close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Stojak pod motocykl - pytanie

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Stojak pod motocykl - pytanie

Postautor: paweljunkers dodano: 29 lis 2019, 14:35

Paweł 55 zaintrygował mnie że ma podnośnik pod gmol wec sprawdziłem na żabie i faktycznie to działa. Co prawda stało to na słowo honoru bo gdyby moto spadł z podnośnika to ten rozprułby mi chłodnice w cieniu. Zadanie - zrobić coś bardziej stabilnego i z materiałów leżących w garażu. Był najpierw pomysł podnośnika mimośrodowego ale dużo pracy i mnie olśniło by zrobić to z podnośnika trapezowego, który walał się po garażu . Wykorzystałem ramkę na kółeczkach, która leżała nie użyteczna co dało mi mobilność tego podnośnika . Cztery otwory w ramce i dospawany kawałek kontownika sprawił że po niespełna dwu godz. wyszło to i to jeszcze super działa, wystarczy trzy i pół obrotu by koło oderwało się od ziemi.

Pierwsze zdj.to podnośnik od Pawła 55.

Koszty jedna elektoda i półtora godz.wolnego czasu.ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Stojak pod motocykl - pytanie

Postautor: Hangman dodano: 29 lis 2019, 19:02

A dlaczego samemu nie wyspawać:

Obrazek
Chcesz szczęścia przez rok to się ożeń, a jak na całe życie to kup moto...
Nie mówcie mojej ......
Hangman
Forumowicz
 
Posty: 557
Rejestracja: 09 lis 2016, 19:15
Lokalizacja: Szamotuły
Motocykl: ADV125, Honda Pacific Coast
Płeć: mężczyzna

Re: Stojak pod motocykl - pytanie

Postautor: paweljunkers dodano: 29 lis 2019, 21:33

Spoko loko, to jest opcja zimowania - dwa koła w górze i obsluga zawieszenia. Juz jest platforma elektryczna i zamysł cale moto w górze i prosty kręgosłup. Łóżko rehabilitacyjne chyba odpada bo 200 kg. to nie żarty. A że żem leniwy i słabo spawam to obmyslam by sie nie narobić , fotki będą jutro.
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Stojak pod motocykl - pytanie

Postautor: paweljunkers dodano: 03 gru 2019, 23:38

Podnośniki w akcji. ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Poprzednia

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości