close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: krzysieg dodano: 28 sty 2018, 21:24

witam

Za mną 3 sezony (a dokładnie 2,5) na Torosie el viento 125 , przejechane ok 7 000km .
Do tej pory praktycznie bezawaryjnie , na początku były drobiazgi śrubki uszczelka czujnika paliwa ..
silnik bezobsługowy na popychaczach 156fmi , części tanie jak barszcz :)
Niby fajnie się jeździ łatwo się prowadzi , jest lekki pewnie się czuje w zakrętach łukach -
pochylając się nie mam wrażenia że się zaraz przewrócę , kiedyś miałem skuter i zwalniałem przed każdym zakrętem :)
Do miasta fajna zabawka i raczej nie będę się go pozbywać , ale po za miastem troszkę brakuję prędkości - prędkość przelotowa to
80-85km/h , powyżej 85 silnik zaczyna głośno wyć są duże wibracje , czuć że motorek jest za mało masywny za lekki .
Czasem jeżdżę w trasę Wrocław -Jelenia Góra 115 km , przelotowo utrzymuje te 80-85 czasem 90 ale nie jest to przyjemna jazda jak muszę
uciekać przed samochodami :)
Nie zależy mi na szybkiej jeździe nawet te 80km/h się całkiem fajnie jedzie ale z drugiej strony nie chcę być zawalidrogą .
Nie sprawdzałem jeszcze dyszy w gaźniku może jest sens założyć większą , można wtedy dać mniejszą zębatkę na tył , przednia opona
zmieniona na markową , tylną mogę też zmienić dla poprawy bezpieczeństwa może będzie miała mniejsze opory toczenia .
Wątpię żeby te usprawnienia dały jakieś znaczące zmiany , chciałbym uzyskać prędkość 100km/h przelotową i czuć się pewniej na czymś nieco
większym masywniejszym z szerszymi oponami .
Torosem jechałem już 100km/h wg. gps (to jest max. prędkość) przez chwile tylko bo strach tym jechać tą prędkością ...
Najlepiej zrobiłbym kat. A ale wątpię czy przejdę badania lekarskie , mam wadę wzroku dość znaczną na jedno oko , z kat B się udało nawet
bezterminowe mam ale z kat A już chyba nie będzie tak dobrze , z tego co się orientuje to większe wymagania są co do wzroku .
Mam nadzieje że to co napisałem nie jest za bardzo pogmatwane :)
proszę o rady.
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: Mariuszz dodano: 28 sty 2018, 23:46

Masz jakby d...ę zawsze z tyłu więc musisz:
1. Po prostu pokochać swoje 125
2. Kombinować nielegalnie z większymi pojemnościami ( nie polecam bo można nabawić się wielkich problemów),
3. Jednak spróbować iść do lekarza i sprawdzić czy rzeczywiście wada wzroku dyskwalifikuje CIę na "A",
4. Patrz pkt.1- to też motocykl i fajne wrażenia z jazdy:)
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1161
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: beniamin82 dodano: 29 sty 2018, 09:13

Zależy jeszcze wszystko od budżetu, bo można kupić mondiala za 15000zł czy inny 15 konny sprzęt w podobnej cenie.

http://allegro.pl/fb-mondial-hps-125-ka ... &bi_m=reco

Albo ewentualnie Junaka RS 125 PRO, tutaj pisz do to.st z pytaniem jaka przelotowa. Ale w obu przypadkach możesz poczuć niedosyt.

krzysieg pisze:witam
Czasem jeżdżę w trasę Wrocław -Jelenia Góra 115 km , przelotowo utrzymuje te 80-85 czasem 90 ale nie jest to przyjemna jazda jak muszę
uciekać przed samochodami :)


Muszę cię zmartwić, z mojego doświadczenia wynika że, zawsze znajdzie się ktoś kto chce jechać szybciej niż 100km/h.
Ja zwykle jeżdżę przepisowo te 90km/h mimo że, mam 250cc które poleci 140km/h.
Ale zrobiłem taki test niedawno. Jechałem 100-110 i dalej mnie auta wyprzedzały, a ja więcej motocyklem na zwykłej drodze poza terenem zabudowanym nie lubię jeździć powyżej 100km/h.
Czuję się niekomfortowo, więc jestem skazany na wyprzedzające mnie puszki. I dopóki wreszcie mandaty nie pójdą w górę, trzeba będzie przywyknąć.
Może trochę byłoby lepiej gdyby i u nas, wzorem Niemiec, za potrącenie motocyklisty było kilka miesięcy bez prawka.
Oni tam wyprzedzają motocykle, tak jak samochody, czyli pełnym drugim pasem. Nie ma mowy o wyprzedzaniu "na lusterka".
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: paweljunkers dodano: 29 sty 2018, 09:37

Wiesz My posiadacze 250-tek też marzymy o przelotowej 90.Chcesz mieć, ,wolność to tylko większe pojemności, czyli prawko A. A jak się nie da A to pozostaje pogodzić się i cieszyć tym co się ma. Jak mówi mój kuzyn jeżdżący piździkiem ,80 kmh to zacna szybkość :P
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: jędrek dodano: 29 sty 2018, 10:21

Ja nie rozumiem stwierdzenia być zawalidrogą :wielkieoczy: co to znaczy może mi ktoś wytłumaczy bo myślę i myślę i nic mi do głowy nie przychodzi :| według mnie to jest tak jak Beniamin napisał czy ty będziesz jechał osiemdziesiąt czy sto czterdzieści zawsze się znajdą kierowcy dla których będziesz jechał za wolno,i do póki nie będzie u kierowców świadomości że każdy jest takim samym użytkownikiem na drodze nie zależnie czym się porusza rower motocykl na wrotkach czy pieszo,ja ze swojego doświadczenia wiem każdy ma swoją kierownicę jest dorosły i powinien być świadomy tego co robi.jak ktoś jedzie wolniej to go wyprzedzam i tyle nie robię z tego afery bo uważam że jest to normalne, myślę że na całym świecie tak jest no tylko właśnie nie w Polsce,tak że jak masz problem i boisz się że lekarz Ci badań nie podpisze to zostań przy 125-tce tylko kup sobie Junaka RS, tak jak ma kolega to.st :) i będziesz pan zadowolony :) :) :)
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1239
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: jacek.rc dodano: 29 sty 2018, 10:31

Chłopie ciesz się z tego co masz ,baw się najlepiej jak to możliwe :buttrock: . Wszystkie problemy rodzą się w naszych głowach ,bo potrzeba rozwoju również jest tam dosyć mocno wpisana .Spójrz jednak z innej strony ,ilu ludzi chciało by chociaż skuterkiem ,a _bezradny .Dlatego cieszmy się z tego co mamy tu i teraz i jeszcze z tego ,że się chce .Bo niestety duże motorki powiększają też często Ego _boisie i w rok nie chce się naskrobać tyle co Ty w swoim poście :swir: .Mogę takie uwagi pisać bezkarnie ,bo w/w i tak postów o 125-kach nie czytają :D ( chociaż kto wie ?? , może :lanie: ) . :) :D ;)
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2205
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: Gixer dodano: 29 sty 2018, 11:11

Czytają,czytają ;p
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 29 sty 2018, 11:17

Gixer pisze:Czytają,czytają ;p

Zawsze na posterunku :D
Dlatego wybaczamy Tobie to 0,5 ;)
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: Gixer dodano: 29 sty 2018, 11:19

Wiedziałam kiedy zajrzeć :rotfl:
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 29 sty 2018, 11:48

Właściwie poprzednicy napisali już wszystko na temat który Cię nurtuje.
Ale żebyś mógł spać spokojnie to udaj się do uprawnionego lekarza do badania kierowców i poddaj się badaniom.
Motocyklizm nie ma nic wspólnego z pojemnością ani z prędkością "mojego" motocykla :D ma sprawiać przyjemność. Oczywiście każda pojemność, moc i szybkość dostarcza motocykliście innych wrażeń musisz szukać czego oczekujesz _bezradny
Powodzenia :D
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Następna

Wróć do Motocykle 125 ccm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość