close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Czyszczenie łańcucha

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Czyszczenie łańcucha

Postautor: NIKT dodano: 12 cze 2018, 13:15

Witam,
szukałem lecz chyba kiepski ze mnie detektyw :(

Czym najlepiej czyścić łańcuch aby nie uszkodzić uszczelniaczy?
dotychczas miałem bezringowy i czyściłem zmywaczem ;p

Czytałem o Nafcie i takiej do lamp i kosmetycznej, o benzynie i innych wynalazkach a nawet, że łańcuchów się nie czyści bo siłą odśrodkowa robi to za nas ale co ze smarem na bokach ? ....
Uznałem, że lepiej chyba zapytać osoby bardziej doświadczone bo opinii jest od groma nawet takich które piszą że niektóre specyfiki potrafią odbarwić lub przyczynićsię do schodzenia lakieru z wahacza, aż po uszkodzenie gumy na oponie i autentycznie zgłupiałem :mur:

Przy okazji byłoby super, aby po czyszczeniu ładnie odparowało wszytko przed smarowaniem :)
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Czyszczenie łańcucha

Postautor: eNgine dodano: 12 cze 2018, 14:46

Generalnie to szmatką :), a ja do rozpuszczania brudu wcześniej smaruję pędzelkiem naftą - potem wycieram do sucha szmatką. Na koniec olej przekładniowy pędzelkiem. Przy czym czyszczenie łańcucha raz na 1 lub 2 sezony.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Czyszczenie łańcucha

Postautor: Jack dodano: 12 cze 2018, 15:02

Ja używam chemi Autoland. Dobry stosunek ceny do jakości, są tanie i nie wiem czy jest sens przepłacać za inne. Są też bodajże bezterminowo ważne. Pryskasz sprayem, czekasz aż wyschnie i możesz smarować.Co prawda smar trochę chlapie, ale nie wiem czy są środki które wogóle nie budzą. Długo i uparcie smarowałem łańcuch olejem. Nie wrócę do tego. Zdecydowanie lepszym dla mnie rozwiązaniem jest użycie spreyu dedykowanego do łańcucha. Szybciej , mniej brudzi motocykl, mniej łapie brud. Bardzo żadko muszę czyścić łańcuch. Ten z Autolandu jeśli dobrze pamiętam ma jeszcze tą zaletę, że pasuje do wszystkich rodzajów łańcuchów.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2018, 15:05 przez Jack, łącznie zmieniany 1 raz
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2234
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Czyszczenie łańcucha

Postautor: Gixer dodano: 12 cze 2018, 15:04

My zarówno w cbfie jak i cbrce czyścimy specjalną szczotką do łańcucha i specjalnym sprejem z motula ;)
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Czyszczenie łańcucha

Postautor: robson dodano: 12 cze 2018, 20:47

Plastikowa szczota, do wyczyszczenia boków łańcucha z nadmiaru "zastygłego" smaru, potem dla wyglądu ewentualnie szmatką. I tyle, oring smarujesz w zasadzie dla zębatek tylko, żeby dłużej przetrwały.
robson
Forumowicz
 
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2016, 16:24
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Motocykl: Romet Z175 x2
Płeć: mężczyzna

Re: Czyszczenie łańcucha

Postautor: eNgine dodano: 13 cze 2018, 08:31

robson pisze:Plastikowa szczota, do wyczyszczenia boków łańcucha z nadmiaru "zastygłego" smaru, potem dla wyglądu ewentualnie szmatką. I tyle, oring smarujesz w zasadzie dla zębatek tylko, żeby dłużej przetrwały.

No nie tylko - taka warstwa oleju/smaru tworzy zabezpieczenie przed korozją. Jak łańcuch skoroduje od zewnątrz np. pomiędzy ogniwami ale obok oringów, to oringii nie pomogą i tak się zapieką.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Czyszczenie łańcucha

Postautor: robson dodano: 14 cze 2018, 12:05

Po wyczyszczeniu lub jeździe po deszczu się smaruje od razu. Nie mam doświadczenia żeby mi to rdzewiało, bo smaruję.
robson
Forumowicz
 
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2016, 16:24
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Motocykl: Romet Z175 x2
Płeć: mężczyzna

Re: Czyszczenie łańcucha

Postautor: NIKT dodano: 15 wrz 2018, 00:18

Moja ukochana umyła dzisiaj "ząbki" i felge :)
Nafta swietlna jest idealna (ale te 13 zl za 0,5L w casto..) musze odwiedzic hurtownie chemiczna.. ObrazekObrazek

Boso, ale w ostrogach.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34


Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość