close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Cykliczne szarpanie przy stałej prędkości. Barton Classic

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Cykliczne szarpanie przy stałej prędkości. Barton Classic

Postautor: tobiasz_l dodano: 14 kwie 2019, 16:21

Cześć, w moim Bartonie występuje cykliczne (nie co obrót koła a co kilkanaście metrów) szarpanie, podskakiwanie.
Objawia się to przy prędkościach powyżej 50km/h. Sądzę, że wcześniej też występuje ale jest trudniejsze do zarejestrowania.
Luzów w zawieszeniu nie ma, łańcuch jest nowy i naciągnięty.
Przychodzą mi na myśl jeszcze koła i opony (są oryginalne plastikowe). Opony są nierównomiernie zjechane z przodu.
Moto jest używane i opony planuje wymienić jak najszybciej, ale czy to może być ich wina?
Sądzę, że gdyby jednoznacznie je osądzać to czy nie podskakiwał by co obrót koła? Jest w motocyklu 125 cm^3 coś co przy prędkościach +/-80km/h obraca się raz na kilkanaście metrów?

Na jednym forum podpowiedziano mi brak luzu na sprzęgle, nie mam tego jak teraz sprawdzić. Jakieś pomysły?
tobiasz_l
Forumowicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2019, 16:18
Motocykl: Barton Classic 125
Płeć: mężczyzna

Re: Cykliczne szarpanie przy stałej prędkości. Barton Classi

Postautor: NIKT dodano: 14 kwie 2019, 19:19

Witaj :)
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Cykliczne szarpanie przy stałej prędkości. Barton Classi

Postautor: Set666 dodano: 14 kwie 2019, 21:10

Na wstępie kolego zapraszamy do wątku powitanie ;-)
Co do twojej przypadłości przyczyn może być co najmniej kilka , piszesz że co kilka metrów nie co obrót koła , pamiętaj że cały przejście łańcucha napędowego to kilka obrotów koła . Spinkę o ile tam masz założyłeś w dobrym kierunku ? Poczytaj może jeszcze temat w wątku o 250. Tam podałem kilka możliwych przyczyn podobnego problemu . Co do opon to motor do góry i sprawdź bicia ewentualne zniekształcenia , przy tych motocyklach i prędkościach wyważenie koła raczej nic nie da bo największe wstrząsy generuje silnik . Jak piszesz że masz Moto uzywane to sprawdź sobie :
- stan zębatek jak z reguły przy wymianie łańcucha zębatki będą już zdarte ( poszukaj po moich postach gdzieś wstawiłem zdjęcie jaka miałem zębatkę po poprzednim właścicielu )
- ustawienie osi tylnego koła ( opisane w temacie r 250 )
- jeśli masz pojęcie o mechanice + umiejetnosci to na wstępie kontrola wszystkich elementów zawieszenia i konstrukcyjnych .
Pozdrawiam Staszek
Romet r 150 chopper 2009 ---> honda cb 400N 1982-->honda st 1100---> ???
Set666
Forumowicz
 
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2018, 23:55
Motocykl: Honda cb 400 1983
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Cykliczne szarpanie przy stałej prędkości. Barton Classi

Postautor: eNgine dodano: 15 kwie 2019, 10:18

Dodał bym jeszcze oddać koła do wyważenia.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Cykliczne szarpanie przy stałej prędkości. Barton Classi

Postautor: tobiasz_l dodano: 15 kwie 2019, 20:53

Już się przywitałem! :) lepiej późno niż wcale :)

Dotychczas zdążyłem zrobić postawowe czynności -> olej, świece, luz zaworowy.
Na razie z racji braku garażu i mieszkaniu w bloku Bartona mam w garażu 50km od siebie i dopiero w piątek będę miał opcję wszystko sprawdzić. Dam znać również czy nowe opony coś wniosły (Michaliny City Pro).
Napęd był wymieniany przed tym jak kupiłem, muszę się temu przyjżeć -> wygląda okej, ale nie przyglądałem się dokładnie spince, zębaki są okej.

Konstrukcyjnie wszystko wygląda okej. Prowadzi się prosto, hamuje prosto, luzów brak.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
Dam znać po wymianie opon i kontroli łańcucha co i jak.
tobiasz_l
Forumowicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2019, 16:18
Motocykl: Barton Classic 125
Płeć: mężczyzna

Re: Cykliczne szarpanie przy stałej prędkości. Barton Classi

Postautor: NIKT dodano: 16 kwie 2019, 00:25

Wtrysk czy gaznik ?

Bo moze silnik sie dlawi ??

Sprawdz jak bedziesz nim jechal czy jak silnik sie wkreci na wysokie obroty (nie na czerwone pole), w trakcie jazdy np na 2-3 biegu, czy utrzymuje predkosc czy zwalnia. I czy na wyzszych obrotach wlasnie dzieja sie te rzeczy.

Boso, ale w ostrogach.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Cykliczne szarpanie przy stałej prędkości. Barton Classi

Postautor: tobiasz_l dodano: 19 kwie 2019, 16:48

Rozwiązaniem okazała się wymiana opon. Polecam każdemu wymianę na normalne oponki jeśli jeździ na chińskich oryginałach (u mnie koszt 150 zł opona x2, plus dętka x2 Michelin City Pro). Różnica w prowadzeniu jest bardzo duża.
tobiasz_l
Forumowicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2019, 16:18
Motocykl: Barton Classic 125
Płeć: mężczyzna

Re: Cykliczne szarpanie przy stałej prędkości. Barton Classi

Postautor: Renia dodano: 19 kwie 2019, 17:13

tobiasz_l pisze:Rozwiązaniem okazała się wymiana opon. Polecam każdemu wymianę na normalne oponki jeśli jeździ na chińskich oryginałach (u mnie koszt 150 zł opona x2, plus dętka x2 Michelin City Pro). Różnica w prowadzeniu jest bardzo duża.
Zobaczysz o ile stabilniej będzie się zachowywał motocykl na mokrej nawierzchni. Mam założone Metzeler opony i różnica jest ogromna.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Renia
Klubowicz
 
Posty: 106
Rejestracja: 20 cze 2018, 15:53
Lokalizacja: Lubin
Motocykl: Barton Classic 125
Tel. kom.: 696410801
Płeć: kobieta


Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości