close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Szubinka i Szubi w Rumunii 2021

Wycieczki krajowe i zagraniczne oraz relacje z ich przebiegu

Szubinka i Szubi w Rumunii 2021

Postautor: Szubi dodano: 28 sie 2021, 12:13

" ludzie dzielą się na tych co są zakochani w Rumunii, i na tych co jeszcze tam nie byli" i tym cytatem z przewodnika Pascala rozpoczynam moją relację z podróży do Rumunii, bo jakże prawdziwe to zdanie. Boję się, że pominę wiele faktów, spostrzeżeń, które człowiek, tam na miejscu, doświadczał na bieżąco, gdyż było tego aż tak wiele. Wyjazd był w dużej mierze spontaniczny, choć też częściowo zaplanowany :swir: . Szczerze nie planowałem żadnych dalszych wyjazdów w tym roku. Ot, jeden dzień byliśmy nad morzem. Kupno nowego amora do moto za prawie 2000zł przetrzebiło kieszeń. Sprawy osobiste związane z chorobą w rodzinie rodziły komplikacje. Największym problemem w naszym wypadku i tak pozostaje zawsze opieka nad naszymi końmi. Psa, kota, chomika, dziecko, zawsze komuś można podrzucić na przechowanie. Z końmi gorzej. :/ Tak szczęśliwie się złożyło, że córka Szubinki miała praktyki weterynaryjne i spała u nas i mogła zająć się konikami. Znajomi zaoferowali pożyczkę na wyprawę. Zaczęło to nabierać realnych kształtów. Pozbierałem wszystkie zaskórniaki, bony z firmy itp. i budżet zaczął się spinać. W międzyczasie pojawiały się kolejne kłody stawiające wyjazd pod znakiem zapytania , ale nie będę tu już więcej zanudzał. Ostatecznie uwierzyłem w marzenia i zaczęły się spełniać. :_hura:

Dzień pierwszy
Generalnie jestem punktualnym człowiekiem i zawsze staram się być kilka minut przed czasem. Jedynie jak jadę na wyprawę, zawsze jestem spóźniony z wyjazdem :lanie: Może przez tzw. "raise fibe" czyli taki niepokój przed podróżą, czy wszystko się zabrało, o niczym się nie zapomniało itp. Już w trasie do Poznania Szubinka mi mówi, że zapomniała przeciwdeszcza spakować. Trudno lecimy dalej, bo i tak jesteśmy spóźnieni na spotkanie z ekipą w Poznaniu. W miejscu spotaknia, w Swarzędzu, czekają już na nas Biedrona z Kubusiem oraz Natalia z Dziadkiem Zbyszkiem. Bez zbędnego gadania lecimy dalej. Po drodze krótki przystanek na śniadanie w MC. Nawigacja google prowadzi nas "trasą turystyczną" :D Koniec końców docieramy. W ośrodku rekolekcyjnym zrzucamy graty i lecimy na obstawę ślubu Nikt-ów. Mam nadzieję, że młodzi byli zadowoleni z oprawy jaką stworzyliśmy. Tu wielkie podziękowania dla osób zaangażowanych w przygotowania. Wieczorem w ośrodku, chwilę posiedzieliśmy na ognisku i trzeba iść spać, bo wyprawa przed nami.

no to startujemy do wyprawy

Obrazek

Obrazek

przerwa na śniadanie
Obrazek

Nikt, jak się dzisiaj dowiedziałem, zupą gołąbkową karmi :)
Obrazek

dekoracje zrobione przez Biedronę i jej mamę :oklasky:
Obrazek

stroimy motocykle i nie tylko ;p
Obrazek

i oprawa przed kościołem
Obrazek

prezenty wręczone, życzenia złożone,
Obrazek

pisać czy zdjęcia widać :cwaniak: z tego co widzę zdjęcia nie wyświetlają się w całości :wielkieoczy:
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Szubinka i Szubi w Rumunii 2021

Postautor: Szubi dodano: 28 sie 2021, 12:40

Dzień drugi
Rano budzimy się w ośrodku rekolekcyjnym. Idę na mszę i proszę księdza aby miotełką pokropił mi motocykl przed wyprawą. Na Krzysztofa byłem :autko: :/ Plan na dziś dotarcie w Bieszczady, do gościnnych progów DaJanowego domku. W trakcie całej wyprawy mieliśmy takie szczęście, że deszcze choć krążyły w pobliżu, nas bezpośrednio nie dotykały. Często jechaliśmy mokrą jezdnią po ulewnym deszczu, który przeszedł chwilę temu :D Po drodze poluje na stacje BP i Cirkle K , bo tam mogę zrealizować bony Sodexo z pracy.

start z ośrodka rekolekcyjnego
Obrazek

dojechaliśmy do DaJana
Obrazek

wiadomo która to chata :D
Obrazek

:piwa: w miłym towarzystwie i okolicznościach :)
Obrazek

DaJan jeszcze raz :dzieki: za gościnę
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Szubinka i Szubi w Rumunii 2021

Postautor: Romeciarz dodano: 28 sie 2021, 12:54

Się zdjęcia wyświetlają, jest OK!
Aby zakręty były proste
Awatar użytkownika
Romeciarz
Klubowicz
 
Posty: 1193
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:45
Lokalizacja: Człuchów-Krzyżakowo
Motocykl: R 250; Hyosung,R 1100 RT -były
Płeć: mężczyzna
Wiek: 62

Re: Szubinka i Szubi w Rumunii 2021

Postautor: Szubi dodano: 28 sie 2021, 12:58

Dzień trzeci

Żegnamy gościnne progi domu DaJana i ruszamy w kierunku Rumunii. Trochę się naczytałem o różnych obostrzeniach, kosztach przejazdu, niezbędnych dokumentach itp. Przed wyjazdem dotarła do mnie karta EKUZ, Szubinka wciąż na nią czeka :rotfl: Kupiłem polisę turystyczną, wystąpiłem o kartę kredytową WORLD w Sanrtander, gdyby zaszły niespodziewane wydatki (budżet wyprawy był na styk), wydrukowałem paszporty covidowe i włożyłem do tankbagu aby były cały czas widoczne. Co mogę na pewno polecić innym, to aplikacja i karta Revolut. Rewelacyjnie się to sprawdziło. Pomimo, że ma statut karty kredytowej i można na Bookingu rezerwować noclegi, jest to bardziej karta prepaidowa (nie wiem czy poprawnie napisałem). Doładowujemy ją kiedy potrzebujemy. Generalnie najważniejszą zaletą tej karty jest to, że w danym kraju działa tak jakby tam była wydana. Z wielu bankomatów jest bezprowizyjna wypłata gotówki. Nie ma prowizji za przewalutowanie. Bardzo korzystny kurs. Zresztą jest dużo informacji w internecie na temat tej karty, więc kto chętny może sobie przeczytać.
c.d.n chwilowo brak czasu ;p
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Szubinka i Szubi w Rumunii 2021

Postautor: Morph dodano: 28 sie 2021, 13:33

Romeciarz pisze:Się zdjęcia wyświetlają, jest OK!

A ja zacytuję słowa klasyka :
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Szubinka i Szubi w Rumunii 2021

Postautor: Biedrona dodano: 28 sie 2021, 17:15

_bezradny
nam nie otwierają się, probowaliśmy na lapciach i w tel.
Awatar użytkownika
Biedrona
Klubowicz
 
Posty: 269
Rejestracja: 08 lip 2013, 16:46
Motocykl: Niewygodny;)
Płeć: kobieta

Re: Szubinka i Szubi w Rumunii 2021

Postautor: Luca dodano: 28 sie 2021, 20:01

Mi też fotki się nie otwierają, ale przynajmniej literki widzę :)
Fajnie, że udało się Wam wyrwać z okowów codzienności i zaszaleć :D
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Szubinka i Szubi w Rumunii 2021

Postautor: Jan dodano: 28 sie 2021, 21:20

Mnie też :wrr:
Awatar użytkownika
Jan
Klubowicz
 
Posty: 503
Rejestracja: 09 lut 2013, 14:33
Lokalizacja: Zachodniopomorskie Płoty
Motocykl: Yamaha Venture Royal 1300
Tel. kom.: 693386976
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Szubinka i Szubi w Rumunii 2021

Postautor: Romeciarz dodano: 28 sie 2021, 21:31

Mnie sie wyświetlają natomiast cytat z klasyka nie otwiera się :"Wystąpił błąd. Spróbuj jeszcze raz później (identyfikator odtwarzania: DcoTiLzYMzRIHXgM).
Więcej informacji"
Aby zakręty były proste
Awatar użytkownika
Romeciarz
Klubowicz
 
Posty: 1193
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:45
Lokalizacja: Człuchów-Krzyżakowo
Motocykl: R 250; Hyosung,R 1100 RT -były
Płeć: mężczyzna
Wiek: 62

Re: Szubinka i Szubi w Rumunii 2021

Postautor: Mist dodano: 28 sie 2021, 21:39

Niestety też foty się mi nie wyświetlają :(
mist
"nie jest błędem zrobić błąd, błędem jest trwanie w błędzie"
Awatar użytkownika
Mist
Klubowicz
 
Posty: 888
Rejestracja: 20 gru 2015, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Junak M12, FLSTCI
Tel. kom.: 726230066
Płeć: mężczyzna
Wiek: 69

Następna

Wróć do Podróże

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron