close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Wymiana zębatek w FYM FY150.

Wymiana zębatek w FYM FY150.

Postautor: Cisc00 dodano: 25 sie 2018, 14:04

Witam. Tak jak w temacie... Jestem szczęśliwym posiadaczem FYM'a, ale niestety wibracje które w nim się generują czasami są, aż denerwujące. Gdzieś na forum przeczytałem, że w tej sytuacji pomocna może okazać się wymiana zębatek, ale niestety nie mam zbytnio pomysłu jak się za to wziąć :/ Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś na forum napisał mi w miarę krok po kroku jak to ogarnąć. Z góry dzięki! Szerokości ;)
Cisc00
Forumowicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2018, 12:46
Motocykl: FYM FY150
Płeć: mężczyzna

Re: Wymiana zębatek w FYM FY150.

Postautor: NIKT dodano: 25 sie 2018, 22:04

Z tego co slyszałem to wymiana zębatki na taką z tłumikiem często powoduje cichszą pracę układu napędowego.

Aby dostać się do przedniej zębatki musisz zdjąć osłonę przedniej zębatki (zazwyczaj klucz 8) często co zdjęcia osłony musisz zdjąć dzwignię zmiany biegów z wielowypustu (ja sobie pierwszym razem zaznaczałem markerem kreskę)

Jak zdejmiesz już osłonę zobaczysz zębatkę przykręconą na 2 śruby do blaszki.

Ja jak zmieniałem zębatki to na tym etapie luzowałem tylną ośkę i cofałem na maxa naciąg łańcucha i koło cofałem najbardziej ku przodowi (w stronę przedniego koła) i zdejmowałem łańcuch z przedniej zębatki.

Jak już zdjąłem łańcuch to odkręcałem dwie śruby, przekręcałem blaszkę przeciwnie do wskazówek zegara i ją zdejmowałem po czym zdejmowałem zębatkę.

Jak nie jestem pewien czy coś złożę to robię zdjęcia w trakcie rozbierania i bezproblemowo udaje mi się wszystko poskładać.


Boso, ale w ostrogach.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Wymiana zębatek w FYM FY150.

Postautor: Cisc00 dodano: 26 sie 2018, 12:16

Z rozebraniem, wymianą części oraz poskładaniem raczej nie będę miał problemu. Bardziej zastanawia mnie jaką zębatkę wybrać. 17Z? Czy takowa powinna załagodzić problem?
Cisc00
Forumowicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2018, 12:46
Motocykl: FYM FY150
Płeć: mężczyzna

Re: Wymiana zębatek w FYM FY150.

Postautor: Markossa dodano: 26 sie 2018, 17:48

Wymiana zębatki nie powoduje załagodzenia problemu ale przeniesienie go na inną prędkość pojazdu.
Problem nadal będzie występował przy tych samych prędkościach obrotowych silnika - ale po zmianie zębatki będzie to już inna prędkość pojazdu.
Przelicznik zmiany zębatki a prędkość:
https://www.gearingcommander.com/

Może ktoś z szanownych forumowiczów poda praktyczne jak to wypada przy jakich zębatkach przy tym konkretnym modelu.
Awatar użytkownika
Markossa
Forumowicz
 
Posty: 43
Rejestracja: 11 lis 2017, 12:15
Lokalizacja: PIŁA
Motocykl: ZIPP RAVEN LUX
Tel. kom.: 531832646
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Wymiana zębatek w FYM FY150.

Postautor: Morph dodano: 26 sie 2018, 18:17

Czytać się nie chce :czytaj: :wrr:
Cztery strony rozprawki na temat FYM150 :swir:
viewtopic.php?f=16&t=5350&hilit=fym
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Wymiana zębatek w FYM FY150.

Postautor: Cisc00 dodano: 26 sie 2018, 19:48

O cholera! Chyba muszę pomyśleć nad wizytą u okulisty bo ni cholery nie widziałem tego, haha :D Co by nie było.. Wielkie dzięki! ;)
Cisc00
Forumowicz
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2018, 12:46
Motocykl: FYM FY150
Płeć: mężczyzna

Re: Wymiana zębatek w FYM FY150.

Postautor: AdamS dodano: 08 wrz 2018, 08:46

powitać,,ja w swoim Julianie,podpierając się wiedzą Kolegów z forum,właśnie wymieniłem zdawczą[narazie]na 17 zębów,mieści się bez problemu,nie czuć straty mocy,a i drgania się przeniosły gdzieś w wyższy zakres obrotów,co przełożyło się na lepszą kulturę pracy silnika,koszt 15zł,więc nie ma co się czaić tylko eksperymentować,pozdrawiam :buttrock:
AdamS
Forumowicz
 
Posty: 29
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:43
Motocykl: jinlun
Tel. kom.: 696084512
Płeć: mężczyzna


Wróć do Jinlun/Romet 150

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości