close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

brak ładowania po włączeniu świateł

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: brak ładowania po włączeniu świateł

Postautor: garfik dodano: 09 sie 2019, 10:26

muchar81 pisze:garfik , a co z sytuacją kiedy nie jedziemy na światłach (pomijając możliwość otrzymania mandatu :) ). Prądnica cały czas produkuje prąd bez znaczenia czy światłą są włączone czy nie , przynajmniej tak mi się wydaje. Co wtedy z nadwyżką prądu kiedy akumulator jest doładowany?

Regler się grzeje bardziej, niż gdy światła są włączone. Dlatego często ma na sobie pokaźny radiator :D
Generalnie, jak już pisałem, regulator napięcia w moto to w zasadzie jest element eksploatacyjny, co jakiś czas siada i to normalne. Dlatego na rynku pełno jest tanich zamienników (przetrenowałem - nie polecam!).
Nie wiem, jak w innych sprzętach, ale w XJ600 jego wymiana to 5 minut lekkiej roboty i jeden śrubokręt - producent przewidział zapewne, że czasem trzeba to cholerstwo wymienić na poboczu...
--
90% wypadków wydarza się w domu. ZAKAZAĆ DOMÓW!
Those, who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety - Benjamin Franklin

KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Awatar użytkownika
garfik
Forumowicz
 
Posty: 635
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:54
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Motocykl: Nornica - Yamaha XJ 600 N
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: brak ładowania po włączeniu świateł

Postautor: muchar81 dodano: 18 sie 2019, 12:16

Przepraszam , chwilę mnie nie było , ale że tak powiem życie :)
NA dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak... wymieniłem akumulator, bo mój nie dawał rady zakręcić nawet rozrusznikiem, i... ładowanie jest:) Aż nie wierzę.
Ale po włączeniu świateł jest 13,8 V a bez świateł 14,2V.
Także temat chyba został opanowany :)
Plan na dzisiaj , jeżdzić i obserwować:)
muchar81
Forumowicz
 
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:14
Motocykl: Kymco Zing 125
Płeć: mężczyzna

Re: brak ładowania po włączeniu świateł

Postautor: muchar81 dodano: 01 wrz 2019, 14:32

po jakimś czasie... :)
Akumulator doładowuje się , ładowanie tez jest .
Temat do zamknięcia:)
muchar81
Forumowicz
 
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:14
Motocykl: Kymco Zing 125
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron