close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Podnośnik/lewarek motocyklowy

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Podnośnik/lewarek motocyklowy

Postautor: Groot dodano: 22 lis 2016, 22:25

Witam. Mam pytanie czy ktoś z kolegów eksperymentował z podnośnikiem/lewarkiem motocyklowym - jeśli to prosiłbym o podzielenie się wiedzą na ten temat... :)
Za podstawę wymyśliłem sobie tego typu lewarek samochodowy:

Obrazek
Awatar użytkownika
Groot
Forumowicz
 
Posty: 594
Rejestracja: 18 cze 2016, 15:50
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Can Am Spyder
Płeć: mężczyzna
Wiek: 61

Re: Podnośnik/lewarek motocyklowy

Postautor: szesnasty dodano: 23 lis 2016, 00:56

Kilkakrotnie prowadziłem teoretyczne rozważanie w stosunku do właśnie tego lewarka i zawsze wychodziło - to będzie niestabilne. :D
Awatar użytkownika
szesnasty
Forumowicz
 
Posty: 285
Rejestracja: 20 gru 2009, 00:16
Lokalizacja: Grodziec k/Opola
Motocykl: Heroway CXM250A
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Podnośnik/lewarek motocyklowy

Postautor: Snajper dodano: 23 lis 2016, 01:19

A nie prostsza byłaby rama pod tylne albo przednie koło? Dlaczego chcesz używać lewarka ?
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Podnośnik/lewarek motocyklowy

Postautor: Groot dodano: 23 lis 2016, 01:30

Snajper pisze:A nie prostsza byłaby rama pod tylne albo przednie koło? Dlaczego chcesz używać lewarka ?


Tak, było by to prostsze rozwiązanie. Ale mnie zależy na podniesieniu całego motocykla...tak sobie ubzdurałem. :) Uchwyt do podniesienia moto już wiem jak zrobić, teraz popracuję nad stabilnością. Nawet jak nic z tego nie wyjdzie, to przynajmniej Mysza odpocznie od mojego marudzenia ...że nie mogę jeździć.. :D
Awatar użytkownika
Groot
Forumowicz
 
Posty: 594
Rejestracja: 18 cze 2016, 15:50
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Can Am Spyder
Płeć: mężczyzna
Wiek: 61

Re: Podnośnik/lewarek motocyklowy

Postautor: andrzej_sl dodano: 23 lis 2016, 08:54

Patrząc na to na chłodno, bez emocji, wykorzystując swoisty "wiejski engineering" :rotfl: proponowałbym rozwiązać najpierw sprawę stabilności tego podnośnika trapezowego. Do podniesienia póki co masz motocykl o masie około 150 kg (chyba, że większy silnik, to wazy więcej :cwaniak: ). Czyli na początek jakaś powiedzmy płyta o podstawie kwadratowej, bądź prostokątnej u grubości powiedzmy około 5-8 mm (dosyć ciężka), no ale nie może być taka z puszki "po konserwie" ;) . Oczywiście podstawa lewarka przyspawana porządnie dwiema grubymi "lagami", a nie poheftana punktowo jakimś tam migomacikiem :devil: . Mogłaby być też jakaś konstrukcja z profili.
Teraz sprawa jakiejś ramy pod spód motocykla trzymającej i unoszącej środek pojazdu. Jak to ma trzymać stabilnie motocykl? Trzeba by taką "ramę" zrobić w taki sposób, aby jakieś elementy konstrukcyjne motocykla (może mocowanie podnóżków?) przykręcić do wspomnianej ramy, co usztywni zestaw rama nośna-motocykl.
Mając dwa elementy "usztywnione", czyli podstawę lewarka i ramę, na której ma spoczywać moto, trzeba je razem "połączyć". Czyli działać ma tak, że podnosisz lewarek, a rama górna idzie do góry z całym motocyklem, ale tak, by się toto nie "kolebało". No to prosi się o wykonanie "prowadzenia" w postaci? :wrr: No właśnie. Jakiej? :wrr: Trochę dużo kombinacji konstrukcyjnych. A druga sprawa to taka, że taki "trapezik" podniesie na wysokość max. 30 cm. Czy to wystarczy i Ciebie zadowoli? Nakład pracy i materiałów duży, a efekt może być mizerny.
To już lepiej chyba zrobić jakąś "samoróbę" na wzór motocyklowego podnośnika trapezowego z jakąś centralną śrubą do podnoszenia. Materiału zużyjesz może więcej, ale to mogłoby dać lepszy efekt.
No i wypadałoby mieć w zanadrzu jakiś warsztat ślusarski z takim mistrzem z 40-letnim doświadczeniem w branży ;) . Wbrew pozorom dużo może Ci podpowiedzieć i zasugerować.
Pytanie takie. Jaki budżet przewidujesz na takie cudo, bo bez tego nie obejdzie się (trochę stali potrzeba), no i coś do cięcia (oprócz standardowej kątówki), do spawania, wiercenia i innych obróbek ślusarskich. Trochę za dużo tego jak na standardowy "garaż". Bo z tego, co napisałeś, to na razie masz "bazę", czyli ww. samochodowy podnośnik trapezowy za circa about 60 zł. ;)
Trzy najpopularniejsze słowa na świecie - "Made in China".
andrzej_sl
Klubowicz
 
Posty: 753
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:30
Lokalizacja: Gliwice
Motocykl: Mińsk125-JL150-GS500-ST1100
Tel. kom.: 600413426
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Podnośnik/lewarek motocyklowy

Postautor: to.st dodano: 23 lis 2016, 09:13

andrzej_sl pisze:Pytanie takie. Jaki budżet przewidujesz na takie cudo, bo bez tego nie obejdzie się (trochę stali potrzeba), no i coś do cięcia (oprócz standardowej kątówki), do spawania, wiercenia i innych obróbek ślusarskich. Trochę za dużo tego jak na standardowy "garaż". Bo z tego, co napisałeś, to na razie masz "bazę", czyli ww. samochodowy podnośnik trapezowy za circa about 60 zł. ;)

Patrząc na koszty to czy nie lepiej zainwestować w takie cóś http://allegro.pl/podnosnik-atv-motocyk ... 62081.html
Myślę, że "samoróba" będzie bardziej kosztowna.
Tylko przyjemności z własnoręcznej roboty i pomysłowości brak :(
Ewentualnie ten podnośnik można wykorzystać jako bazę do czegoś z platformą.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2016, 09:39 przez to.st, łącznie zmieniany 1 raz
_________________________________________
Awatar użytkownika
to.st
Klubowicz
 
Posty: 848
Rejestracja: 07 sie 2014, 21:52
Lokalizacja: Łańcut
Motocykl: Daelim VL 125F Daystar
Tel. kom.: 602501561
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63

Re: Podnośnik/lewarek motocyklowy

Postautor: andrzej_sl dodano: 23 lis 2016, 09:17

to.st pisze:Tylko przyjemności z własnoręcznej roboty i pomysłowości brak :(


No właśnie koszt gotowca całkiem do przyjęcia.
A zamiast własnej "inwencji twórczej" czasem warto zaoszczędzony czas poświęcić na pojeżdżenie wokół komina (nawet łagodną zimą). :P
Trzy najpopularniejsze słowa na świecie - "Made in China".
andrzej_sl
Klubowicz
 
Posty: 753
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:30
Lokalizacja: Gliwice
Motocykl: Mińsk125-JL150-GS500-ST1100
Tel. kom.: 600413426
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Podnośnik/lewarek motocyklowy

Postautor: Morph dodano: 23 lis 2016, 09:21

Ja używałem takiego podnośnika ,i niestety w pojedynkę nie masz co marzyć ,że go podniesiesz .Ja podnosiłem go we dwójkę ,a potem podkładałem coś pod podesty coby motor się nie wykolibał :D Jeżeli chcesz podnosić całe moto zrób sobie typowy podnośnik motocyklowy ,projekty znajdziesz w necie .Jak masz kawałek przyzwoitego warsztatu to na pewno dasz radę
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Podnośnik/lewarek motocyklowy

Postautor: krysz dodano: 23 lis 2016, 09:41

Właśnie zrobiłem podnośnik (pomalowany na razie tylko podkładem) do aktualnego moto. Podnosi, w zależności którą stroną zamontuję, przód lub tył, ale można też cały motocykl. Jest bardzo stabilny. Jeżeli zrobisz sam to mocowanie dostosujesz do własnego moto, czego brakuje w uniwersalnych i jak pisze Morph może się wy....
Koszt ok. 20 zł. Kupiłem 1 mb śruby M16 plus nakrętki. Reszta z własnych "zapasów".
Obrazek
Obrazek
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Podnośnik/lewarek motocyklowy

Postautor: waludi dodano: 23 lis 2016, 15:56

Kryszu coś obrazki się nie otwierają
Awatar użytkownika
waludi
Klubowicz
 
Posty: 1256
Rejestracja: 01 sty 2014, 15:38
Lokalizacja: Zabrze, Pradła w Jurze
Motocykl: romet r150, honda shadow VT600
Płeć: mężczyzna
Wiek: 62

Następna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron