close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Patenty i Usprawnienia

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Patenty i Usprawnienia

Postautor: NIKT dodano: 14 wrz 2018, 20:44

Jako, że czasami jest malutki problem ze znalezieniem miejsca pod "osprzęt" wymagający prądu. Na innym forum podrzucono takie rozwiązanie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Patenty i Usprawnienia

Postautor: krzysieg dodano: 02 paź 2018, 18:04

Przewód niebieski zbyt cienki .
Do czego przekaźnik ?
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Patenty i Usprawnienia

Postautor: Grzegorz dodano: 02 paź 2018, 21:12

Niebieski prawdopodobnie do sterowania przekaźnika. Cewka przekaźnika ma dużą rezystencję więc prąd jest mały. Nie trzeba grubego kabla. Przekaźnik służy do odcinania napięcia. Taki wyłącznik który odciąża prądowo stacyjkę.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Klubowicz
 
Posty: 321
Rejestracja: 11 paź 2014, 19:16
Motocykl: Kawasaki Vulcan 800
Tel. kom.: 693070962
Płeć: mężczyzna
Wiek: 60

Re: Patenty i Usprawnienia

Postautor: NIKT dodano: 03 paź 2018, 00:17

Dwa grube do AKU i jeden sygnałowy do plusa po stacyjce.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Patenty i Usprawnienia

Postautor: NIKT dodano: 14 sty 2019, 18:19

Obrazek z pierwszego posta zniknął :( Może z tej strony nie zniknie :)
Obrazek
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Patenty i Usprawnienia

Postautor: NIKT dodano: 14 sty 2019, 18:36

Gumy kufrów
Obrazek

Mam stelaże oryginalne o postanowiłem wymienić sobie gumki pod kufry, ponieważ moje tak fantastycznie siedzą, że nawet nie dotykają kufrów i cały ciężar centralnego spoczywa na zamku i bolcach a kufrem można ruszać na boki. Kufry boczne podobnie.
Przeszukując internety natknąłem się na gumki do kufrów GIVI, odboje drzwi, odboje klap i wiele innych gumek :P Ale żadna nie posiadała pożądanej przeze mnie wysokości, nie wspominając i pozostałych wymiarach.

W firmie specjalizującej się w produkcji wszelakiego rodzaju elementów gumowych za pomocą wtryskiwarek, właściciel powiedział że można zrobić taką formę ale dla ilości detalicznej nie będzie to dla mnie opłacalne i proponuje zakup sznura gumowego w sklepie z uszczelkami i jakimś sposobem wycięcie gumek.

Pomysł okazał się dobry ale nie dawało mi spokoju stwierdzenie " jakimś sposobem". Chyba raczej powinien powiedzieć "jakimś cudem". Lecz po kupieniu za ok 20 zł pół metra sznura gumowy pełnego i po omówieniu tematu z rodzicielem sposób okazał się bardzo prosty :D Wiertarka zamocowana w imadle, a że sznur szerokości 12mm to pasował idealnie do głowicy wiertarki do tego szlifierka kątowa i jazda ! :) Wiertarka i szlifierka ustawione na minimalne obroty więc nie przysporzyło to zbyt wielu trudności, a ja stałem się posiadaczem gumek w bardzo prosty sposób :D Gumki zrobiłem dłuższe i dotnę na wymiar po ich zamontowaniu w stelażach.

Oto jak je robiłem (filmik długi i nudny ale):
https://youtu.be/n6y_rbV2EeI
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Patenty i Usprawnienia

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 14 sty 2019, 22:00

Brawo :oklasky:
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70


Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron