close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Blokada ?

Re: Blokada ?

Postautor: $zymon dodano: 06 kwie 2018, 17:42

Dziekuje wam wszystkim za odzew .
Odebralem moto , powiedziano mi ze byly ustawiane zawory . Na razie nie moge za wiele poeiedziec bo przejechalem tylko kilka km ale.... Moto jakby troche lepiej ciagnie lecz przerywanie pozostalo nadal. To co zauwazylem na szybko . Niestety pod kompa nie podlaczyli bo nie maja programu ....
$zymon
Forumowicz
 
Posty: 37
Rejestracja: 02 mar 2018, 14:16
Motocykl: Keeway Superlight
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Re: Blokada ?

Postautor: $zymon dodano: 08 kwie 2018, 20:37

Dzis troszke pojezdzilem i moge powiedziec ,ze jest roznica na plus. Motocykl ma jakby wiecej sily .Moge osiagnac 80km/h bez super wysilku . Predkosc przelotowa to okolo 70km/h ( przypominam ze jeszcze docieram , na liczniku okolo 500km ) .Czyli regulacja zaworow pomogla ale pozostal problem przerywania . Czy swieca moze byc temu winna ? Gdzie znajduje sie filtr paliwa ? ( chcialbym sprawdzic czy przypadkiem nie jest odwrotnie zamontowany ) .
$zymon
Forumowicz
 
Posty: 37
Rejestracja: 02 mar 2018, 14:16
Motocykl: Keeway Superlight
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Re: Blokada ?

Postautor: eNgine dodano: 09 kwie 2018, 11:54

Możesz też spróbować wymienić kabel WN i fajkę na jakiś firmowy (np. NGK). Może z przerywaniem pomóc (jeśli to kwestia iskry/zapłonu).
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Blokada ?

Postautor: mojo dodano: 09 kwie 2018, 15:20

Przerywanie to szarpanie czy po prostu kończą się obroty?
Nie jestem wielkim znawcą ale mam podobną moc podobnego motorka. Moje obserwacje są takie że 125 jeździ od 80 do nawet 110 (ten sam egzemplarz) bo ma niewiele mocy to jest bardzo czuły na warunki (wiatr, wzniesienie a nawet nagrzanie). Na początku mnie to irytowało ale cóż ... pogodziłem się. Wczoraj zrobiłem sobie jazdę pierwszą dłuższą w 2018, ok 80 km w tym ponad polowa po ekspresówce i ... jak był wiatr od przodu, teren otwarty i minimalne nawet wzniesienie to mi na 5-tce spadał do 80 przy manetce "opór decha", za chwilę wiatr w plecy lub duże panele wyciszające i dochodził do 110. Ważę 115kg i mam 186 cm a to też ma wpływ. Mam też motorek o mocy 60 KM i jemu wiatr i masa kierowcy obojętne w sensie dynamiki. Nawet skuterek mojej żony niespełna 30-konny do 120 ciągnie bez problemu ibez zawracania uwagi kto i w jakich warunkach jedzie natomiast te nasz 11KM muszą się namęczyć. Takie moje obserwacje co oczywiście nie zmienia faktu że szarpnięć żadnych być nie może. Po przebiegu 1000-1500 km powinno się dotrzeć i być minimalnie lepiej.
mojo
Forumowicz
 
Posty: 79
Rejestracja: 25 maja 2017, 07:46
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Kymco Zing II 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Blokada ?

Postautor: $zymon dodano: 10 kwie 2018, 23:47

Koniec obrotow to na pewno nie jest . Nie katuje moto , max ile mu dalem w tylek to ok 6-7 tys obrotow. Tak jak wspomnialem , po regulacji zaworow jest lepiej. Dzis zauwazylem ze oprocz przerywania ( zdarza sie to coraz rzadziej , moze minie po dotarciu )mam bicie ( wydaje mi sie ze na przednim kole ) kierownica podskakuje nawet na rownej asfaltowej drodze . Szczegolnie czuje sie to przy niskich predkosciach.Jutro kolejny raz odwiedzam serwis... Czym moze byc spowodowane bicie ? Moze glupie pytanie , ale czy kola w moto rowniez sie wyważa jak w samochodach ?
$zymon
Forumowicz
 
Posty: 37
Rejestracja: 02 mar 2018, 14:16
Motocykl: Keeway Superlight
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Re: Blokada ?

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 11 kwie 2018, 06:37

Wyważa się :)
Reklamuj oponę, może być wadliwa.
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Blokada ?

Postautor: $zymon dodano: 16 kwie 2018, 22:25

Mechanicy nie potrafili dostrzec problemu ... Wg nich to nie motocykl to "chinczyk" i tak ma byc .
Po zrobieniu kolejnej afery stwierdzili ze jest jednak bicie i jest spowodowane zbyt mala ilscia oleju w lagach . Jutro maja dostac owy olej i to go uzupelnic .
$zymon
Forumowicz
 
Posty: 37
Rejestracja: 02 mar 2018, 14:16
Motocykl: Keeway Superlight
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Re: Blokada ?

Postautor: thomas dodano: 30 kwie 2018, 19:58

Zwróć uwagę na ułozenie opony względem felgi.Czasami nie ''wskakuje '' na rant felgi.Na krawedzi opony jest cieniutki ''wskaznik'' sprawdz czy idzie równo przy feldze.W tym roku wyważylem przednie koło poszło 37,5 grama ołowiu.3 x spuszczane powietrze smarowanie opony i felgi żeby dobrze wskoczyła na rant. Koszt 50 zł. Efekt na duży plus.
thomas
Forumowicz
 
Posty: 241
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Żary
Motocykl: Zipp Roadstar 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Poprzednia

Wróć do Keeway

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron