close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

cięgno zmiany biegów

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

cięgno zmiany biegów

Postautor: wojcieszko1985 dodano: 01 maja 2016, 17:50

Hey mam rometa r 250 2012r, coś pokręciłem tym cięgnem od biegów i teraz dziwnie mi te biegi wskakują. Ktoś wie o co w tym chodzi????? Proszę o pomoc
wojcieszko1985
Forumowicz
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2016, 17:26
Motocykl: romet r 250
Płeć: mężczyzna

Re: cięgno zmiany biegów

Postautor: Morph dodano: 01 maja 2016, 19:39

wojcieszko1985 pisze:... coś pokręciłem tym cięgnem od biegów...

Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie :swir:
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: cięgno zmiany biegów

Postautor: Jack dodano: 03 maja 2016, 07:33

wojcieszko1985 pisze:, coś pokręciłem tym cięgnem od biegów


Regulację robisz właśnie tym cięgnem, czyli na śrubie rzymskiej:( pojedynczy pręt nagwintowany na obu końcach w przeciwnych kierunkach oraz dwie nakrętki o przeciwnych gwintach nakręcone na ten pręt). Poluzuj nakrętki kontrujące i precyzyjnie wyreguluj prętem kręcąc w lewo lub prawo, kontrolując co chwilę jak wchodzą biegi aż znajdziesz idealne położenie. Kontrujesz nakrętki i możesz jeździć. Jak nie będzie ok, to powtarzasz do skutku regulację. Niestety musisz ustawić idealnie, w przeciwnym wypadku będzie się blokować dźwignia zmiany biegów przy w bijaniu w dół o pokrywę silnika, lub przy w bijaniu w górę o mocowanie podestu.
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2234
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56


Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron