close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Części do Cruisera

Re: Części do Cruisera

Postautor: NIKT dodano: 12 maja 2017, 07:42

Ostatnio postanowiłem wymienić filtr paliwa w mojej ukochanej maszynie bo zaobserwowałem spadek Vmax (do 98 leci potem zwalnia do 95) (haha jakie osiągi OMG!!) i przyspieszenia (0-100 NIGDY :oklasky: ) :( (wtrysk)

I tutaj moje pytanie: Czy ktoś z Was wymieniał już filterek i na jaki ?? Wytypowałem sobie filtr Mana posiadający (prawie) zbliżone rozmiary. MANN WK 52/1

Wymiary filtra: 8mm wlot i wylot, 102mm długość całkowita, 46mm długość wkładu filtrującego, 35mm szerokość.
Filtr MANN : 8mm wlot i wylot, 118mm długość całkowita, 72mm długość wkładu filtrującego, 50mm szerokość.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Części do Cruisera

Postautor: eNgine dodano: 12 maja 2017, 11:38

To chyba nie ma większego znaczenia na jaki wymienisz, kwestia wymiarów żeby go gdzieś upchać - chyba przepływność cieczy nie powinna mieć znaczenia.
Poza filtrem polecam też rozebrać i przeczyścić kranik - w nim też możesz mieć siateczkę do zatrzymywania większego syfu z baku.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Części do Cruisera

Postautor: NIKT dodano: 12 maja 2017, 14:33

Tutaj może rozmiar filtra mieć znaczenie bo nie chciałbym aby np wielkość filtra wpływała negatywnie na pompę paliwa. Kolo wytypował mi w sklepie filtr filtrona dł 168 mm a to o 66mm dłuższy niż był. Nie chciałbym aby przewody były naprężone przez takie "bydle" i aby pompa nie musiała się zbytnio wysilić aby przez dużo większy filtr przepchnąć paliwo.
Ktoś w ogóle wymieniał kiedyś filtr paliwa w criuserze ?? (nadal pyt dotyczy wersji z wtryskiem) :)


Taka malutka historyjka.
Dzwoniłem do w sklepu z częściami moto i pytałem ale jak usłyszeli piękną nazwę "keeway cruiser" to odpowiedzią było "coooooooooo?" (przecież nie odpowiem mu gónwo :( ), po zapytaniu czy może mi jakoś dobrać filtr paliwa po wymiarach to powiedział, że muszę mieć numer/kod części. Jak powiedziałem że nie ma to usłyszałem "niemożliwe, musi być", po pytaniu czy wysłać mu mmsy uwierzył. Usłyszałem że nie da się dobrać filtra po rozmiarach tylko po numerach części (kłamczuszek, na stronach producentów wpisuje się wymiary, podaje tolerancję i TADAM. polecam stronę MANN-FILTER).

W sklepie z częściami do samochodów właśnie dostałem nazwę filtrona co to był prawie 2 razy większy od standardowego i jak zawsze "czeba" było szukać samemu części do mojej ukochanej maszyny :D
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Części do Cruisera

Postautor: beniamin82 dodano: 12 maja 2017, 14:55

A to chyba u nas tylko. W Czechach mepa podał numer vin w sklepie z częściami motocyklowymi i przysłano odpowiednią pompę hamulca...
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Części do Cruisera

Postautor: krysz dodano: 12 maja 2017, 17:10

W moim byłym filtra paliwa nie wymieniałem, po przebiegu 45 tys. nie było jakichkolwiek objawów niedostatku paliwa na wtryskiwaczach. Zresztą motorek ma kolega i nadal wszystko ok, pali na dotyk, śmiga 130 km/h. Nieraz myślę, że te wszystkie wasze balączki wynikają z tego, że od czasu do czasu nie dajecie swoim maszynkom w d..ę czyli opór. Ja to nazywam odmulanie... i naprawdę dobrze to wpływa na kondycję silników.
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Części do Cruisera

Postautor: NIKT dodano: 12 maja 2017, 20:03

krysz pisze:te wszystkie wasze balączki wynikają z tego, że od czasu do czasu nie dajecie swoim maszynkom w d..ę czyli opór


Tutaj bym się z Tobą nie zgodził :D

U mnie może to być spowodowane pewną historyjką jak brakło mi paliwa i po 8km pchania motocykla okazało się że stacja jest po drugiej stronie barierek energochłonnych i możliwe że razem z paliwem do filtra dostała się woda i w nim została (jak tankujesz do butelki 2L z wyciętą dziurą to dziwnie na Ciebie patrzą).

A filtry paliwa starczają normalnie na ok 30 tys.
Nie żebym był jakiś znawca ale "Najczęściej zaleca się wymianę filtra paliwa po pokonaniu od 30 000 do nawet 120 000 km w niektórych autach japońskich. Jeśli jednak dystans, który przejeżdżamy w ciągu roku, to około 10 000 km, wówczas warto wymieniać filtr paliwa cyklicznie co roku."
Tak jak płyn hamulcowy co 3 lata.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Części do Cruisera

Postautor: sudden dodano: 13 maja 2017, 09:02

Być może u Ciebie ta sytuacja jest inna, ale, co do zasady, to myślę, że krysz ma rację :)

Silnik powinien dostać czasem w palnik, bo dzięki temu przepala się cały bałagan, który przy spokojniej jeździe (z niską temperaturą w silniku) zostaje "niedopalony". Nigdy nie kręciłem silników na czerwone pole, max do ok. 80% przed czerwonym, ale już dość dawno temu zauważyłem, że dynamiczne przyspieszanie (nawet raz na jakiś czas przez kilkadziesiąt km) powoduje, że silnik chodzi tak jakoś gładko i lekko.

Moje doświadczenie jest bardziej "puszkowe" niż motocyklowe ale silnik to silnik i nawet jak kupowałem zamulone, zmęczone auta, to po wlaniu dobrego oleju, dobrego paliwa i intensywnym "początku znajomości" zaczynały jeździć dużo lepiej - tak wyraźnie bardziej "radośnie" :)
Przy całej flocie takich samych aut w firmie, samochody kolegów, którzy przed końcem zjazdu ze skrzyżowania mieli już pozmieniane wszystkie biegi, pędząc 50km/h na 5-ce, jechały jak za karę. Nawet próbując jechać dynamicznie trzeba było dużej cierpliwości, żeby je rozpędzić. Mój natomiast (i kilku innych, podobnych "narwańców") jeździł przy nich jak mała rajdówka. A z fabryki wyszły identyczne.
sudden
Forumowicz
 
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2017, 18:16
Lokalizacja: mazowsze - azjatycka strona Wisły
Motocykl: Romet ADV125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Części do Cruisera

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 14 maja 2017, 00:08

W aucie jest takie coś jak adaptacja samochodu do stylu jazdy kierowcy. Jak ktoś zamula i jedzie spokojnie, auto będzie spokojne przyśpieszało, nawet gdy dasz opór w podłogę. Inny pojeździ tym samym autem dynamicznie, to i auto zacznie bardziej dynamiczne przyśpieszać, od razu poleci do przodu, a nie "no przecież biorę się do roboty". I na odwrót. Pytanko mam jedno koledzy, tak z mojej prostej, ludzkiej ciekawości: to rozumiem że filtru paliwa w samochodzie nie wymieniacie? W moich wszystkich samochodach, książka serwisowa przewidywała wymianę filtra paliwa co ileśdziesiąt tys km.

Ja w poprzednich dwóch kołach wymieniałem 2 razy filtr paliwa, przez najechane ponad 21 tys. km, bo się tyle syfu zebrało z paliwa, że się po prostu zatykał po nagrzaniu i gasł. Po ostygnięciu znów mogłem jechać jakiś krótki czas, aż do zgaszenia. Po wymianie filtra za całe 4 zł. objawy ustały i wtedy co 10 tys. km wymieniałem filtr i problem z głowy. A Romet chodził non stop na maksymalnych obrotach.
P.S. tankowanie na BP, Shell lub Orlen.

Pozdro i LWG.
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Części do Cruisera

Postautor: NIKT dodano: 14 maja 2017, 01:53

Pytanie moje bylo czy ktos wymienial i ew jaki dal filtr, a nie co zrobic aby przejsc w nadswietlna...

Nie bede drazyl tematu.. (a moglbym i chcialbym), ale po co ??

A jednak :) (tylko delikatnie i z calym szacunkiem i uznaniem)

Przepalowanie motocykla pomoze przy zapchanym filtrze??
Hmmmm pewno temp paliwa przy 110 stopniach sprawi odparowanie wody z filtra etc.

Na marginesie sugerujac sie wypowiedzia ktosia:

Obrazek

Wiec hmmm... Dalsze dywagacje nad wymiana filtra paliwa beda zbedne?

Filterek juz kupilem za kolosalne pieniadze, a jak tylko go wymienie i przekrocze bariere dzwieku to nie omieszkam poinformowac.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Części do Cruisera

Postautor: paweljunkers dodano: 14 maja 2017, 08:20

Nikt pochwal się jaki filtr kupiłeś, gdzie i za ile?
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Cruiser 250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron