close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Akumulator - nowy - przestroga

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: Szubi dodano: 01 gru 2020, 16:12

w Viadrze mam Tuborga. Sprzedawca go polecił. Twierdził że Yuasa się popsuła odkąd zmienili miejsce produkcji. Tuborga mam od ok 2-3 lat ale chyba na wiosnę będę musiał zmienić. Jakie aku polecacie do moto?
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2594
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: Biedrona dodano: 01 gru 2020, 22:58

Czy pamiętasz sceny ze starszymi panami w zakładzie fryzjerskim w komedii "Książę w Nowym Jorku"?
No... to jak wejdziesz do starego jak świat sklepu z akumulatorami przy ul. Wyłom w Poznaniu, to poczujesz ten sam klimat :D tyle , że starsi panowie w sklepie są mega zaangażowani w załatwienie super bateryjki w dobrej cenie:)

Do Trampka kupiliśmy tam EXIDE za 136,-

:kawa: ...nie zapomnij;)
Awatar użytkownika
Biedrona
Klubowicz
 
Posty: 269
Rejestracja: 08 lip 2013, 16:46
Motocykl: Niewygodny;)
Płeć: kobieta

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: NIKT dodano: 02 gru 2020, 00:16

eNgine aku jakie miałem "zaszczyt" kupić pierwszym razem było w obudowie 278mm (taki wejdzie w piłkę na aku). max jaki technologicznie producenci są w stanie osiągnąć w obudowie 278mm to 780..
850 jest w obudowie 315mm bo potrzebne jest miejsce na kolejną celę.

Mam 2 letniego Exide w Suzi i po 2ch tygodniach stania ma on 11,6-11,8V (prąd spoczynkowy w normie - brak złodzieja prądu).

O Yuasa usłyszałem dokładnie to samo - popsuła się. (w Keewayu przeżyła mi 7 lat).

W Zippe po 5 latach akumulator zaczyna dogorywać i na 90% kupię TAB0 (aczkolwiek Zipp jest na gaźniku to pewno z rok się jeszcze przekulam).
Tylko dlatego, że (jak pisałem wyżej) u znajomego w dieslu jeździ już któryś rok i nadal auto odpala ochoczo i cena nie zabiją w gratisie. No i jako jeden z nielicznych trzymał deklarowane parametry jak mierzył go sprzedawca.

Tuborg, F1 i F2 to AutoPart a dla mnie AutoPart jest już spalony.
Duracell to Banner (Ci ponoć robią solidne aku zakładane czasami jako pierwszy montaż).
Forse robią Ukraińcy jeszcze stara technologią i wsadzają płytki ołowiane a nie siatkę rozciągana i też ponoć są przez to długowieczne.
Exide to Centra.
Varta i Centra dla mnie odpada - już kolejna osoba przy aktualnych "mrozach" mówi mi że kupiła nowy akumulator max 3 lata temu a auto ledwo odpala.
Powoli Bosch się psuje.
Yuasa się popsuła..

Tak czytam co sam pisze i wychodzi na to, że wszystkie aku znanych marek są lub robią się badziewne, a mało znane idą na jakość ... :p

Nie testowałem każdego Aku które wymieniłem, a tylko część z nich i to są moje doawiadczenia z nimi a część co opinie wyczytane przez użytkowników.

Odświeżę post za kilka lat jak się okaże, że aku jakie kupiłem ostatnimi czasy wytrzymają dłużej niż 4-5 lat :D

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: eNgine dodano: 02 gru 2020, 21:11

Z tym popsuciem Yuasy macie serio takie doświadczenie czy to tylko zasłyszana plotka? Ja kupiłem przed tym sezonem do Hondy AGMa od Yuasy (taki jak był fabrycznie YTZ12S 11,6Ah) i na ten moment sprawuje się świetnie. Poprzedni wytrzymał 8 lat, i wytrzymał by dłużej, ale przez moje zaniedbanie przyspieszyłem mu zużycie. Nowy kosztował mnie 460 zł licząc, że wytrzyma tyle co poprzedni to cena jest ok. Trochę mnie zmartwiliście tą informacją.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 02 gru 2020, 22:48

Pamiętaj, to co idzie fabrycznie na pierwszy montaż jest o wiele lepszej jakości niż potem kupiona jako część, tej samej marki. Dlaczego? Kto to wie... (moim zdaniem pewno chodzi o $ ).

Wysłane z mojego telefonA
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: NIKT dodano: 05 gru 2020, 00:35

Moje info o Yuasa to zlepek informacji z forum Vstroma czy komentarzy ludzi kupujących ją po tym jak mieli je jako pierwszy montaż lub od sprzedawcy, który zrezygnował z niej w swojej ofercie.

Doświadczenie ogranicza się do tego, że jako piwrwszomontażowa w Keewayu przeżyła mi 7 lat i pojechała dogorywająca z nowym właścicielem.

Więc jest nadzieja, że dopiero za 8 lat napiszesz o Jej śmierci :P

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: mike_russ dodano: 31 gru 2020, 12:29

Obecnie mam w Dziku Tuborga. Poprzedni Exide wytrzymał 2 sezony, ale też stał rok nie jeżdżony, więc mógł się zasiarczyć. Inna sprawa, że Dziki morduje akumulatory, bo przednia lampa 55W + jazda typowo miejska daje napięcie ładowania max 13V, a powinno być 14,4v. Tyle wyciąga na trasie, ale nie w mieście...
Awatar użytkownika
mike_russ
Sympatyk
 
Posty: 2120
Rejestracja: 12 sie 2009, 22:25
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Zipp Raven "Dzikus"
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 13140250
Wiek: 41

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: eNgine dodano: 03 sty 2021, 15:48

mike_russ pisze:Obecnie mam w Dziku Tuborga. Poprzedni Exide wytrzymał 2 sezony, ale też stał rok nie jeżdżony, więc mógł się zasiarczyć. Inna sprawa, że Dziki morduje akumulatory, bo przednia lampa 55W + jazda typowo miejska daje napięcie ładowania max 13V, a powinno być 14,4v. Tyle wyciąga na trasie, ale nie w mieście...

Ja z tego względu, zostawiłem wkład lampy od ursusa, ale żarówkę zmieniłem na H1 (35W) zamiast H4 i było trochę lepiej z ładowaniem - mimo wszystko polecam od czasu do czasu podładować sam akumulator ładowarką lub prostownikiem - na pewno przedłuży to jego żywotność.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: Mariuszz dodano: 03 sty 2021, 16:01

Nie pomyliłeś się z tą żarówką H1?
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1165
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: Damianos 980 dodano: 03 sty 2021, 16:51

Pewnie miał na myśli HS1, czyli motocyklowy odpowiednik żarówki H4 :)
Awatar użytkownika
Damianos 980
Forumowicz
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2015, 16:19
Motocykl: Aprilia RX 125
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości