close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Nakładka żelowa na siedzenie

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Nakładka żelowa na siedzenie

Postautor: Hawk1985 dodano: 23 cze 2016, 13:41

Już kilka razy zauważyłem że powyżej 100km zaczyna mnie boleć tyłek na fabrycznym siedzisku :lanie: - być może jeżdżę zbyt mało i jestem nie przyzwyczajony.
Tak czy siak uruchomiłem proces myślowy :piwo: co tu zrobić aby poprawić sobie komfort podróżowania, pierwszą myślą było obszycie kanapy ale do tego musiałbym jeszcze dodatkowo kupić kanapę dawcę, a są inne wydatki. Futerka na siedzeniu, ani korali nie chciałem.
Później na forum transalpa ktoś wkleił zdjęcia motocykla z nakładką żelową na siedzisku, pomyślałem to jest to! Ale cena 50 ojro ostudziła mój zapał za coś co ma być tymczasowe.
No nic szukamy na allegro pod hasłem "mata żelowa" hmm to nie to, później "nakładka żelowa" główne wyniki w kategoriach: telefony i akcesoria oraz erotyka :whip: , ale są też w kategorii: sport i turystyka / rowery i akcesoria (to już lepiej ;) ).
Jako że nie lubię kupować czegoś w ciemno, i chciałbym zobaczyć te nakładki na żywo, to pomyślałem o Decathlonie. Dobrze się złożyło że miałem coś do załatwienia coś w pobliżu Decathlona, to postanowiłem wejść do sklepu i zobaczyć na żywo.
Znalazłem coś takiego http://www.decathlon.pl/pokrowiec-siodo ... 80965.html najszersza z rowerowych, cena 30 zł rozsądna a i mam zaufanie do produktów decathlonowskich, bierę!
Pooglądałem i stwierdziłem że część materiału trzeba by uciąć albo całkowicie odpruć no i dorobić mocowanie do siodła, stwierdziłem że oddam to do krawcowej.

Krawcowa odpruła materiał i obszyła czarną lamówką, jako mocowanie postanowiłem dać "trok" czyli takie paski z plastikiem stosowane m.in. w plecakach. Problemem dla krawcowej był wspomniany trok bo w sklepach w których się zaopatruje w akcesoria do szycia tego nie widziała. Trzeba by ich szukać w sklepach militarnych albo w sklepach typu turystka górska, ja odprułem jeden z worka kompresyjnego kupionego na armyworld.
Wygląda to tak:
ObrazekObrazekObrazek

Po zapięciu na fotelu tak:
Obrazek
Pasek trzyma dość sztywno, a i ta nakładka ma od spodu gumę antypoślizgową. Dziś będzie test wkoło komina, kiedy będę mógł zrobić trasę powyżej 100km nie wiem _bezradny

Aha całość kosztowała 50 zł (30 nakładka, 20 u krawcowej za lamówkę i obszycie) jak ktoś nie ma takiego paska z trokiem będzie musiał doliczyć 5-10 zł (są na allegro)

Jak okaże się nie sprawdza bo mam zbyt dużą dupę to pójdzie na sell dla kogoś mniejszego i lżejszego.
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1655
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości