close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: beniamin82 dodano: 15 sie 2016, 19:16

Hmm, no i chyba nadszedł czas na kolejną optymalizację celem zyskania więcej czasu.

Patrząc na mojego Cruisera, żal mi się go robi. Bo nie mam czasu na polerowanie, czyszczenie czy doglądanie.
Wożenie śniadania do pracy w sakwach o pojemności 70litrów jest już śmieszne i niewygodne. Nie ma to jak kufer, pod siedzeniem...
Aktualnie 90% kilometrów robie na dojazdy do pracy, kiedy 50/50 zloty, podróże / dojazd do pracy.

Dodatkowo widząc jak mepa popyla swoją 125tką 120km/h, zacząłem się przychylać do myśli zamiany cruisera na skuter.
Szczególnie że mając na testach rometa black city doceniłem automat podczas dojazdu do pracy.
Dodatkowo przez kolejne 5 lat raczej nie planuję podróży na koniec świata motocyklem, czy np, do Włoch.
Serce mówi że ten czas trzeba teraz przeznaczyć rodzinie.

W związku z tym, że praktycznie nic nie będę mógł dołożyć do "nowego" nabytku zastanawiam się ile mój cruiser jest jeszcze warty?
4000PLN, może? ale wątpliwe, szczególnie że trzeba go dopolerować, doczyścić i najpewniej wyczyścić i wyregulować gaźnik (prędkość maksymalna 110, a kiedyś 120-130).

Skuter Jonwaya 250 (Romet Maxi, odpada), jedyny na aukcjach CF-Moto (Jetmax 250)kosztuje ponad 6tysi. Silverblade Keewaya 250 ani w Polsce ani w Czechach niedostępne.

I co mi zostaje? Aprilia? Może jakieś Kymco.

A z drugiej strony jest trochę Japończyków w przystępnych cenach, yamaha x-max, burgmany i inne. Ale po zakupie Japonii czułbym się jak zdrajca.

Jakieś przemyślenia w tej kwesti? A może ktoś chce się zamienić?
To taki luźny temat, bo się może okazać że jednak zostanę z moją pomarańczą, ale podystkutować można...
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: Morph dodano: 15 sie 2016, 21:32

beniamin82 pisze:...I co mi zostaje? Aprilia? Może jakieś Kymco...jest trochę Japończyków w przystępnych cenach, yamaha x-max, burgmany i inne...

Nie przypuszczałem ,że kiedyś to przeczytam ... Koniec świata jest blisko :swir:
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: andrzej_sl dodano: 15 sie 2016, 21:41

Beny. Nie patrz kategoriami zdrajcy, czy nie zdrajcy. Wybierz to, co Tobie i tylko Tobie będzie pasować, a my się do tego "dostosujemy" _bezradny .
Lepsza Japonia, to przymierzaj się do Japonii. Lepsze coś innego, to myśl o tym innym. Taki zakup będzie pewnie na parę lat, więc nie można kierować się wyłącznie sentymentami. A co jak co, ale o motocyklach to Ty pojęcie masz :_hura: .
A nawet gdy nastąpi taki moment, że pozbędziesz się "chińczyka", to i tak kiedyś do niego wrócisz.Czy to pod postacią motocykla testowego, czy też będziesz posiadaczem dwóch lub więcej moto, czego Ci życzę :jupi: A po drugie to Ty masz "chińskie" serce, bo z taką pasją pomagasz nam wszystkim :pomocy: w tej motoryzacji zza Wielkiego Muru. :motor:
Trzy najpopularniejsze słowa na świecie - "Made in China".
andrzej_sl
Klubowicz
 
Posty: 753
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:30
Lokalizacja: Gliwice
Motocykl: Mińsk125-JL150-GS500-ST1100
Tel. kom.: 600413426
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: beniamin82 dodano: 16 sie 2016, 08:31

Morph pisze:
beniamin82 pisze:...I co mi zostaje? Aprilia? Może jakieś Kymco...jest trochę Japończyków w przystępnych cenach, yamaha x-max, burgmany i inne...

Nie przypuszczałem ,że kiedyś to przeczytam ... Koniec świata jest blisko :swir:


Hehe, no właśnie nieswojo się z tym czuję. Bo gdyby były dostępne moto chińskie, choćby właśnie Jetmax 250 od Cf-Moto to bym się dłużej nie zastanawiał.
Na dodatek, moja Ola mi powiedziała że będę na skuterze śmiesznie wyglądał. "Motocykl to motocykl, a na skuterze jeżdżą 14latki..."

Zima jest długa, więc nie wiadomo co mi jeszcze odbije. Najgorsze jest to że czuję się jak wtedy jak usiadłem na moto Krysza i pomyślałem że muszę taki mieć... :rotfl:
Co skończyło się zakupem w ciągu dwóch tygodni.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: jędrek dodano: 16 sie 2016, 09:48

Beniamin nie tylko ty myślisz o skuterze ja już się nawet przymierzałem no ale jak na razie muszę się wstrzymać z bólami bo nie wiem co mi przyniesie przyszły rok i na razie zostaje Romek :D :oklasky:
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1239
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: Sułek dodano: 16 sie 2016, 10:53

Myślę,że nie tylko Ciebie dopadają takie zamysły bo mnie też swego czasu dopadły :) Podyktowane to jest zwykłym pragmatyzmem codziennego życia(praca,dom,zakupy itd).W końcu w trasy mamy czas i okazję pojechać rzadko a potrzebny jest pojazd ze schowkiem,kufrem i jako taką ochroną przed deszczem czy choćby wodą zbieraną z asfaltu.Ja poważnie rozważałem zakup takiego pojazdu https://www.youtube.com/watch?v=2rX53aUzfHI można nim pojechać również w traskę bo nieźle ciągnie a i koła w miarę duże na gorsze drogi.Na razie jednak trwam przy Zipku i sprawia to dużo radości a pomarzyć zawsze można :D Pozdrawiam!
Sułek
Forumowicz
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:38
Lokalizacja: Świnoujście
Motocykl: Zip Roadstar 250, Versys X-300
Tel. kom.: 792852999
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: beniamin82 dodano: 16 sie 2016, 11:17

Im dłużej patrzę tym bardziej skłaniam się ku Junakowi Jetmax.
I nawet zaczyna się mnie On podobać.
Odłożę po prostu zakup i może mi cosik z nieba skapnie to dołożę.

Poczytałem o Japońcach i Włoszkach i jest niestety jedna rzecz która dyskwalifikuje je jako pojazd dla mnie...
250 potrafi łyknąć 4 litry a 500 Aprilia i 5litrów/100,

Jetmax od CF-Moto 2,9-3,2litra/100km.
Jednak te chińskie sprzęty jakoś mniej palą od Japońskich odpowiedników.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: Mariuszz dodano: 16 sie 2016, 14:31

beniamin82 pisze:Na dodatek, moja Ola mi powiedziała że będę na skuterze śmiesznie wyglądał...


Za to będziesz miał w czasie jazdy pozycję ergonomiczna a nawet fizjologiczna. :D
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1161
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: Heniek1991 dodano: 16 sie 2016, 18:01

A nie lepiej zainwestować w Kymco Xciting 250 lub 300 ? Przedział cenowy podobny do Jetmaxa, a większy wybór egzemplarzy używanych, podobne spalanie a wykonanie lepsze :P. Niedawno był egzemplarz z Krakowskiego Salonu do sprzedania za 6 tyś z niedużym przebiegiem i żeby nie skłamać 2011 albo 2010 rok. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Heniek1991
Forumowicz
 
Posty: 76
Rejestracja: 27 gru 2015, 11:54
Motocykl: Romet Division 249
Tel. kom.: 515601217
Płeć: mężczyzna

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: jacor dodano: 16 sie 2016, 18:10

Beny Junak Jetmax jest fajny i można nim pojechać gdzieś dalej jak się zechce.
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1862
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron