close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Jaki olej raz enty ;)

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Jaki olej raz enty ;)

Postautor: Morph dodano: 20 kwie 2017, 16:46

paweljunkers pisze:Robimy sobie jaja...

Dlatego robimy sobie jaja ,bo po wpisaniu "olej" w szukaczkę wyskoczyło mi 148 stron wypocin na temat wyższości jednego olejum nad drugim ,i wynik był taki jak tutaj ,jeden woli matkę ,drugi córkę ,więc po co kolejny temat _bezradny
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Jaki olej raz enty ;)

Postautor: Snajper dodano: 20 kwie 2017, 17:08

Morph pisze:
paweljunkers pisze:Robimy sobie jaja...

Dlatego robimy sobie jaja ,bo po wpisaniu "olej" w szukaczkę wyskoczyło mi 148 stron wypocin na temat wyższości jednego olejum nad drugim ,i wynik był taki jak tutaj ,jeden woli matkę ,drugi córkę ,więc po co kolejny temat _bezradny

A jeszcze jeden woli dwie sąsiadki :rotfl:
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Jaki olej raz enty ;)

Postautor: Groot dodano: 20 kwie 2017, 18:26

Też nie wiem jaki olej jest najlepszy...ale jednego jestem pewien...tego którego używali ci ze zdjęcia...nie był najlepszy... :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Groot
Forumowicz
 
Posty: 594
Rejestracja: 18 cze 2016, 15:50
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Can Am Spyder
Płeć: mężczyzna
Wiek: 61

Re: Jaki olej raz enty ;)

Postautor: mojo dodano: 13 sie 2017, 18:57

Leje w Zinga Motula 7100, wymieniam co 2 tys więc już w połowie sezonu 4 litry poszły (wchodzi ponad litr). 5100 to też chyba na to samo wyjedzie? Dłużej bym jeżdżił ale z uwagi na brak praktycznie filtra oleju (tylko sitko) wymieniam jak wyżej. Takie chyba retoryczne pytanie :D
mojo
Forumowicz
 
Posty: 79
Rejestracja: 25 maja 2017, 07:46
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Kymco Zing II 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Jaki olej raz enty ;)

Postautor: Ponury dodano: 16 sie 2017, 16:09

mojo pisze:Leje w Zinga Motula 7100, wymieniam co 2 tys więc już w połowie sezonu 4 litry poszły (wchodzi ponad litr). 5100 to też chyba na to samo wyjedzie? Dłużej bym jeżdżił ale z uwagi na brak praktycznie filtra oleju (tylko sitko) wymieniam jak wyżej. Takie chyba retoryczne pytanie :D


5100 Motula.Tak jak piszesz, wymiana co 2000 i wszystko śmiga. U mnie objawem zużycia oleju były "haczące" biegi. To był znak,że czas na wymianę
Tylko w chińskich motocyklach wszystkie części są oryginalne
Awatar użytkownika
Ponury
Klubowicz
 
Posty: 280
Rejestracja: 03 maja 2016, 13:42
Lokalizacja: Skierniewice
Motocykl: Raven125, Yamaha XJ6 Diversion
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Jaki olej raz enty ;)

Postautor: mojo dodano: 21 wrz 2017, 15:32

Wracam jeszcze do oleju. W tym roku będę 4 raz zmieniał olej 1500km, 3100 km, 4100 km (pomyliłem się i wymieniałem za szybko :D ) i teraz mam 5250 km nabite więc przy ok 6000 km wymiana. Wypaciałem już cały Motul 7100. Jak zlewam stary a robię trasy i do tego jak moto odpalam to jedzie 100-200 km w ciągu jednego dnia więc silnik prawie nie stygnie to ten olej jest jak nowy. Muszę kupić nową bańkę i analizuję: może jednak Motul 5000 10W40 bo cena za 4 litry ok 95,00 a już za 5100 10W30 ok 120,00. W takim silniku bez filtra praktycznie jaki ma Zing to się bardziej liczy zlewanie go często niż obawa o brak utraty właściwości oleju skoro w sezon zmieniam 4 razy.
Proszę o opinie.
mojo
Forumowicz
 
Posty: 79
Rejestracja: 25 maja 2017, 07:46
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Kymco Zing II 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Jaki olej raz enty ;)

Postautor: beniamin82 dodano: 21 wrz 2017, 18:12

Poszukaj postów kolegi mike_russ. Kiedyś pisał że teoretycznie w naszych silnikach to by trzeba było przefiltrować zlany olej przez filtr np. Samochodowy i wlać z powrotem uzupełniając stratę nowym.

Z drugiej strony u mnie w Benelli wchodzi 1,25 (czyli wymiana to 1-1,1) i mimo filtra oleju każą wymieniać co 3tyś. km.

W hondzie od morpha wymieniać trzeba około 4litrów co 10 (12?)tyś. km
Więc wychodzi na to samo.

Nikt Cię tutaj nie uspokoi, to musisz sam zdecywać. Ja zmieniam zgodnie z zaleceniami producenta, jeszcze mnie stać a i śpię spokojnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Jaki olej raz enty ;)

Postautor: robson dodano: 22 wrz 2017, 12:28

Za połowę ceny 7100 masz valvoline też pełen syntetyk. I już zmieniasz 2x taniej :)
robson
Forumowicz
 
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2016, 16:24
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Motocykl: Romet Z175 x2
Płeć: mężczyzna

Re: Jaki olej raz enty ;)

Postautor: Luca dodano: 22 wrz 2017, 12:35

mojo pisze: W takim silniku bez filtra praktycznie jaki ma Zing to się bardziej liczy zlewanie go często niż obawa o brak utraty właściwości oleju skoro w sezon zmieniam 4 razy. Proszę o opinie.

Rób jak uznasz za słuszne.
W Jinlunie 250 producent zalecał wymianę co 2tyś i też wydawało mi się to za szybko, bo olej był ledwo przybrudzony, więc wymieniałem co 4tyś i silnik przejechał 100tyś i nadal jeździ.
Natomiast co do utraty właściwości oleju to coś w tym jest. Raz jak pojechałem na koło podbiegunowe to zapomniałem sobie o wymianie oleju i wtedy przejechałem bez wymiany 8tyś km i 1000km przed domem miałem dolny stan oleju (gdzie z jakiś tysiąc wcześniej sprawdzałem i było ok) i w Niemczech na parkinku musiałem wysępić trochę oleju na dolewkę. Nigdy do tej pory Jelon nie miał apetytu na olej a tu nagle zaczął zjadac. Już myślałem, że pierścienie poleciały, ale jak w domu wymieniłem na nowy to się wszystko uspokoiło i było jak wcześniej.
Wniosek mój jest taki, że najwyraźniej stary, przepracowany olej stracił właściwości uszczelniające i nadmiernie przelatywał przez pierścienie.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Jaki olej raz enty ;)

Postautor: mojo dodano: 22 wrz 2017, 17:09

Nie zamierzam przedłużać okresu wymian czyli dalej wymieniać co 2 tysiące.
Inna sprawa to to że z interwałami wymian są też dziwne dane:
Zing II 125 >> Motul zaleca co 4 tys >> Instrukcje mam z netu w wersji Eng i tam jest co 1 tys
Kymco Downtown 300i (mam) >> Motul zaleca co 4 tys >> Instrukcja polska co 5 tys
Benelli BN 251 >> Motul co 3 tys >> kolega Beniamin pisze że serwis też zaleca co 3 tys (pomimo filtru)

Pod koniec lat 80-tych miałem zajęcia na ITS'ie w kwestii olejów silnikowych i tam nam tłumaczono żeby w silnikach starej konstrukcji o małej dokładności wykonania wymieniać częściej za to wówczas wystarczy stosować olej gorszy czyli np mineralny. W silnikach nowoczesnych lepszy syntetyk za to interwały są dużo dłuższe. "Silnik wykonany z małą dokładnością" tnie szybko łańcuchy olejowe i wówczas z oleju robi się "woda".
Oleje syntetyczne zachowują te same właściwości w dużym zakresie temperatur np w mrozy tylko .. w moto w mrozy się nie jeździ.
Moje dylematy biorą się z tego że skoro przy braku filtra trzeba częściej wymieniać to czy jest sens stosować w tych silnikach syntetyk? Takich dylematów nie mam w przypadku Vulcana S czy Downtowna bo tam jest filtr, stosunkowo długi interwał wymiany w związku z tym warto wg mnie lać przykładowe 7100.

Jeździł ktoś np na Motul'u 5000? Moje pytanie bierze stąd, że kupiłem Zinga z przebiegiem 1300 km, wymieniłem olej przy 1500 km więc troszeczkę na tym starym oleju, który nie wiem jaki był przejechałem i po zalaniu Motulem 7100 biegi zaczęły płynniej/dokładniej wchodzić.
mojo
Forumowicz
 
Posty: 79
Rejestracja: 25 maja 2017, 07:46
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Kymco Zing II 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron