close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

KEEWAY 125

Re: KEEWAY 125

Postautor: DisLike dodano: 10 lip 2018, 21:14

Witajcie.

Być może wiecie z mojego Powitania a być może nie, dlatego napiszę tu jeszcze raz. Generalnie upatrzyłem sobie 5 motocykli. Barton Classic 125, Barton Blade, Keeway RKV, Keeway K-Light oraz nasz ukochany Keeway Superlight 125 Limited. Czarny mat wygląda obłędnie, mimo że klasyczne choppery nijak mi się nie podobają. Przeczytałem już pełno informacji na temat danych motocykli, w tym wszystkie 54 strony tego tematu, jednak wciąż nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

1. Głównie do najstarszych użytkowników KSL'a. Czytałem w niektórych miejscach, że spadek mocy motocykla po jakimś czasie jest rzeczą normalną. Jeden z komentujących (bodajże na motocykl125.pl czy jakoś tak) mówił, że jest mega zadowolony jednak po roku użytkowania zauważył już jakiś spadek mocy. Jak to u was wygląda? Jak odczuwalny jest ten spadek mocy i czy da się go jakoś zniwelować, bądź jakkolwiek wyeliminować?

2. Jak najlepiej zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą, mieszkając w bloku nie mając za grosz zaufania do obcych ludzi? Dzielnica wydaje się ok, to nie Praga Południe, jednak z natury jestem nieufny do ludzi i boje się o swój przyszły motocykl. Czytałem o zdejmowalnych zaciskach alarmowych na przednią tarczę hamulcową, jednak czy to wystarcza?

3. Ile trwa u was typowy sezon? Musi po prostu być te przynajmniej kilka stopni na plusie i suchy asfalt, czy już dajmy na to od listopada do lutego/marca się nie jeździ?
DisLike
Forumowicz
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2018, 20:45
Motocykl: Keeway Superlight 125
Płeć: mężczyzna

Re: KEEWAY 125

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 10 lip 2018, 21:28

DisLike pisze:Witajcie.

1. Głównie do najstarszych użytkowników KSL'a. Czytałem w niektórych miejscach, że spadek mocy motocykla po jakimś czasie jest rzeczą normalną. Jeden z komentujących (bodajże na motocykl125.pl czy jakoś tak) mówił, że jest mega zadowolony jednak po roku użytkowania zauważył już jakiś spadek mocy. Jak to u was wygląda? Jak odczuwalny jest ten spadek mocy i czy da się go jakoś zniwelować, bądź jakkolwiek wyeliminować?

ad. 1 Czytałeś o spadku mocy motocykla, czy o odczuciu braku mocy przez motocyklistę?
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: KEEWAY 125

Postautor: DisLike dodano: 10 lip 2018, 21:31

Teraz nie pamiętam dokładnie, jednak chodziło chyba o spadek mocy samego motocykla. Nie jakiś wielki, raczej spowodowany (najprawdopodobniej) samą długotrwałą eksploatacją. I tak wszyscy wiemy że w tej pojemności każdemu brakuje mocy po pierwszych 100 kilometrach :roll:
DisLike
Forumowicz
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2018, 20:45
Motocykl: Keeway Superlight 125
Płeć: mężczyzna

Re: KEEWAY 125

Postautor: zibias dodano: 10 lip 2018, 21:40

Musiałeś źle zrozumieć. Nie ma takiej opcji żeby motocykl stracił jakiś procent mocy bez powodu. Chodzi tu raczej o to co napisał przedmówca że może u niektórych wystąpił tzw. syndrom braku mocy czy jego niedostatku a to zupełnie co innego.
Awatar użytkownika
zibias
Forumowicz
 
Posty: 46
Rejestracja: 28 kwie 2018, 10:41
Motocykl: Keeway RKS 125 Black
Płeć: mężczyzna

Re: KEEWAY 125

Postautor: DisLike dodano: 10 lip 2018, 21:50

Hmm no może... Trochę mnie uspokoiliście w tym temacie.
DisLike
Forumowicz
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2018, 20:45
Motocykl: Keeway Superlight 125
Płeć: mężczyzna

Re: KEEWAY 125

Postautor: beniamin82 dodano: 10 lip 2018, 21:56

Ad1. O żadnym technicznym spadku mocy nie może być mowy, a już na pewno nie odczuwalnym.
Ad2. Warto rozejrzeć się za garażem motocyklowym, w miastach często motocykliści wspólnie wynajmują garaż np. Na 4 motocykle.
Ad3. Wszystko zależy od ubrania i dodatków typu szyba, handbary czy muffki na ręce. 5stopni na plusie i da się jechać.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: KEEWAY 125

Postautor: Hawk1985 dodano: 10 lip 2018, 22:35

Ad.3) jak byłem napalony gdy dopiero co odebrałam 125 to jeździłem już przy 5*, jednak teraz moja strefa min. komfortu zaczyna się od 10*.
Choć pamiętam że jadąc z ludźmi z forum na Słowację jesienią rano miałem 2* :P

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1653
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: KEEWAY 125

Postautor: grzechu78 dodano: 11 lip 2018, 09:00

beniamin82 pisze:Ad2. Warto rozejrzeć się za garażem motocyklowym, w miastach często motocykliści wspólnie wynajmują garaż np. Na 4 motocykle.

Lub jeśli nie ma opcji na garaż, to solidny łańcuch do najbliższej latarni i porządny pokrowiec (taki, co go wiatr zaraz nie poszarpie i można zawiązać w kilku miejscach).


Hawk1985 pisze:Ad.3) jak byłem napalony gdy dopiero co odebrałam 125 to jeździłem już przy 5*, jednak teraz moja strefa min. komfortu zaczyna się od 10*.

Też tak miałem, ale teraz zdrowie jest priorytetem. Jeśli chcesz jeździć przy niższych temperaturach, to zainwestuj w dobre ciuchy. Nie szarżuj - zdrowie masz tylko jedno!
Pozdrawiam,
Grzesiek
Awatar użytkownika
grzechu78
Forumowicz
 
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2014, 14:14
Lokalizacja: Szczecin
Motocykl: MG V7 III Special
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 7717844
Wiek: 46

Re: KEEWAY 125

Postautor: jacek.rc dodano: 11 lip 2018, 09:02

Motocykl to narzędzie do dostarczania przyjemności ( może troszkę jak wibrator :D ) i jak lubisz tę przyjemność ,to ani moc ,ani temperatura ,ani model ,czy wydana na niego kasa itp nie będą miały dla Ciebie znaczenia . Kiedyś się mówiło " dwa koła i mina wesoła " dla mnie to się właśnie liczy jak pomykam sobie moim KSL-kiem lub innym motorkiem ,bo ze wzgl ,że lubię jeździć i dużo jeżdżę mam ich 3 ,chociaż fatum sprawiło ,że w tym roku w każdym cóś pipnęłło _bezradny .Plus 125 tek jest taki ,że każdy może sprawdzić ,za niewielką kasę (ale pamiętaj że każde hobby kosztuje ) czy jest to właśnie jego bajka :_hura: , czy niespecjalnie _bezradny .Wtedy narzędzie sprzedajesz i kupujesz coś innego ;) . Co do mocy ,to zauważyłem ,że mój KSL coś jakby troszkę wolniej z roku na rok jeździ ,ale jak w zeszłym roku dostał nowego kapcia na tył wszystko powróciło do stanu jak na początku ,z czasem na pewno znowu będzie zwalniał :D .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2205
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: KEEWAY 125

Postautor: garfik dodano: 11 lip 2018, 10:06

DisLike pisze:2. Jak najlepiej zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą, mieszkając w bloku nie mając za grosz zaufania do obcych ludzi? Dzielnica wydaje się ok, to nie Praga Południe (...)


Hmmm... Już mam się obrazić? :P
--
90% wypadków wydarza się w domu. ZAKAZAĆ DOMÓW!
Those, who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety - Benjamin Franklin

KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Awatar użytkownika
garfik
Forumowicz
 
Posty: 635
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:54
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Motocykl: Nornica - Yamaha XJ 600 N
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Keeway

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron