close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

...z ziemi polskiej ,do włoskiej...

Wycieczki krajowe i zagraniczne oraz relacje z ich przebiegu

...z ziemi polskiej ,do włoskiej...

Postautor: jacek.rc dodano: 21 paź 2014, 21:44

Jestem bardzo ,bardzo przekonany ,że chcę to powtórzyć ;p .Mam plan ,wiem że odległy :swir: (nie przepadam za wirtualnym podróżowaniem) ,ale biorąc pod uwagę rezerwację urlopów i oswajanie się z możliwością przeżycia fajnej przygody ,niech będzie teraz.Chciałbym w przyszłym roku odwiedzić włoską Toskanię , jej stolice Florencję ,potem Sienę oba wybrzeża itp ,itd .Bardzo chcia bym zobaczyć to wszystko z żonką i po wstępnych rozmowach z innymi zainteresowanymi ,padła propozycja ,żeby mógł to być wyjazd motocyklowo - samochodowy .Twardziele jadą na moto ,a reszta trochę później dojeżdża na miejsce puszką.Termin -przełom maja i czerwca ,noclegi -pole namiotowe +-30 euro za dobę na dwie osoby ,lub można wynająć agroturystykę ,jest trochę drożej i niestety terminy od soboty do soboty :kicha: .Koszty wycieczki ,minimalne (bez recesji :D ) jedna osoba -400 e ,dwie 700 ,samochód około 350 zł/os (5 osób).Jak ktoś zainteresowany pytać, pisać ,nie robimy żadnej listy (która i tak topnieje wprost proporcjonalnie do terminu wyjazdu ;) ),ale pomyśleć można.Widomo na razie są to wirtualne plany, ale plany :buttrock: ,czas wyjazdu około 9 dni .
Obrazek
Obrazek
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2205
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: ...z ziemi polskiej ,do włoskiej...

Postautor: beniamin82 dodano: 22 paź 2014, 08:20

Dla uspokojenia i obudzenia marzeń....
Trasę którą wczoraj omawiałem z Jackiem można spokojnie pyknąć na motorku 150ccm.

Być może trzeba będzie zrezygnować z dwóch obwodnic we Wloszech(zakaz jazdy motocykli poniżej 150ccm, ale można zaryzykować te kilka km),
na autostradzie w Austrii są dwa takie podjazdy po kilka km, które może na 3 lub 4 biegu trzeba będzie zrobić. Po za tym spokojnie.

Ja niestety nie jadę, a aż mi się łezka kręci na samo wspomnienie. Gorąco polecam, tym bardziej że szlak przetarty i Jacek wie gdzie co i jak.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: ...z ziemi polskiej ,do włoskiej...

Postautor: Luca dodano: 22 paź 2014, 08:28

No i włoskie Dolomity koniecznie musicie odwiedzić, chociaż jeden dzień, bo szkoda być tak blisko i nie wyskoczyć na jakąś przełęcz.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: ...z ziemi polskiej ,do włoskiej...

Postautor: Valdijo dodano: 22 paź 2014, 10:59

Jacku fajnie by było znać precyzyjny czas wyprawy , wiem spokojnie mamy czas :) pozwoli na zaklepanie urlopu.
Awatar użytkownika
Valdijo
Klubowicz
 
Posty: 479
Rejestracja: 01 maja 2010, 20:03
Lokalizacja: Zawadzkie
Motocykl: Yamaha XJ900S Diversion
Tel. kom.: 602807280
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: ...z ziemi polskiej ,do włoskiej...

Postautor: jacek.rc dodano: 22 paź 2014, 12:15

Valdijo pisze: fajnie by było znać precyzyjny czas wyprawy

wyjazd w piątek ,powrót w niedzielę (9 dni), żeby zmieścić się w 10-cio dniowej winetce A ,na przełomie maja i czerwca ,bo najdłuższe dni ,ale to na razie tyle ,to jest na serio tak blisko ,że mając takie moto jak Ty (które pali tyle co moje ;p ),to jeździłbym tam na weckendy :D .
Luca pisze:No i włoskie Dolomity koniecznie musicie odwiedzić

po to też jest ten temat ,pokażesz na mapie gdzie i jak będzie ochota to się wyjedzie
Niestety przy włoskich realiach drogowych nie da się jechać grupą więcej niż 2 motory _bezradny ,w miastach są takie korki ,że i tak się pogubimy najlepiej mieć GPS-a i spotykać się w określonych miejscach. Chociaż przebijanie się przez te korki było moim ulubionym zajęciem :wielkieoczy: ,adrenaliny pełne kapsy :D i tylko gmol przeszkadzał.
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2205
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: ...z ziemi polskiej ,do włoskiej...

Postautor: jacek.rc dodano: 06 lis 2014, 18:31

Idzie nowe :wielkieoczy: ,dzisiaj żonka przyniosła mi z biblioteki książkę :swir: ,pomyślałem ... postraszyło ją ,ostatnio w rękach to miałem ,chyba "Pana Tadeusza" i nawet już nie pamiętam ile to lat temu :kicha: .... .Książkę ,to raz ,że się niewygodnie trzyma ,dwa, to ja widzę tylko to białe ,a teraz okazało się ,że jeszcze mam za krótkie ręce :rotfl: .Jednak okładka mnie zaintrygowała i postanowiłem kawałek przeczytać i .... już po chwili przypomniał mi się klimat włoskiej ulicy ,tej w mieście _boisie i dowiedziałem się jakich słów z Beniem nie znaliśmy i całe szczęście ,że nie musieliśmy poznawać :D .Tak ,że po dwóch rozdziałach mogę polecić ,gdyby komuś miało się nudzić ,warto pojeździć wirtualnie ,bo klimat książki dobry ,znaczy włoski :czytaj:

Obrazek
kończę ,bo idę dalej czytać .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2205
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: ...z ziemi polskiej ,do włoskiej...

Postautor: beniamin82 dodano: 06 lis 2014, 21:41

A i tak najlepsi są mistrzowie drugiego planu przed jasiońską warownią :-).
Muszę poszukać za tą książką, bo uwielbiam czytać, a to zapowiada się smakowicie a zarazem niebiezpiecznie...
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: ...z ziemi polskiej ,do włoskiej...

Postautor: ziolko36 dodano: 06 lis 2014, 22:15

No Panowie zrobiliscie mi ochotę na włoskie lody i pizze :) temat do ogarnięcia czy puszka czy moto dla "Wyprawy Życia" jak Ktoś to powiedział zaczynam sie zastanawiac _boisie
"To droga tworzy Ciebie a nie ty drogę" M.Kamiński
Awatar użytkownika
ziolko36
Klubowicz
 
Posty: 276
Rejestracja: 06 mar 2014, 22:49
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: R250, Savage, Hyosung GT
Tel. kom.: 662129021
Płeć: mężczyzna
Wiek: 45

Re: ...z ziemi polskiej ,do włoskiej...

Postautor: jacor dodano: 11 lis 2014, 00:42

Nad autem możesz się zastanawiać jeśli w nim masz dobrą klimę.Bo może być gorąco!
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1862
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: ...z ziemi polskiej ,do włoskiej...

Postautor: beniamin82 dodano: 11 lis 2014, 01:58

Oni nie robią problemu z niczego.
Są wyluzowani. Fajna animacja.
https://www.facebook.com/video.php?v=10154222780545657
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Następna

Wróć do Podróże

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość