close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Benyco Rapid 125- problem z biegami

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: beniamin82 dodano: 14 mar 2019, 12:48

Tutaj

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=ht ... are_type=t

Witam!<br />Pięknie to wszystko opisałeś,właśnie to samo robiłem w swoim Jinlunie korzystając z Twoich porad . Pierwsza tarcza tak samo zamontowana była w te inne wycięcia ,założyłem wszystkie tak jak pisałeś ,jutro jadę na próbę.Miałem zamiar kupić nowe tarcze a jak się okazało to te stare mają po 3 mm więc zostawiłem.Dzięki Twoim radą zaoszczędziłem parę złociszy ,wielki szacun,dzięki za pomoc.<br />Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz

Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711

Postautor: Bechindyou dodano: 15 mar 2019, 01:49

No tak, tylko, że u mnie nie było nigdy problemu z uslizgiwaniem sprzęgła, zawsze kleiło dobrze. W środę zamówiłem sprzęgło, niestety sprzedawca do dzisiaj go nie wysłał, więc pewnie dojdzie dopiero w poniedziałek lub wtorek. Koszt niewielki, bo zaledwie 90zl + 8 przesyłka.
Dam znać jakie będę efekty.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Bechindyou
Forumowicz

Motocykl: Benyco Rapid 125, Zipp Basic

Postautor: Bechindyou dodano: 15 mar 2019, 19:11

Udało mi się wreszcie rozwiązać problem. Rozwiązanie? Nowe sprzęgło + mała modyfikacja, a mianowicie ostatnia tarcza umieszczona w miejscu pozostałych, a nie tak jak na moim poprzednim zdjęciu. Sprzęt jednak jeszcze zostaje ze mną, wybaczam mu... no może jednak nie do końca. Przerywa mi od jakiegoś czasu podczas przyspieszania, szczególnie w okolicy 7-9tys obr, gaźnik wyczyszczony, dysza zmieniona na 105, filtry nowe, świecą nowa. Co może być? Wypadają zapłony? Kolor świecy kawa z mlekiem, na wolnych pracuje bardzo ładnie. Jakieś sugestie? Cewka?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Bechindyou
Forumowicz

Motocykl: Benyco Rapid 125, Zipp Basic

Postautor: grzechu78 dodano: 16 mar 2019, 10:11

Zacznij od wymiany fajki.
Pozdrawiam,
Grzesiek
Awatar użytkownika
grzechu78
Forumowicz

Motocykl: MG V7 III Special
Komunikator: GG 7717844

Postautor: krzysieg dodano: 16 mar 2019, 11:40

W przypadku problemów z zapłonem przerywanie jest bardziej gwałtowne i krótkotrwałe niż
gdy silnik zamula przez nieodpowiednie zasilanie paliwo-powietrze .
Między gaźnikiem a kranikiem nie masz fabrycznie filtra na wężyku , warto założyć
ten wewnątrz baku to trochę za mało .
Kiedyś miałem skuter, po zimowaniu silnik trochę przerywał nie chciało mi się
rozkręcać czyścić gaźnika więc dolałem dodatek do paliwa jakiś uniwersalny kleen flo -pomogło .
W tym samym skuterze miałem też problemy z przerywaniem , na pewno z winy zapłonu więc
wymieniłem świece na nową ngk następnie cewkę wn ,fajkę ...dalej nic to samo ...
Po założeniu porządnej świecy przerywanie ustąpiło .
Od lat zamiast rozreklamowanych ngk używam Denso do samochodów, motocykli polecam innym zero problemów .
krzysieg
Forumowicz

Motocykl: Toros 125>Keeway Rks 125

Poprzednia

Wróć do Inne motocykle