close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Wydech Kymco Pulsar Up 2010r.

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Wydech Kymco Pulsar Up 2010r.

Postautor: Macias dodano: 05 sie 2021, 11:55

Hej, witajcie

Od roku jeżdżę tym motorkiem. Pracuje bez zarzutu, rozwożę nim przesyłki po mieście. Ostatnio zaczął głośniej pracować i okazało się że w wydechu są 2 dziury, dosyć duże. Jedna zaraz przy wylocie z cylindra i druga na spodzie na wysokości hamulca nożnego. Zdjąłem wydech, załatałem sposobem prymitywnym na puszki i cement. Zdało to egzamin, motocykl pracował cichutko i dostał naprawdę dobrego przyspieszenia. Niestety, na wolnych obrotach dusi się, spaliny śmierdzą, świeca czarna. Wyjąłem gaźnik, wyczysciłem, raczej szczelny jest. Nic to nie zmieniło. Chciałem oddać do mechanika...terminy na wrzesień. Zasugerował mi, że być może wydech jest "zawalony". Na wysokich obrotach podczas jazdy tylko delikatnie przerywa. Wewnątrz wydechu jest metalowa rurka. Jest ona luźna, tak jakby oderwana wewnątrz przy kołnierzu wchodzącym do wylotu z cylindra. Znajomy lakonicznie stwierdził, że jest przerobiony. Ma wyjęte wypełnienie.
Przed załataniem dziur, był słabszy, głośniejszy, ale obroty były stabilne i manetka płynnie pracowała.

Moje pytanie, czy wydech w Kymco jest wymienny z wydechami od innych modeli chinskich motocykli np. Junak, Barton, Romet

Dziekuję z góry za jakiekolwiek sugestie i porady

Pozdrawiam
Macias
Forumowicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2021, 11:40
Motocykl: Kymco Pulsar Up
Płeć: mężczyzna

Re: Wydech Kymco Pulsar Up 2010r.

Postautor: beniamin82 dodano: 06 sie 2021, 13:30

Tłumik z motocykla o silniku klon honda CB (na łańcuszku) powinien technologicznie podejść.
Natomiast rozstaw śrub mocujących i kąty nachylenia tłumika, a tym samym punkty mocowania mogą być inne.
Dlaczego nie kupisz oryginalnego tłumika do tego pojazdu? Napisz do importera firmy https://www.motor-land.pl/ i zapytaj o dostępność.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6680
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Wydech Kymco Pulsar Up 2010r.

Postautor: Macias dodano: 06 sie 2021, 14:16

To co mi się udało znaleźć to widełki 1500-1600zł
Na takiej stronie np. jak kymco.czesci

Tej strony nie znam którą podałeś, dzieki, zapytam.

Dzisiaj zerwalem te moje cementy i puszki. Myslalem, ze wroci do stanu przed łataniem, ale gdzie tam :) Teraz i głośny i dławi się,a w silniku i wydechu sadza.
Macias
Forumowicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2021, 11:40
Motocykl: Kymco Pulsar Up
Płeć: mężczyzna

Re: Wydech Kymco Pulsar Up 2010r.

Postautor: Macias dodano: 10 sie 2021, 08:17

Otrzymałem odpowiedź z Motor Land, 1479zł i czas oczekiwania 6 miesięcy.

Niczego już nie wymyślę. Ustawiam się w kolejce do mechanika, Oby dał radę pospawać i przywrócić pracę silnika normalną.

Pozdr.
Macias
Forumowicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2021, 11:40
Motocykl: Kymco Pulsar Up
Płeć: mężczyzna

Re: Wydech Kymco Pulsar Up 2010r.

Postautor: to.st dodano: 10 sie 2021, 20:23

Macias pisze:Otrzymałem odpowiedź z Motor Land, 1479zł i czas oczekiwania 6 miesięcy.

Niczego już nie wymyślę. Ustawiam się w kolejce do mechanika, Oby dał radę pospawać i przywrócić pracę silnika normalną.

Pozdr.

A może ustaw się do firmy, która robi wydechy na zamówienie. Może będzie i szybciej i może taniej.
_________________________________________
Awatar użytkownika
to.st
Klubowicz
 
Posty: 848
Rejestracja: 07 sie 2014, 21:52
Lokalizacja: Łańcut
Motocykl: Daelim VL 125F Daystar
Tel. kom.: 602501561
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63


Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość