close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Nowa 125 dla roslego .. :)

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: fraszczu dodano: 23 kwie 2018, 09:04

Adv 250 zawsze mi sie podobalo ale dwie wady, za drogi i nie pali wcale tak malo jakby sie moglo wydawac z tego co mi wiadomo. Te sprzety co przytoczyliscie czyli k175 widze ze ciezko cos wyrwac. Moze pojde w strone YBR lub CBF, chociaz tak jak mowie cruiserki mi sie podobajka, a 250tki chyba nie sa na tyle duze zeby sprawialy problem w miescie do przeciskania sie, tak mi sie wydaje. Szczerze to nigdy na zywo nie widzialem zadnej 250 jesli chodzi o cruiserki. No bede musial przemyslec, jednak w 125 jest wiekszy wybor mi sie wydaje, bo i nowe i uzywane. Jeszcze przejze sobie jakies oferty moze cos znajde z 250.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2018, 09:37 przez fraszczu, łącznie zmieniany 1 raz
fraszczu
Forumowicz
 
Posty: 14
Rejestracja: 22 kwie 2018, 11:38
Motocykl: Honda SilverWing 600
Płeć: mężczyzna

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: garfik dodano: 23 kwie 2018, 09:06

beniamin82 pisze:Ale ADV 250 nie pali.chyba do 3litrów.

A nie wiem. Ale jest prześliczny... Pięknej kobiecie można wybaczyć, że trochę za dużo je... :)
Ten Z175 może być dobrym wyborem.

Ten?
Romet pisze, że ma 13 koni. Trochę niedużo jak na dynamiczne jeżdżenie po zapchanym mieście, tyle, ile ma 125...
--
90% wypadków wydarza się w domu. ZAKAZAĆ DOMÓW!
Those, who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety - Benjamin Franklin

KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Awatar użytkownika
garfik
Forumowicz
 
Posty: 635
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:54
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Motocykl: Nornica - Yamaha XJ 600 N
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: fraszczu dodano: 23 kwie 2018, 17:53

Dzisiaj przeszedlem sie do dealera u nas w Łodzi i poprzymierzalem sie do kilku sprzetow. Byl Junak RS 125 , ktory jest naprawde spory jak na 125i jesli chodzi o moto na miasto to tak srednio mi sie wydaje ( pomysle ), a co bardziej mnie zainteresowalo a do czego moglem sie przymierzyc to Benyco NKD 125 i Zipp VZ-6 bardzo fajnie mi sie na nich siedzialo i wydawaly mi sie jak pode mnie, facet jeszcze mi proponowal VZ-1 PRO ale byl narazie jeszcze do konca nie zlozony to nie moglem na nim usiasc. Chyba jednak zostane przy 125, bo na rynku z 250 w mojej okolicy sa mocno zuzyte hondy itp, a chinskich nowek brak. Nie bede jechal przez pol Polski zeby wychaczyc jakas 250 w dobrym stanie. Podsumowujac czy moglibyscie mi pomoc jak sytucja wyglada z tymi trzema ktore wymienilem ?? Chodzi mi o Benyco NKD 125, Zipp VZ-6 i Zipp VZ-1 PRO. Moze ktos mial jakies doswiadczenia z tymi sprzetami.
fraszczu
Forumowicz
 
Posty: 14
Rejestracja: 22 kwie 2018, 11:38
Motocykl: Honda SilverWing 600
Płeć: mężczyzna

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: beniamin82 dodano: 23 kwie 2018, 20:20

Gdybyś chciał więcej kolorów tego Benycow NKD to obejrzyj Barton Travel to ten sam motocykl tylko w innym malowaniu.
To samo z Zipp VZ6 tutaj odpowiednikiem jest junak racer czy RZ.

Benyco w moim odczuciu miało.lepiej zestrojoną skrzynię biegów pod trasy a Racer bardziej na miasto, szybciej przyspieszał.

Od VZ1 lepszy jest Barton Classic, podobno ma wejść na wtrysku ale kiedy to nikt nie wie.


Chyba że pójdziesz w totalną klasykę motocykli i kupisz Benyco BR 125 na wtrysku i z tarczą hamulcową z tyłu.

W sprawie BRki pytaj Snajpera to ci powie o jego bezawaryjności... :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: fraszczu dodano: 23 kwie 2018, 21:16

No ten VZ-1 jest w wersji PRO zmienione zegary i na wtrysku takze mysle ze moze i lepiej niz Barton Classic, ale chyba zostane przy opcji Zipp lub Benyco/Barton. Wie ktos moze jak z serwisem Zippa ?? pamietam jak z 6 lat temu kupilem skuter Zipp'a nozka boczna podczas skladania walila o karter silnika ( nawet tego nie zauwazylem ) ze po 150km od nowosci wkoncu pekl. Taki szajs i silnik do wymiany :) Mysle ze od tej pory cos sie zmienilo, chociaz pamietam ze na czesci czekalem poltora miesiaca, wolalbym nie doswiadczyc tego znowu.
fraszczu
Forumowicz
 
Posty: 14
Rejestracja: 22 kwie 2018, 11:38
Motocykl: Honda SilverWing 600
Płeć: mężczyzna

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: beniamin82 dodano: 24 kwie 2018, 06:47

Barton Classic ma 12 konny silnik z Junaka 123.

A jak z Zipem to nie wiem. Teraz Zipp należy do właścicieli Rometa. 6 lat temu było inaczej.

Ale znowu powiem, nie możesz wychodzić z założenia "miałem Zippa o był dobry to kupię kolejnego on też będzie dobry".

Romet, Junak, Zipp, Barton i Benyco to importerzy. Kupują motocykle od co najmniej 8 różnych producentów oferujących różną jakość. Kluczem jest fabryka chińska, a nie kto sprzedaje.

Zipp VZ6 pochodzi z tej samej fabryki co Junak Racer.

I jeszcze jedno, zanim kupisz poczytaj opinie o danym dealerze czy jego serwisie. Bo montaż końcowy motocykla będzie robił On, i od niego dużo zależy bezawaryjne działanie. Dobrze zrobiony przegląd zerowy to zero problemów później.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: jacor dodano: 26 kwie 2018, 04:03

250 Hyosung jest na Allegro za 7 tys.Moc 28 koni akurat na miasto i w budżecie się zmieścisz.
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1862
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: fraszczu dodano: 05 cze 2018, 21:34

Witam ponownie po dluzszej przerwie, otoz moj wybor padl na ZIPP'a VZ-6. Generalnie bylbym zadowolony gdyby nie jeden fakt z ktorym nie bylem jeszcze na gwarancji ale mam sie zamiar wybrac. Moze ktos z was wogole wie moze z jakim problemem moze sie tu borykac moj sprzet ??? dam linka moze ktos z was ogarnia, npisze dla nie wtajemniczonych ze moto jest na wtrysku.
fraszczu
Forumowicz
 
Posty: 14
Rejestracja: 22 kwie 2018, 11:38
Motocykl: Honda SilverWing 600
Płeć: mężczyzna

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: beniamin82 dodano: 05 cze 2018, 21:54

Dawaj linka lub opisz problem.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: fraszczu dodano: 05 cze 2018, 22:21

no chodzi o ten filmik :)

https://www.youtube.com/watch?v=SN3gawB7I2c


Przy dodawaniu gazu do troche wiekszych obrotow i odpuszczeniu silnik mi poprostu gasnie. Na zimnym tragedia nawet po 10min jak jade to potrafi mi sie krztusic, to znaczy dodaje gazu on przyspiesza za chwile traci moc za chwile znow przyspiesza, a przy przygazowaniu podczas jazdy i odpuszczeniu gazu potrafi zgasnac. Jak juz sie tak na max rozgrzeje to niby chodzi ok ale jak chce mozniej przyspieszyc i go tak podkrece do 8000-9000obr i probuje szybko zmienic bieg odpuszczajac gaz potrafi mi zgasnac, nie zawsze ale jednak zdarza sie.
fraszczu
Forumowicz
 
Posty: 14
Rejestracja: 22 kwie 2018, 11:38
Motocykl: Honda SilverWing 600
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Motocykle 125 ccm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron