNIE.

Jako najlepszą radę dostałeś zdjęcia KSIĄŻKI odpisałeś - "mój Angielski jest na poziomie 0 jak bylby leprzy nie było by mnie tu ani nie jezdzil bym chinczykiem". - jaki jest problem poprosić kogoś ze znajomych o przetłumaczenie, albo klepać w translatorze i jako tako przetłumaczonym dokumentem się posługiwać ?

Po tych słowach dodałeś "Ja nie proszę o instrukcje naprawy czy tp (...) – a jak inaczej chcesz dojść do tego co padło ?? Masz wypisane wszytko i sobie na podstawie przeprowadzonych prac odznaczasz co zrobiłeś i co Ci zostało do sprawdzenia.... (...)ale o info co to za zaraza." czyli nie chcesz jednak słuchać jakiejkolwiek rady tylko chcesz żeby ktoś Ci to podał na tacy ....
"tekst pisany tu nic nie zmieni" – to jest forum, a nie Call Center tutaj się pisze....

Między innymi co mnie uraziło i skłoniło, żeby Ciebie troszkę hejtować to:
"użytkownicy Chinskiej tandety benda cos wiedzieć ale tu tez jedno wielkie 0 " -to na co wchodzisz tutaj jeszcze i prawisz morały ? Po co przebywać tam gdzie nic nie ma ?
Pominę już inne Twoje teksty..

"A kogo ja amator nieobeznany z chinszczyzna mam pytac o cos??" - dostałeś niejednokrotnie informację że ta chińszczyzna posiada silnik od HONDY CG - chinole wykupują patenty od producentów dlatego części pasują od NIE TANDETY ...

"nie sadzisz ze można cos poradzić?" - sądze, że można radzić i radzone miałeś ale za bardzo rozpuściłeś włosy i zamiast wykazać się trochę kulturą osobistą zacząłeś negować zaproponowane rozwiązania, a potem ludzi.. Ile można rzucać grochem o ścianę ??

"Ale jak już napisałem wy chyba tez za wiele o tym na czym jeździcie nie wiecie" – jebnąłem na plecy i wstać nie mogę ze śmiechu :)

"moja Fazerka jest o wiele szybsza niż ci się zdaje" – Fazerka to ja zjadam sobie do porannej kawy ... I właśnie takim zachowaniem mnie do siebie zraziłeś.

"Piec lat w posiadaniu.Zero awarii pelny ogolnie dostępny serwis. I ew części. Mowi się ze ...cudze chwalicie....a wy to cos swoje znacie???" - znamy znamy nie sraj żarem (osobiście znam metaforyczną "każdą śrubkę" w moim). 6 lat chinola w posiadaniu i zero awarii więc jestem lepszy bo rok dłużej bez awarii niż Ty :D

"Jesli tak chwalisz chinszczyzne to daj mi konkurenta dla mojej pełnoletniej Yamahy FZR Genesis 160 kg.124KM.Nie jechałem więcej niż 240 km na h ale można." - chodzi Tobie o przejechane kilometry na jednej wyprawie, czy taką błahostkę jak top speed motocykla ? Bo na razie widzę że chodzi Tobie o gimbazową prędkość jaką motocykl możę osiągnąć. Chyba żę po raz kolejny jestem w błędzie i nie jesteś kolejnym motocyklistą jak większość Dell-owców z Łodzi co np jeden najdalej KTMem 1290 Super Duke R był może 50 km za miastem :(

"MASZ NAJ ZAJEBISTRZY CHINSKI MOTOCYKL POMYKAJ NIM I NIECH CI SIE NIE PSUJE" – nie nie mam naj zajebistrzego ... Ale faktem jest, że się nie psuje.

"Mylisz się sondzac ze w domu 3 4 zeczy mam Chinskich. Raczej jest ich bardzo ale to bardzo mało. Oczywiscie pisze o urzadzeniach (...)" - ogarnij sobie naklejkę w telefonie lub na innej elektronice (nawet Apple jest klepany w chinach – o szajsungu nie wspomnę..)

Kilka firm produkujących podzespoły albo całość swoich rzeczy w chinach:
Lenovo, Xiaomi, ZTE, Samsung, Sony, Apple, Volvo, Saab, Motorolla, Huawei, GIRI – londyńskie taksówki,
BMW:
Montowana jest tam seria 5 z przedłużonym rozstawem osi, seria 3 w wersji Long oraz seria X1. Oprócz tego, w chińskich zakładach powstają auta Zinoro 1E (elektryczne BMW X1) oraz czterocylindrowe, benzynowe silniki 2.0.

Mercedes:
montowane są też dostawcze modele Vito, Viano i Sprinter, w 2013 roku Mercedes uruchomił także w Chinach swoja fabrykę silników. Powstają w niej trzy-, cztero- i sześciocylindrowe jednostki

AUDI
A6 L, A4 L, Q5, Q3 oraz A6 L A3 Sportback i A3 Sedan

VW
W Changchun składane są Bora, Golf, Magotan (Passat B7), CC, w Chengdu Jetta, w Foshan Golf a w Nanjing Passat. Z kolei zakład w Anting montuje Polo, Tiguana, Tourana. Oprócz aut Volkswagen produkuje w Chinach także komponenty m.in. silniki i skrzynie biegów.

Land Rover
Dzisiaj to przede wszystkim model Evoque, Discovery Sport znany w chinach jako XFL oraz Jaguar F-Pace.

PSA
PSA produkuje Citroeny C-Quatre, C5, C4 L, C-Elysee, a Peugeot modele 207, 408, 307, 308, 508, 3008 i 2008.

Toyota
produkuje w Chinach aż 15 modeli - Coaster, Land Cruiser, Land Cruiser Prado, Prius, Corolla, Crown, Reiz, Vios, Corolla EX, RAV4, EZ, Camry, Camry Hybrid, Yaris, Highlander. Rocznie z fabryk wyjeżdża ok. 1 mln aut.

Reszta świata
W Chinach swoje montownie maja także inni znani międzynarodowi producenci. To m.in. Mazda, Mitsubishi, Fiat, Ford General Motors, Honda, Hyundai, Kia, Nissan i Suzuki. Produkują oni głównie na potrzeby rynku chińskiego modele, których w Europie trudno uświadczyć.

W Polsce: Shuanghui International działającą w Polsce spółkę Animex. Jest ona jednym z największych producentów żywności w Polsce. Sprzedaje swoje wyroby m.in. pod markami Krakus i Morliny.

Dla mnie osobiście Made in China to tandeta i osobiście nic dla siebie z tym napisem nie kupie - xD

"Od kolegow z szosy dotychczas nie uslyszalem spier...j.A kursują pojazdami z całego swiata." - Ja usłyszałem prześmiewcze głosy na spocie bo "mam chińczyka".

"Tylko wlasciciel Chinola zyczy mi abym najszybciej spier....lal z forum i został bez pomocy. "- Podziękuj swojemu zachowaniu :D "To jak ja mam reagować???" - sam sobie odpowiedz na to sugerujące pytanie :D

"Jak widzisz wypadek motocyklisty na BMW albo Hondzie to szybko odjeżdżasz???Bo Chinolem nie jechali???Dzieki ci za solidarnosc motocyklistów". - solidarny to jest każdy przez internet .. Jak zaliczyłem szlifa i zaczynałem się zbierać to motocyklista mnie minął i pomógł Pan z puszki z naprzeciwka, a Ci za mną trąbili jeszcze. Jak brakło mi wachy i pchałem motocykl 6 km poboczem to kilku motocyklistów przejechało pokazywali mi LWG. Chyba jednak jestem pierdolnięty, że jak widzę kogoś na poboczu to się zatrzymuję i pytam czy coś nie pomóc mimo moich dotychczasowych doświadczeń ...
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: ViperHD dodano: 26 lip 2018, 19:51

Hawk1985 pisze:Kolego Viper, dostałeś podane na tacy wskazówki co należy sprawdzić, dostałeś informacje z jakiego motocykla kopiowali chińczycy, a ty dalej bijesz piane i krzyczysz "badziewie tandeta".
Widzę 3 rozwiązania:
1. Czytasz watek jeszcze raz, sprawdzasz podane wskazówki, szukasz manuali do motocykli na których wzorowali się chińczycy
2. Oddajesz do mechanika
3. Sprzedajesz chińską tandetę i kupujesz coś innego

Patrząc na twoje chaotyczne i emocjonalne wypowiedzi i ignorowanie prób pomocy, sugerowałbym wyjście 3 bo chińskie sprzęty wymagają cierpliwości której zapewne Ci brakuje.
Fakt ten pojazd a wlasciwie niedostepnosc informacji na jego temat wymaga cierpliwości.Jak napisałem zajelo mi ponad tydzień ustalenie ze jest to Kingway czoper 150.Nazwe JUNLIN nadal mu zapewne sprzedawca bądź ten co go skladalFakt ze jest to mutacja jakiegoś japonca tylko czy geny pasuja :) Ale sprzedawcę części prywatnego importera już tez znalazłem.Pozostalo zasadnicze pytanie co jeśli nie gaznik filtr pow ,paliwa???Dotychczas nikt nie napisał miałem podobny albo taki sam problem :) Ani ze opisane obiawy powoduje awaria tego tego bądź tego.Ktos zapewne miał podobne objawy niekoniecznie z silnikiem Kingwaya.Na You Tube widziałem identyczne obiawy przy peknietym ktuccu,u mnie jest caly i szczelny.Czy elektryka np. cewka modol zapłonu ew pradnica z jakims uszkodzeniem może dawac tekie efekty?Czy jest możliwe ze rozrząd przestawil się?Ewentualnie czy jeśli zawory sa nieszczelne to powoduje taki bądź podobny efekt???Ja napisałem motorek odpala od dotkniecia na wolnych obrotach z minimalnym gazem pracuje jak pracowal idealnie.Moge wsiasc i jechać abym za dużo nie dawal gazu.Rospedza się do 40 km na h na 5 i to final potem już tylko falowanie obrotow szarpanie.Na postoju czasem jak nagle podkrence manetke kilka sekund wchodzi na wysokie i następnie falowanie.Byly to objawy gaźnikowe jak by nie dostawal paliwa.Ale gaznik jest nowy i ustawiony jak ma być w Junlin 150 5.Wiec teraz droga prob i bledow elektryka.Fakt ze nie mam Chinskiej cierpliwości a taka jest do tego motocykla potrzebna.Chce to naprawić bo to zepsułem.Dla mojej kobiety.Nie powiem ze dla niej to zly pojazd.Taki w sam raz daje frajde z jazdy mało pali szybko nie jeździ i ona go lubi i teraz mam wrazenie ze patrzy na mnie wilkiem a czasem warczy :) bo odnośnie mojego motocykla już wiele lat temu uslyszala stanowcze nie i to się nie zmieni, wole ja cala sprawna i zywa :) :) :) Ale i tak mam sraczke bo do puki nie naprawie Juliana używa mojego smochodu a ten to nie Matiz czy tp ale tez jak motocykl niepozorny potwor grożący kalectwem minimum :) jak się troszkę mocniej naciśnie gaz :) Chce się jak najszybciej wyzwolić i naprawić jej złotego Juliana :) Na forum wchodzę codziennie i czytam ale jak ci napisałem zero konkretów.Objawy takiej pracy silnika to konkretna awaria czegos i jest to zapewne bzdet.Jeszce raz napisze bo już pisałem, naprawdę bardzo dziekuje za rady wprawdzie nie zblizaja mnie do finalu ale szacunek za wszystko.Jak ci napisałem idealna pomocą była by od kogos co to już przerobil albo fachowca :)
ViperHD
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 05 lip 2018, 19:37
Motocykl: Jinlun JL 150 5
Płeć: mężczyzna

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: Luca dodano: 27 lip 2018, 10:31

ViperHD pisze:
Czy jest możliwe ze rozrząd przestawil się?

Przy tej konstrukcji silnika prawie niemożliwe

ViperHD pisze:
Ewentualnie czy jeśli zawory sa nieszczelne to powoduje taki bądź podobny efekt???

Nie.
Przy nieszczelnych zaworach silnik będzie robił się coraz słabszy i nie będzie chciał odpalać. Co nie zmienia faktu, że luzy zaworowe trzeba sprawdzić, bo pewnie dawno nikt tam nie zaglądał.

ViperHD pisze:
Ja napisałem motorek odpala od dotkniecia na wolnych obrotach z minimalnym gazem pracuje jak pracowal idealnie.Moge wsiasc i jechać abym za dużo nie dawal gazu.Rospedza się do 40 km na h na 5 i to final potem już tylko falowanie obrotow szarpanie.Na postoju czasem jak nagle podkrence manetke kilka sekund wchodzi na wysokie i następnie falowanie.

Typowe objawy dla dostarczanej do komory spalania, niewłaściwej mieszanki paliwowo-powietrznej.

ViperHD pisze:
Chce to naprawić bo to zepsułem. Dla mojej kobiety. Nie powiem ze dla niej to zly pojazd. Taki w sam raz daje frajde z jazdy mało pali szybko nie jeździ i ona go lubi i teraz mam wrazenie ze patrzy na mnie wilkiem a czasem warczy...

No i doszliśmy do sedna tej nerwowości i małej dozy uprzejmości w pisanych postach.
Zostałeś odcięty od sexu i dlatego Cię 'szlak trafia' przy popsutej chińszczyźnie ;)
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: beniamin82 dodano: 27 lip 2018, 11:32

Jinlun to marka należaca do istniejącego kiedyś przedsiębiorstwa Cixi Xinring, i jest to jak najbardziej oryginalna nazwa.
To Kingway jest nazwą wymyśloną przez importera/sprzedawcę, najpewniej celem przybliżenia jej do mającej dobre opinie marki Keeway.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: Hawk1985 dodano: 27 lip 2018, 11:57

No i widzisz kolego można pisać grzecznie i uprzejmie jak to zrobiłeś w ostatnim poście.
Jak jesteś uprzejmy to do Ciebie wraca, jak jesteś nieuprzejmy to też do Ciebie może wrócić ;)
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1653
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: jacek.rc dodano: 28 lip 2018, 11:26

Wszystkiego nie czytałem ,ale spróbuj (jak tego nie robiłeś ) otworzyć filtr powietrza ,nabrać paliwa do strzykawki ,i po odpaleniu dodawać gazu i powolutku wstrzykiwać paliwo w wlot powietrza .Jak silnik wkręci się na obroty to w nim powinno być (raczej ) wszystko OK . Może jeszcze z odmy coś za bardzo przedmuchuje ,albo jak spieprzony zaworek zaciąga ??? Takie dywagacje :swir: . A i czy kable wysokiego nie mają przebicia ( słychać cykanie ).
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2205
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: ViperHD dodano: 29 lip 2018, 19:31

:oklasky: :oklasky: :oklasky:
Luca pisze:
ViperHD pisze:
Czy jest możliwe ze rozrząd przestawil się?

Przy tej konstrukcji silnika prawie niemożliwe

ViperHD pisze:
Ewentualnie czy jeśli zawory sa nieszczelne to powoduje taki bądź podobny efekt???

Nie.
Przy nieszczelnych zaworach silnik będzie robił się coraz słabszy i nie będzie chciał odpalać. Co nie zmienia faktu, że luzy zaworowe trzeba sprawdzić, bo pewnie dawno nikt tam nie zaglądał.

ViperHD pisze:
Ja napisałem motorek odpala od dotkniecia na wolnych obrotach z minimalnym gazem pracuje jak pracowal idealnie.Moge wsiasc i jechać abym za dużo nie dawal gazu.Rospedza się do 40 km na h na 5 i to final potem już tylko falowanie obrotow szarpanie.Na postoju czasem jak nagle podkrence manetke kilka sekund wchodzi na wysokie i następnie falowanie.

Typowe objawy dla dostarczanej do komory spalania, niewłaściwej mieszanki paliwowo-powietrznej.

ViperHD pisze:
Chce to naprawić bo to zepsułem. Dla mojej kobiety. Nie powiem ze dla niej to zly pojazd. Taki w sam raz daje frajde z jazdy mało pali szybko nie jeździ i ona go lubi i teraz mam wrazenie ze patrzy na mnie wilkiem a czasem warczy...

No i doszliśmy do sedna tej nerwowości i małej dozy uprzejmości w pisanych postach.
Zostałeś odcięty od sexu i dlatego Cię 'szlak trafia' przy popsutej chińszczyźnie ;)
:oklasky: :whip: :mur: No nie tak calkiem odcięty ale boje się o nia mój Civic ma zmienione ustawienia kompa i ponad 200KM.A moja znam :swir: czasem reaguje nerwowo.H... z autem za 12 tys ale chce ja sprawna i zdrowa :) Kupie do Juliana nowa elektrykę cewke modul zapłonu i to co tam prad wytwarza.Gaznik mam nowke ale być może masz racje bo może to być za niski poziom paliwa w komorze plywakowej ale to już mechanik sprawdzi.Ja kupiłem gaznik firmy Moretti a był Dekni niby to samo ale może dysze sa inne?Ten nowy jest do 150 cc miedzy innymi Juliana ale dysze warto sprawdzić. :) Jak masz racje masz u mnie flaszke tego co lubisz :)
ViperHD
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 05 lip 2018, 19:37
Motocykl: Jinlun JL 150 5
Płeć: mężczyzna

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: ViperHD dodano: 29 lip 2018, 19:45

jacek.rc pisze:Wszystkiego nie czytałem ,ale spróbuj (jak tego nie robiłeś ) otworzyć filtr powietrza ,nabrać paliwa do strzykawki ,i po odpaleniu dodawać gazu i powolutku wstrzykiwać paliwo w wlot powietrza .Jak silnik wkręci się na obroty to w nim powinno być (raczej ) wszystko OK . Może jeszcze z odmy coś za bardzo przedmuchuje ,albo jak spieprzony zaworek zaciąga ??? Takie dywagacje :swir: . A i czy kable wysokiego nie mają przebicia ( słychać cykanie ).
Na wolnych obrotach pracuje idealnie jak od początku.Zadnych dziwnych odglosow po za nierownomierna praca.A jak jedzie to przekroczenie jakichś obrotow powoduje czkawkę szarpie.Natomiast zastanawia mnie to ze gdy daje gaz mam wrazenie ze jakby czesc spalin wracala przez filtr powietrza.Moze jest to tylko wrazenie bo ten silnik wibruje jak szalony wiec i filtr drzy.Elektryke wymienie cala cewke modul zapłonu i pradnice.Kabel cewki raczej przebicia nie ma bo trzymałem przy odpalonym.Swieca tez jest nowka i spala idealnie jest sucha czysta.Po wymianie gaźnika podejzewam elektrykę na szczęście znalazłem sprzedawcę na Allegro.Dzieki sprawdze jak napisales z ta szczykawka. :)
ViperHD
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 05 lip 2018, 19:37
Motocykl: Jinlun JL 150 5
Płeć: mężczyzna

Re: Prosze o pomoc ew info co moze sie dziac?

Postautor: ViperHD dodano: 02 sie 2018, 19:34

Luca pisze:
ViperHD pisze:... Kto może mi pomodz jak nie posiadacz Lunlina co przez to przeszedł??? ...

No jak widać nikt z nas jeszcze nie miał takiego przypadku i nawet czasem z japońskim motocyklem trzeba pojechać do mechanika, bo przez internet się wszystkiego nie naprawi.
Jak już znajdziesz usterkę to napisz dla potomnych co było nie tak.
:) :) :) Usterka została wykryta :) :) :) Było cos uszkodzone w gaźniku najprawdopodobniej ten plastikowy zaworek iglicowy.Wyglada normalnie ale widać na nim ze jest używany gdy patrzy się na nowke.Jesli chodzi o gaznik to niestety ten który zakupiłem to tez jakiś klon orginalu tego od Junlina.Rozebralem oba aby porownac dysze itp.Iglica na pierwszy zut oka była ciensza roznica orginal 2,5mm w nowce 2,4 mm.Przelozylem dysze ze starego do nowego także pływak ale zaworek iglicowy dalem nowy.Plywak tez miał inne symbole na pływakach.Po zmontowaniu odpalilem Juliana a on jak nigdy nic pali normalnie.Wchodzi na obroty i buja się do tych swoich 110 km na h.Zapewne inni co pisali w temacie przeczytają wiec dziekuje za wszystkie rady i jeszcze raz przepraszam za coniektore teksty.Mysle ze dziś moja będzie ze mnie zadowolona będzie zabawa :rad: Będzie się dzialo :rad: :piwa:
ViperHD
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 05 lip 2018, 19:37
Motocykl: Jinlun JL 150 5
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości