close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Szkolenie motocyklowe Toruń 100zł

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Szkolenie motocyklowe Toruń 100zł

Postautor: Szubi dodano: 05 kwie 2019, 14:05

i w tym roku Honda organizuje imprezę pt. Honda Fun & Stafety

https://www.honda.pl/motorcycles/experi ... fety3.html

Kiedy: 11/05/2019 sobota, 12/05/2019 niedziela. Można na jeden dzień, można na dwa się zapisać
Gdzie: tor cartingowy w Toruniu
Koszt: dla posiadaczy Hondy 100zł, 150zł inne marki; w porównaniu do normalnej ceny szkoleń które sięgają 500-600zł, ta cena moim zdaniem jest bardzo atrakcyjna.

W tamtym roku wyglądało to tak: 15 minut teorii, 15 minut jazdy, 15 minut odpoczynku i tak 7 razy :D

Ja zapisałem się na sobotę do grupy zaawansowanej. Może ktoś z Was się przyłączy. Fajnie będzie razem pośmigać na torze i czegoś się znowu nauczyć
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Szkolenie motocyklowe Toruń 100zł

Postautor: Szubi dodano: 15 maja 2019, 10:48

szkoda że znowu byłem sam :( widocznie tylko jeszcze ja potrzebuję nauki ;)

ponieważ szkolenie było od godziny 9, a miałem kilka kilometrów do przejechania, postanowiłem pojechać dzień wcześniej do Bydgoszczy, korzystając z gościny u Prezesa, aby w sobotę wypoczęty wystartować na tor. Od Rogoźna do prawie Kcyni, spotkała mnie taka gradoburza, że nawet samochody odpuszczały dalszą jazdę. Też chciałem przeczekać ale wszelkie znaki na niebie nie dawały szans na szybkie przejaśnienie. Co gorsza rozgrzana jezdnia zaczęła dodatkowo parować, wytwarzając mgłę. Lało tak że wszelkie membrany się poddały. Jedynie buty nie puściły wody. Tyle dobrze.

To teraz o szkoleniu. Szkolenie było prowadzone przez Motocyklową Szkołę Jazdy Kulikowisko. Tomek Kulik prowadził zajęcia teoretyczne, wyznaczał zadania na poszczególne sesje treningowe. Pozostali trenerzy obserwowali naszą jazdę z boku, lub jadąc za nami na torze. Kto popełniał jakieś większe błędy, ściągali go na chwilę na bok, dając instruktarz. Do mojej jazdy nie mieli uwag :D Wszycy byliśmy podzieleni na 3 grupy: C- początkujący, B- średnio zaawansowani (najliczniejsza grupa), oraz grupa A - Avengersi :rotfl: zaawansowani do której ja też należałem.

Na początku Tomek Kulig sprawdził ustawienia mojego motocykla. Musiałem ustawić rolgaz. Potem był wykład odnośnie zasad panujących na torze, systemu flag, zasad bezpieczeństwa itd. Potem każda grupa miała zapoznawcze 2 okrążenia na torze. Dzień był podzielony następująco: 15 minut jazdy, 15 min odpoczynku, 15 minut wykładu teoretycznego z wyznaczeniem zadań na konkretną sesję treningową. I tak 7 razy :) Kilka rzeczy sobie człowiek przypomniał, kilku nowych się dowiedział, generalnie moim zdaniem warto się szkolić. Szkolenie odbywało się na torze kartingowym, niezwykle krętym, prędkości w związku z tym nie były duże. Tylko na jednej prostej można było wrzucić 3 bieg. Dlatego też na torze nie miało znaczenia czy jechało się litreeeeem czy 125-ką. Powiem tylko, że mnie zdublował Simpson (wydawca Świata Motocykli) takim sprzętem https://www.honda.pl/motorcycles/range/ ... tions.html :oops: :oops: :oops: :lanie: Przy stoisku Hondy jak chciałem kupić spray do łańcucha, sam do mnie zagadał i miałem okazję z nim trochę pogadać. Super fajny wyluzowany gość kochający motocykle :piwa:

Abym miał gdzieś to zapisane :czytaj: przedstawię jak po wiedzy zdobytej na szkoleniu, powinien wyglądać skręt w lewo.
Zaczynając od góry:
- skręcamy głowę w lewo i patrzymy w miejsce gdzie wyjeżdżamy z zakrętu; na torze mieliśmy poustawiane pachołki które pomagały nam kierować wzrok w odpowiednie miejsce. Najgorsze co można zrobić, patrzeć pod koło :lanie:
- jak skręcam głowę barki też się przestawiają
- oczywiście zakręt pokonujemy przeciwskrętem czyli w tym przypadku lewa dłoń pcha kierownicę do przodu
- skręcamy biodra w stronę zakrętu wzdłuż kości ogonowej
- prawe kolano mocno dociskamy do baku (dla mnie to zrobiło największą różnicę w pokonywaniu zakrętów)
- prawą stopą naciskamy na podnóżek
- w odpowiednim momencie dodajemy gazu (to również stabilizuje nam motocykl w zakręcie)

chyba nic mi nie umknęło ?? Kurde o ilu rzeczach trzeba pamiętać pokonując zakręt :swir: Aha jeszcze jedno, im bardziej dynamicznie złożymy motocykl w zakręt, w tym mniejszym złożeniu go pokonamy. Bo generalnie nie chodzi o to aby zamykać oponę, trzeć kolanem o asfalt, to dla zawodników Moto GP. W normalnej bezpiecznej jeździe chodzi o to by opona miała jak największe pole styku z asfaltem, im bardziej wyprostowanym, stabilnym motocyklem pokonamy zakręt tym lepiej i bezpieczniej. Generalnie mieliśmy jeździć bez używania hamulca. Szaleństwo na torze było zarezerwowane jedynie dla Simpsona. On jedyny mógł poszaleć na jednym kole :czapa:

W trakcie szkolenia był posiłek, kiełbaska,kaszanka, kurczaczek, surówki, co kto lubi, oraz zapewniony wodopój. Po zakończonym szkoleniu każdy otrzymał certyfikat potwierdzający udział. Dostaliśmy też parę gadżetów od Hondy :)

To tyle. Jak coś mi się jeszcze przypomni to naskrobię. Proszę o uwagi do tego co powyżej napisałem. Może ktoś też się podzieli własnymi doświadczeniami z innych treningów ? Teraz z niecierpliwością czekam na zdjęcia ze szkolenia. W tym roku też był fotograf z Hondy który robił nam foty z toru.

Na koniec szybki konkurs. Poniżej link do filmu z imprezy. Pojawiam się w nim 2 razy. Dla pierwszej osoby która mnie znajdzie, piwo na zlocie :piwa:
https://www.youtube.com/watch?v=byrrQh58MWs

a tu jeszcze film Simpsona (poza konkursowy)
https://www.facebook.com/SwiatMotocykli ... 019749220/

zdjęcia później :nuda:
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Szkolenie motocyklowe Toruń 100zł

Postautor: Szubi dodano: 15 maja 2019, 12:00

i kila pierwszych zdjęć https://photos.app.goo.gl/QwAtuCvtxK2UmJD46

tak zapierda............... na :motor: że w ciągu 15 minut przejeżdżaliśmy ok 9km :rotfl:
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Szkolenie motocyklowe Toruń 100zł

Postautor: NIKT dodano: 15 maja 2019, 15:05

Stawiam na
2:47-2:52
5:40-5:48
:D
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Szkolenie motocyklowe Toruń 100zł

Postautor: Szubi dodano: 15 maja 2019, 20:01

Jakie piwo dla Ciebie :piwo:
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Szkolenie motocyklowe Toruń 100zł

Postautor: NIKT dodano: 17 maja 2019, 21:57

Wystarczy mi sam fakt, że jestem najbardziej spostrzegawczy :D
A szkolenia pozazdrościć bo faktycznie kilka chwil na torze - wypacza i obrazuje człowiekowi jaka jest różnica między dotychczasowym jeździć a JEŹDZIĆ :)
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Szkolenie motocyklowe Toruń 100zł

Postautor: Szubi dodano: 18 maja 2019, 10:16

NIKT pisze:Wystarczy mi sam fakt, że jestem najbardziej spostrzegawczy :D
A szkolenia pozazdrościć bo faktycznie kilka chwil na torze - wypacza i obrazuje człowiekowi jaka jest różnica między dotychczasowym jeździć a JEŹDZIĆ :)


jazda a świadoma jazda, to naprawdę duża różnica. Może niezauważalna dla postronnego obserwatora, ale ja po dokładaniu kolejnych czynności w zakręcie poczułem się dużo pewniej, bezpieczniej. Naprawdę warto się szkolić. W tamtym roku jeździłem z pampersem, bo nie wiedziałem czego się spodziewać, ale w tym już czułem niedosyt i żałowałem że nie zapisałem się na dwa dni.
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Szkolenie motocyklowe Toruń 100zł

Postautor: Szubi dodano: 21 maja 2019, 16:07

i przyszły zdjęcia od Hondy :D

https://photos.app.goo.gl/jZdfWBb77uUsd9WT8

a jeśli komuś mało to tu ma dużo więcej :swir: http://hondamotocyklezdjecia.pl/fun-and ... 19-dzien-1
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Szkolenie motocyklowe Toruń 100zł

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 21 maja 2019, 17:42

Brawo Szubi :oklasky:
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Szkolenie motocyklowe Toruń 100zł

Postautor: Jack dodano: 22 maja 2019, 11:12

Super sprawa :oklasky:
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2234
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56


Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości