close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: Luca dodano: 29 sie 2016, 13:35

beniamin82 pisze:No i znowu nie wiem....
Hmm, na razie i tam wszystko w sferze marzeń....

Wszystko zależy od tego co tam Ci kołacze w sercu.
Rób tak, żebyś był wewnętrznie zadowolony.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: Szubi dodano: 30 sie 2016, 22:11

mój kuzyn też przesiadł się z Dominatora na skutera Yamahy 250 i ma banana na gębie
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: Snajper dodano: 30 sie 2016, 22:20

A ja stracę wiarę w motocyklizm i zostanę motoryzacyjnym ateistą jeśli Beniamin porzuci motocykle i przesiądzie się na skuter ;)
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: Dyziek76 dodano: 30 sie 2016, 22:33

Jezdzij czym chcesz, to wlasnie jest wolnosc

Tapatapa...
Awatar użytkownika
Dyziek76
Forumowicz
 
Posty: 379
Rejestracja: 09 lip 2015, 15:12
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Romet Soft 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 47

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: beniamin82 dodano: 30 sie 2016, 23:04

Dyziek76 pisze:Jezdzij czym chcesz, to wlasnie jest wolnosc

Tapatapa...

Ale coś w tej całej rozmowie jednak na mnie wpłynęło. Dziś jak po malowałem to koło przednie na biało to znowu poczułem co mnie tak na prawdę kręci.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: Snajper dodano: 30 sie 2016, 23:51

Bo motocykle mają w sobie to coś, a skutery po prosty jeżdżą. :D
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: Ponury dodano: 31 sie 2016, 00:21

Snajper pisze:Bo motocykle mają w sobie to coś, a skutery po prosty jeżdżą. :D


Jak zwykle celnie :piwa:
Tylko w chińskich motocyklach wszystkie części są oryginalne
Awatar użytkownika
Ponury
Klubowicz
 
Posty: 280
Rejestracja: 03 maja 2016, 13:42
Lokalizacja: Skierniewice
Motocykl: Raven125, Yamaha XJ6 Diversion
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: selmen dodano: 13 wrz 2016, 08:29

Ja swój maksiskuter niedawno sprzedałem. Ale u mnie sytuacja była inna. Miałem jednocześnie już 7 motocykli i za dużo to mnie kosztowało wszystko. Ale merytorycznie... Jakkolwiek głupio to zabrzmi to w przyszłości, jak moja chora mania zbieractwa się ustabilizuje na rozsądnym pułapie i tak zamierzam kupić skuta. Osobiście uważam bowiem, że ten rodzaj moto ma niezaprzeczalne zalety, jakich nie posiada żaden inny rodzaj jednośladu. Po pierwsze można na nim jeździć nawet w klapkach czy w gajerze pod krawatem- co w przypadku krótkich dojazdów gdzieś tam daje możliwość zastosowania skuta w każdej sytuacji jako środek transportu. Mało tego to w deszcz, zarówno klapki jak i lakierki na ogół pozostają suche i czyste- co w przypadku motocykla jest niemożliwe. Po drugie jazda na sprzęcie z napędem "automatycznym" jest w mieście o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Po trzecie jazda na długie dystanse na maksi jest naprawdę komfortowa bo możliwości zmiany pozycji w czasie jazdy jest o wiele więcej niż w klasycznym moto. To podstawowe zalety. Są i inne ale są i wady. Dostęp do czegokolwiek przy awariach jest w większości skutów masakryczny. Zdjęcie plastików to męka a i wtedy ciężko włożyć łapę gdzie trzeba ;) Dorplas wie coś o tym, bo zmieniał w moim skucie silnik :kwiatek: Małe kółka przy gorszej nawierzchni tez potrafią dać w kość.
Moim skromnym zdaniem warto mieć jak pisze Prezes skuta oprócz motocykla, bo choć jeżdżę wciąż na spotkania Burgmaniaków a i niektórzy z nich są w moim klubie i wiem że tworzą jako Burgmania bardzo przyzwoitą strukturę klubową- to na większości zlotów, tych powiedzmy "bardziej motocyklowych" czyli zbliżonych do MC swoją obecnością na skucie, wzbudzałem jakby to powiedzieć...mieszane uczucia. Jakoś brać motocyklowa jest trochę hermetyczna w tym zakresie...chyba jeszcze. Zresztą jak na zlot skuterów jeździłem chińczykiem to też jakieś tam głupie gadki były czasem. To normalne. Ale nie dlatego skuta sprzedałem... I nie zgodzę się z tym co kolega napisał powyżej, że skuty nie mają tego "czegoś". Mają, zwłaszcza te duże :lanie:
Kymco Downtown czy pochodne o pojemności 250-300 cc to dobry wybór bo i na miasto i na trasę się nadają. Osobiście jednak preferuję ciężkie maksiskuty i po głowie chodzi mi raczej coś w tym stylu na dużych 16 calowych kółkach bo i w trasę przyda się czasem wyskoczyć:
Obrazek
Obrazek
http://www.swiatmotocykli.pl/Motocykle/1,113439,2924965.html
Non Omnis Moriar...
Awatar użytkownika
selmen
Klubowicz
 
Posty: 1454
Rejestracja: 19 sie 2010, 22:08
Lokalizacja: Białystok; Czerwony Bór
Motocykl: WSK;KZ550;Fj;R1100RT;Duke II
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: Luca dodano: 13 wrz 2016, 11:50

selmen pisze:Po pierwsze można na nim jeździć nawet w klapkach czy w gajerze pod krawatem- co w przypadku krótkich dojazdów gdzieś tam daje możliwość zastosowania skuta w każdej sytuacji jako środek transportu. Mało tego to w deszcz, zarówno klapki jak i lakierki na ogół pozostają suche i czyste- co w przypadku motocykla jest niemożliwe. Po drugie jazda na sprzęcie z napędem "automatycznym" jest w mieście o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Po trzecie jazda na długie dystanse na maksi jest naprawdę komfortowa bo możliwości zmiany pozycji w czasie jazdy jest o wiele więcej niż w klasycznym moto.

Ja tylko zwrócę uwagę, że ten opis spokojnie można wykorzystać do przedstawienia zalet samochodu ;p
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Odbiło mi chyba... myślę o skuterze...

Postautor: Snajper dodano: 13 wrz 2016, 15:07

Luca pisze:
selmen pisze:Po pierwsze można na nim jeździć nawet w klapkach czy w gajerze pod krawatem- co w przypadku krótkich dojazdów gdzieś tam daje możliwość zastosowania skuta w każdej sytuacji jako środek transportu. Mało tego to w deszcz, zarówno klapki jak i lakierki na ogół pozostają suche i czyste- co w przypadku motocykla jest niemożliwe. Po drugie jazda na sprzęcie z napędem "automatycznym" jest w mieście o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Po trzecie jazda na długie dystanse na maksi jest naprawdę komfortowa bo możliwości zmiany pozycji w czasie jazdy jest o wiele więcej niż w klasycznym moto.

Ja tylko zwrócę uwagę, że ten opis spokojnie można wykorzystać do przedstawienia zalet samochodu ;p


:rotfl: nie inaczej :piwa:
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości