close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Toskania 2020

Wycieczki krajowe i zagraniczne oraz relacje z ich przebiegu

Re: Toskania 2020

Postautor: Jack dodano: 17 wrz 2020, 10:47

Piękna wyprawa :oklasky:
Kryszu myślisz , że Imperial-em też byś dał radę tak podróżować? Masz takie plany? Piękny motocykl i bardzo jestem ciekawy jak się spisuje? Jak będzie z awaryjnośćią i dostępnością części? Masz do niego jakąś serwisówkę? Wydaje mi się, że Benneli jest najlepszą ofertą w swojej kategorii i najładniejszą:)
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz

Motocykl: Yamaha FJ 1200

Postautor: krysz dodano: 17 wrz 2020, 13:47

Jack pisze:... Kryszu myślisz , że Imperial-em też byś dał radę tak podróżować? Masz takie plany? Piękny motocykl i bardzo jestem ciekawy jak się spisuje? Jak będzie z awaryjnośćią i dostępnością części? Masz do niego jakąś serwisówkę? Wydaje mi się, że Benneli jest najlepszą ofertą w swojej kategorii i najładniejszą:)

Imperiale'm na pewno też da się podróżować (np. chłopaki z Dzikiego Junaka, bo jest podobieństwo co chodzi o ergonomię pojazdu), ale brak owiewki, inna pozycja kierowcy może zmuszać do częstszych postojów. Cruiserem np. w powrocie z Włoch miałem przebiegi po ponad 300 km bez zsiadania...
Benellim jak na razie mam traski po max 150 km, więc niewiele mogę powiedzieć. Części póki co tylko w serwisie, bo to nowość. Musiałem np. u nich kupić filtry oleju, bo nie wiedziałem jakie są oznaczenia zamienników. Teraz już wiem, że takie same jak w Cruiserze :) Tylko, że w serwisie 26 zł a np. Hiflo 12 zł.
Olej wymieniłem po 500 km, mimo, że wg serwisówki ma to być po 1000km. Koszt pierwszego przeglądu gwarancyjnego 450 zł, więc chyba zaryzykuję i zrezygnuję. Samo wykonanie maszyny na najwyższym poziomie, lepsze nawet niż Hondy NC750, którą przecież miałem i (jak to ja :)) ) przy niej "grzebałem". W Imperiale też już dokonałem kilku zmian/usprawnień/modernizacji. Fabrykę trzeba poprawiać :D Np. dźwignia zmiany biegów jest za długa co podkreślają i testerzy i właściciele. U mnie już ma odpowiednią długość. I wydech głośniejszy, teraz ładnie dudni, bo singiel musi dudnić :)
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz

Motocykl: Blackster 250, Monkey 125
Tel. kom.: 602433923

Postautor: Jack dodano: 17 wrz 2020, 21:53

Dzięki Kryszu, za obszerną odpowiedź :) Zwłaszcza cenna jest jest dła mnie, Twoja ocena jakości wykonania :)
W czym planujesz przewozić bagaże?
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz

Postautor: krysz dodano: 18 wrz 2020, 08:35

Jack pisze:...
W czym planujesz przewozić bagaże?

Zamontowałem sakwy/torby boczne 2 x 18 l z możliwością powiększenia plus tankbag na zbiorniku.
Obrazek
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz

Postautor: Luca dodano: 20 wrz 2020, 19:28

No nieźle usmażyłeś sobie te stopy :wielkieoczy:

P.S.
Jaką pojemność i moc ma ta Twoja nowa zabawka?
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz

Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500

Postautor: krysz dodano: 24 wrz 2020, 11:15

Wrzucę jeszcze kilka fotek z trasy SR222, na której to latają sobie toskańscy motocykliści
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Droga kręta, równy asfalt, tylko śmigać... :)
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz

Postautor: Szubi dodano: 24 wrz 2020, 11:20

tam na drogach też rządzą GS-y? Jak byłem na Sycylii, na drogach najwięcej było BMW GS a nie np. Ducati
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz

Motocykl: Vader-Honda Varadero

Postautor: Jack dodano: 24 wrz 2020, 16:39

Fakt, fajna trasa :bike03:
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz

Postautor: krysz dodano: 18 paź 2020, 11:02

Dzień 10 13.07.2020
Rano odpalam osiołka i lecę do dzielnicy handlowej, którą zlokalizowałem poprzedniego dnia kręcąc się Cruiserem po okolicy.
W Penny robię większe zakupy, także na drogę powrotną. Okazuje się, że we Włoszech można obkupić się nie wydając fortuny... za 8 euro mam żarcie na dwa dni plus wino (takie tanie, że nie mogę powstrzymać się przed kupnem :) )
Obrazek
Po powrocie na kwaterę szybkie śniadanko i syty zbieram się na zwiedzania Sieny. Przede wszystkim zabieram plan miasta, który pierwszego dnia wręczył mi mój gospodarz, Fabio. Rzecz bardzo przydatna, bo zaznaczone są nawet parkingi oraz kilka uwag od Fabio dopisane długopisem.
Po pół godzinie po raz pierwszy mijam bramę starego miasta. Ruch znikomy, bo jest jeszcze za wcześnie na turystów.
Obrazek
Po przejechaniu ok. 300m po prawej pod ścianą stoi zaparkowany skuter, ustawiam więc mój pojazd za nim i ruszam "w miasto".
Obrazek
Zrobiłem zaledwie kilka kroków, mijam ciastkarnię, może by tak loda? wchodzę...
Obrazek
Konsumując loda powoli przemieszczam się w stronę centrum zerkając w każdą witrynę, otwarte drzwi sklepiku czy na zabytkowe ustrojstwa
Obrazek
W którymś z kolei kupuję magnesy żonie i stickery sobie. Dochodzę do drugiej bramy i nagle uświadamiam sobie, że nie mam kasku.
Obrazek
Zostawiłem w sklepie? a może na motocyklu? Wracam szybkim krokiem... jest. Leży sobie jak go zostawiłem na siedzeniu :) Skleroza cholera... Znów ta sama ulica, te same witryny do bramy. Tu wyciągam plan, centralnym punktem miasta jest plac.... ale nie będę szedł drogą najkrótszą. Skręcam w uliczkę po lewej, z mapą nie zginę... :)
Obrazek
W jednej z kamienic otwarte drzwi, zaglądam, w mroku podłużny korytarz, z głębi którego dochodzą odgłosy rozmów i zapach z kuchni. No tak, przecież tu też mieszkają ludzie :)
Mijam figurę słonia objuczonego baldachimem czy czymś w tym stylu
Obrazek
dochodzę do zadaszonego betonowego placu, który okazuje się być przystankiem, z którego odjeżdżają busy z turystami. Na środku pompa wodna, obmywam twarz zimną wodą, bo na słońcu znów zaczyna być gorąco.
Obrazek
Teraz pod górę wzdłuż zaparkowanych skuterków
Obrazek
jedna, druga uliczka i...
Obrazek
wchodzę na Piazza del Compo. Plac wielki, pochyły, na skraju którego garstka ludzi demonstruje, ktoś przez mikrofon wykrzykuje hasła, inni wymachują transparentami...
Obrazek
Obok dwa radiowozy, czterech policjantów... będzie zadyma czy nie? chyba raczej nie
Obrazek
no to idę w stronę wysokiej wierzy. Ale nie da się iść tak po prostu, bo co krok przystaję, robię zdjęcia... jakieś postacie na postumentach, to znów otwarte wejście, wchodzą inni, wchodzę i ja. Przyjemny chłód, lekki półmrok...
Obrazek
Obrazek
Ta Siena to jedno wielkie muzeum!
Obrazek
c.d.n.
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz

Postautor: krysz dodano: 24 paź 2020, 12:22

Włócząc się po Sienie, teraz bez mapy, bez planu, podążam za falą ludzi przemieszczających się w tym samym kierunku
Obrazek
Obrazek
dochodzę do Piazza del Duomo z potężną bazyliką czy katedrą (jak z początku mi się wydaje) na środku. Dopiero z opisów dowiaduję się, że Santa Maria jest muzeum powstałym w kompleksie szpitala z XIII wieku. W innych źródłach określana jest jednak jako katedra.
Obrazek
Za przykładem innych turystów przysiadam w cieniu, na murku pod ścianą jednej z kamienic. Zasilając organizm w chłodną jeszcze wodę, łyk za łykiem, obserwuję jak ludność przemieszcza się po placu, jak część z nich wytrwale stoi na pełnym słońcu w kolejce do Santa Maria... I kiedy tak dłużej siedzę to coraz bardziej mam chęć zwiedzenia muzeum. Ok, ruszam w kolejkę. Przechodząc wzdłuż oczekujących widzę, że większość z nich trzyma z dłoniach bilety... O kurczę, to skąd mam go wziąć, gdzie kupić? Chwilę stoję rozglądając się, obserwuję skąd inni zmierzają do kolejki. Aha, już wiem... to po bilety była kolejka obok której siedziałem na murku
Obrazek
Akurat kiedy podchodzę stoi zaledwie kilka osób, idzie w miarę szybko. Wpuszczają pojedynczo, podchodzę do okienka, proszę o jeden ticket, how much? darmowy? super!
Z biletem w ręku ustawiam się na końcu kolejki do katedry
Obrazek
Tu też dość sprawnie posuwamy się do przodu. Z tym, że ja w nietypowy sposób, bo jak ten odmieniec stoję w kolejce tyłem do kierunku przesuwania się ...
To przez słońce, które świeci w twarz, a tym samym na moje piekące stopy, odwracam się więc, żeby były w cieniu. Stojący za mną w pierwszej chwili zareagowali myśląc, że coś od nich chcę, ale po chwili zajęli się sobą :)
W wejściu po raz pierwszy, od kiedy jestem we Włoszech mam zmierzoną temperaturę
Obrazek
Po wejściu odbierają mi kask i chowają w szafce, razem z telefonem wewnątrz, który po zrobieniu zdjęć włożyłem do kasku... wróciłem, poprosiłem, oddali... mogę dalej robić fotki.
Obrazek
Stoję i rozglądam się... Jezusie nazareński... jak to wszystko obejrzeć w godzinę czy dwie, na to całego dnia za mało! Marmurowe posadzki - arcydzieła.
Obrazek
U góry freski, witraże. Po bokach, na środku rzeźby (m.in. Michała Anioła czy Donatello), ołtarze...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Za dużo tu wszystkiego na jeden raz. Piękno zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Trudno to wszystko obejrzeć, a już na pewno zapamiętać... dlatego robię setki zdjęć, będzie czas w domu popatrzeć na spokojnie.
Trzeba być pisarzem, żeby to wszystko jakoś pięknie ubrać w słowa. No i znać się na sztuce, na mnie po prostu robi potężne wrażenie.
Ile czasu spędziłem w Santa Maria? nie wiem. Wiem, że jeszcze muszę połazić po Sienie, zobaczyć jak najwięcej, bo wątpię, żebym jeszcze kiedyś tu przyjechał.
Sala tortur, synagoga, Torre del Mangia
Obrazek
Obrazek
Krążąc wracam na plac del Compo
Obrazek
Obrazek
Jeszcze jakieś mini muzeum
Obrazek
kilka sklepików i powoli zmierzam w stronę, gdzie czeka na mnie mój osiołek
Obrazek

Wracając na kwaterę tankuję Cruisera, żeby jutro wyruszyć w drogę powrotną z pełnym bakiem. Oczywiście stacja bezobsługowa
Obrazek
Wyjeżdżając ze stacji powinienem jechać w dół, w stronę autostrady czyli w stronę przeciwną. Robię więc nawrotkę na stacji, na skrzyżowaniu akurat nie widzę żadnego pojazdu, nie zwracając uwagi na sygnalizację przejeżdżam po przekątnej. Oby jakiejś kamerki tam nie było, bo za kilka miesięcy mogą przyjść pozdrowienia z Włoch :)
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podróże