close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Benelli Imperiale 400

Benelli Imperiale 400

Postautor: krysz dodano: 19 wrz 2020, 12:08

Ponieważ temat motocykla Imperiale poruszany jest w innym temacie (podróżniczym) zakładam nowy w odpowiednim dziale, żeby tam nie zaśmiecać.
Jestem prawdopodobnie pierwszym właścicielem tego modelu na tym forum, więc pozwolicie, że będę tu dzielił się uwagami technicznymi i wrażeniami z jazd tym moto :) .
Może ktoś rozważa zakup i moje pisanie spowoduje, że zrezygnuje z zakupu :) albo bardziej go przekona.
Zanim zacznę opisywać plusy i minusy Benka cofnę się do 2018 roku, kiedy to hindusi zaprezentowali Jawy produkowane przez firmę Mahindra. Miałem w latach 80-tych poprzedniego wieku Jawę 250 typ 353 z 1961 roku, do której mam sentyment do dziś (nie mówiąc, że żałuję, że ją sprzedałem).
Więc kiedy zobaczyłem te hinduskie powiedziałem sobie; muszę ją mieć.
Niestety w Indiach zapotrzebowanie było bardzo duże, zapisy, przedpłaty, wielomiesięczne oczekiwania, że traciłem nadzieję.
I kiedy wreszcie nadchodzą :) ja już kupiłem Imperiale...
Neoklasyki podobają mi się od dawna i musiałem coś kupić. Boneville czy W800 nie na moją kieszeń, a że Benelli robiony przez QJ, no to sru. 15500 złych i mam.
Stało się to trochę niespodziewanie, bo w sumie pojechałem tylko obejrzeć na żywo, przymierzyć się...
Moto Szklarnia w Markach pod Warszawą, wg ogłoszenia miał być czarny a stał srebrny, i nie w salonie a w sklepie obok.
Od razu mi się spodobał.
Obrazek
Wypchnęliśmy, usiadłem, odpaliłem i... biorę.
Obrazek

Wracając do Jawy... kiedy już można (wreszcie) kupić w Polsce czy Czechach okazuje się, że cena powala. O ile w Indiach w przeliczeniu cena to około 8500 zł, o tyle firma "4motor" życzy sobie 27,5 tysiąca. To dużo za dużo (jak dla mnie).
Obrazek
W Czechach 149000 Kć to chyba około 25 tys. zł.
Obrazek
Dodatkowo te na UE są trochę zdławione.
Obrazek
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1563
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Benelli Imperiale 400

Postautor: krysz dodano: 19 wrz 2020, 13:06

Wracając do Imperiale...
Aktualnie na liczniku dopiero ponad 600 km, ale już trochę się zgraliśmy. Wiem, że nie przepada za wysokimi obrotami (jak na Imperiale) czyli ponad 5 tys. Silnik niskoobrotowy, długoskokowy o sporym momencie obrotowym w stosunku do mocy, ciągnie od dołu...
Pozycja jeźdźca jak na starych motocyklach WSK czy Junak.
Wprowadziłem już kilka zmian. Tradycyjnie rezygnuję z gwarancji, dlatego pozwoliłem sobie na te zmiany. Wiem, że istnieje ryzyko, ale już taki jestem... nie lubię jak ktoś grzebie przy moim moto :)
Koszt jednego przeglądu gwarancyjnego to 450 zł. Po kilku uzbiera się niemała sumka, więc jeśli nawet coś się sp... to kupię i sam wymienię.
Co zrobiłem przy moim motocyklu (cytując kolegę z forum);
1. Podpórka boczna - przyspawałem blachę z nierdzewki gr. 5 mm o większej powierzchni. Motocykl stoi teraz bardziej do pionu (może silnik pracować) i nie boi się miękkiego gruntu.
Obrazek
2. Obniżyłem o ok. 1 cm podnóżki za względu na ergonomię.
3. Skróciłem dźwignię zmiany biegów. Teraz nie trzeba odrywać stopy, żeby zmienić bieg.
4. Najważniejsze. Wydech skrócony o ok. 6 cm, usunięta jedna przegroda. Teraz jest głośniejszy i bardziej basowy.
Z akcesoriów to zakupiony tankbag i torby boczne, zamocowane solidnie na stałe.
Obecnie tak wygląda
Obrazek
W planach zamontowanie chlapacza na przedni błotnik (motocyklem dobrze się jeździ po drogach gruntowych przez co silnik bywa ubłocony) i gniazdo zapalniczki.
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1563
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Benelli Imperiale 400

Postautor: Damianos 980 dodano: 19 wrz 2020, 17:07

Z ceną Jawy to faktycznie zaszaleli porównując do Benelli. Co do gwarancji to po moich przygodach z Aprilią jestem tego samego zdania, lepiej grzebać samemu ;)
Awatar użytkownika
Damianos 980
Forumowicz
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2015, 16:19
Motocykl: Aprilia RX 125
Płeć: mężczyzna

Re: Benelli Imperiale 400

Postautor: selmen dodano: 19 wrz 2020, 18:00

No Brachu to zaszalałeś :D :ganja: Gratuluję zakupu. Piękna maszyna. Będę śledził wątek :czytaj: Bo coś czuję, że przetestujesz go solidnie w podróży :czapa:
Non Omnis Moriar...
Awatar użytkownika
selmen
Klubowicz
 
Posty: 1455
Rejestracja: 19 sie 2010, 22:08
Lokalizacja: Białystok; Czerwony Bór
Motocykl: WSK;KZ550;Fj;R1100RT;Duke II
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Benelli Imperiale 400

Postautor: Jack dodano: 19 wrz 2020, 23:23

Dzięki za wszystkie informacje :)będę czekał na kolejne :) Szerokości :bike03:
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2241
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Benelli Imperiale 400

Postautor: DaJan dodano: 20 wrz 2020, 01:45

Szacun.....zamienisz potwora na Benelli....? :motor: pozdro.......:)
Największym przeciwnikiem marzeń jest portfel.
Awatar użytkownika
DaJan
Klubowicz
 
Posty: 1462
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:58
Lokalizacja: Krosno
Motocykl: Keeway Cruiser 250V-Romet R150
Tel. kom.: 511429521
Płeć: mężczyzna
Komunikator: 5789859
Wiek: 68

Re: Benelli Imperiale 400

Postautor: NIKT dodano: 20 wrz 2020, 15:29

Widzę, że stajnia szybko się rozrasta - pozazdrościć :)

Pięknie się prezentuje

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1564
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Benelli Imperiale 400

Postautor: DaJan dodano: 20 wrz 2020, 17:40

Szacun....no to mamy w KCM-ie.....dwie stadniny-jedna Selmenowa -druga kryszowa.... :) :motor: pozdro.
Największym przeciwnikiem marzeń jest portfel.
Awatar użytkownika
DaJan
Klubowicz
 
Posty: 1462
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:58
Lokalizacja: Krosno
Motocykl: Keeway Cruiser 250V-Romet R150
Tel. kom.: 511429521
Płeć: mężczyzna
Komunikator: 5789859
Wiek: 68

Re: Benelli Imperiale 400

Postautor: Jack dodano: 20 wrz 2020, 19:21

DaJan pisze:Szacun.....zamienisz potwora na Benelli....? :motor: pozdro.......:)

To jedna z kilku opcji :D
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2241
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Benelli Imperiale 400

Postautor: krysz dodano: 20 wrz 2020, 19:59

Pamiętacie klip Via Libera", w którym gość starym Triumphem ruszył ze Szwajcarii do Toskanii?
Obrazek
Obrazek
To po obejrzeniu tego filmiku u mnie się zaczęło...
Wczułem się w ten klimat, poczułem tą wolność i... zacząłem co raz częściej kombinować; a może by tak kupić klasyka i ruszyć
"dokąd oczy poniosą". Myśl ta wracała co jakiś czas, ale zawsze coś stało na przeszkodzie... Dziś siedząc w pracy pomyślałem, że właściwie pierwszy punkt już spełniłem, klasyk (no, neoklasyk) już jest, teraz tylko przeczekać do następnego sezonu i może... Imperialem do Włoch. Tak bez planu, niespodziewanie, kiedy tylko dałoby się wyrwać wolne w pracy. To by była przygoda!
Cóż, "od marzeń wszystko się zaczyna" (W. Kwapisz). Pożyjemy, zobaczymy...
Kto nie oglądał Via Libera... proszę
https://www.youtube.com/watch?v=BfNTcHh4eNk
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1563
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Benelli

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość