close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

ZIPP RAVEN LUX - modyfikacje i częsci

ZIPP RAVEN LUX - modyfikacje i częsci

Postautor: Markossa dodano: 11 lis 2017, 17:54

ZIPP RAVEN LUX - niby po części Romet RCR lub Junak 11 a jednak to Czarny Kruk.
Zmieniłem niedawno Rometa ADV na ZIPP-a - no i jak zwykle przychodzi czas dłubania a tu luki i białe plamy.

- myślałem ze jako bliźniak M11 da się czujnik paliwa zamontować a tu ponoć nie ma otworu w zbiorniku na czujnik
- myślałem o zamontowaniu dodatkowego oświetlenia z przodu (z r250) a tu w półce lag nie ma otworów na montaż
- myślałem o stelażu (kufrów) z R250 a tu nie ma gdzie tego kupić a od junaka m11 takie jakieś proste i badziewne są
- zmiana zębatki przedniej z 15 na 17 a tu lipa bo takowych nie ma i trzeba tylną zmieniać (RCR ma do 15 a Junak ma 530 a ja 520)
- pewnie wskazań poszczególnych biegów też się nie da zamontować bo czujnik tylko od luzu jest (choć tego nie sprawdzałem)
- najprostszym zadaniem pewnie się okaże montaż obrotomierz-a

Lubię wyzwania i dzięki zimie będzie okazja porozbierać to i owo aby zweryfikować lub zastanowić się nad pewnymi modyfikacjami.
Może ktoś z Was już takie modyfikacje przechodził lub się do nich przymierzał w RAVEN-ie LUX?

A może posiadacie jakąś informację serwisową - luzy zaworowe itp.
Kupiłem używkę roczną bez książki obsługi itp. Jedno co wiem to to iż więcej czytam tym więcej mam pytań.
Awatar użytkownika
Markossa
Forumowicz
 
Posty: 43
Rejestracja: 11 lis 2017, 12:15
Lokalizacja: PIŁA
Motocykl: ZIPP RAVEN LUX
Tel. kom.: 531832646
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: ZIPP RAVEN LUX - modyfikacje i częsci

Postautor: Morph dodano: 11 lis 2017, 18:47

Markossa pisze:...- myślałem o stelażu (kufrów) z R250 a tu nie ma gdzie tego kupić

Jak by coś to mam takie na pozbyciu ,nówki sztuki
Markossa pisze:...- pewnie wskazań poszczególnych biegów też się nie da zamontować bo czujnik tylko od luzu jest...

Można kupić uniwersalny wyświetlacz biegów ,ale jaki jest "szybki " to trudno mi powiedzieć bo nie testowałem
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: ZIPP RAVEN LUX - modyfikacje i częsci

Postautor: mojo dodano: 12 lis 2017, 13:43

Morph pisze:
Markossa pisze:...- pewnie wskazań poszczególnych biegów też się nie da zamontować bo czujnik tylko od luzu jest...

Można kupić uniwersalny wyświetlacz biegów ,ale jaki jest "szybki " to trudno mi powiedzieć bo nie testowałem


Ten uniwersalny działa na zasadzie porównań prędkości pojazdu z obrotami silnika więc powinien być dedykowany do konkretnego modelu no i jak się pozmienia zębatki to nie wiem czy nie będzie fałszywych wskazań. Mam Gipro założony do Vulcana S i ma bezwładność działania + potrafi się mylić jak np przy niskich obrotach włożymy 2 to pokaże 1 i odwrotnie. Jak się ustabilizuje to jest ok oczywiście.
Są jeszcze jakieś chińskie wynalazki oparte na magnesikach i konstrukcji doczepianej przy dźwigni zmiany biegów.

W Zingu nie mam ani wskaźnika ani obrotomierza i nauczyłem się z tym jeździć tym bardziej ze ten rodzaj motorka nie preferuje wkręcania na obroty jak w ścigaczu.

PS Fajny ten Raven :)
mojo
Forumowicz
 
Posty: 79
Rejestracja: 25 maja 2017, 07:46
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Kymco Zing II 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: ZIPP RAVEN LUX - modyfikacje i częsci

Postautor: Gixer dodano: 12 lis 2017, 13:55

i nie masz syndromu wrzucania 7 czy tam 6 biegu? ;D ja często próbuje wrzucić 7bieg... :swir:
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: ZIPP RAVEN LUX - modyfikacje i częsci

Postautor: to.st dodano: 12 lis 2017, 16:04

Markossa pisze:A może posiadacie jakąś informację serwisową - luzy zaworowe itp.
Kupiłem używkę roczną bez książki obsługi itp. Jedno co wiem to to iż więcej czytam tym więcej mam pytań.

Poszukaj kontaktu z forumowiczem o nick'u "pysiu". Też ma takiego Zipka i trochę przy nim już porobił.
_________________________________________
Awatar użytkownika
to.st
Klubowicz
 
Posty: 848
Rejestracja: 07 sie 2014, 21:52
Lokalizacja: Łańcut
Motocykl: Daelim VL 125F Daystar
Tel. kom.: 602501561
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63

Re: ZIPP RAVEN LUX - modyfikacje i częsci

Postautor: Markossa dodano: 12 lis 2017, 16:40

Już za kilka dni przenoszę moto do kolegi do warsztatu na zimowanie - tam będę miał miejsce, czas i wszytko co niezbędne do analizy (rozkręcania) moto w celu dozbrajania o kolejne zabawki.
W sezonie wolałem jeździć niż rozkręcać.
Awatar użytkownika
Markossa
Forumowicz
 
Posty: 43
Rejestracja: 11 lis 2017, 12:15
Lokalizacja: PIŁA
Motocykl: ZIPP RAVEN LUX
Tel. kom.: 531832646
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: ZIPP RAVEN LUX - modyfikacje i częsci

Postautor: mojo dodano: 12 lis 2017, 20:41

Gixer pisze:i nie masz syndromu wrzucania 7 czy tam 6 biegu? ;D ja często próbuje wrzucić 7bieg... :swir:


Czasami 5-tke z 5-tki .... ale nie jestem nienormalny, prawda? :D :D :D

A tak na bardzo poważnie:
CBR nie ma wyświetlacza?
mojo
Forumowicz
 
Posty: 79
Rejestracja: 25 maja 2017, 07:46
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Kymco Zing II 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: ZIPP RAVEN LUX - modyfikacje i częsci

Postautor: beniamin82 dodano: 12 lis 2017, 20:55

Gdybym w benelce przy szóstce nie miał wyswietlacza to gubił bym się w biegach.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: ZIPP RAVEN LUX - modyfikacje i częsci

Postautor: Gixer dodano: 12 lis 2017, 21:41

mojo pisze:
Gixer pisze:i nie masz syndromu wrzucania 7 czy tam 6 biegu? ;D ja często próbuje wrzucić 7bieg... :swir:


Czasami 5-tke z 5-tki .... ale nie jestem nienormalny, prawda? :D :D :D

A tak na bardzo poważnie:
CBR nie ma wyświetlacza?

Nie, ma różne dziwne bajery a wyświetlacza nie ma jakoś szczególnie mi go nie brakuje ale czasami sie zakręce i usilnie próbuje wbić 7
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: ZIPP RAVEN LUX - modyfikacje i częsci

Postautor: Hawk1985 dodano: 12 lis 2017, 21:46

W DLu miałem wyświetlacz Gipro, fajny i przydatny bajer przy 6cio biegowej skrzyni :) a jak już się przyzwyczaiłem to i 5cio biegowej bym założył
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1653
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Następna

Wróć do inne motocykle...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości