close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Ramoneska i ...;)

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Ramoneska i ...;)

Postautor: Malenka dodano: 02 paź 2009, 20:48

PSZCZÓŁKA pisze:
Malenka pisze:Zgadzam się z Pszczółką choć jestem plecaczkiem zanim wyruszyłam na jaką kolwiek wyprawę zakupiłam kurtkę ze wszystkimi zabezpieczeniami teraz poszukuje spodni ponieważ jestem osobą niskiego wzrostu trudno na mnie dopasować ten strój.Jeśli ktoś wie gdzie szyją małe rozmiary to dajcie znać :) Ostatnio widziałam wypadek motongiem załamka,nie życzę nikomu.Zatem wiara odzież ochronna w jakiś sposób ratuje nam życie :chopper2:

Madra z Ciebie Kobietka... :))








Tak na marginesie troszku tęksnię za Tobą, fajnie sie gawędziło :))

Ja też za Tobą tęsknię,zawsze możemy pogadać na sms-ach buzka :))
Malenka
 

Ramoneska i ...;)

Postautor: KaeM dodano: 07 paź 2009, 09:55

Malenka pisze:...teraz poszukuje spodni ponieważ jestem osobą niskiego wzrostu trudno na mnie dopasować ten strój.Jeśli ktoś wie gdzie szyją małe rozmiary to dajcie znać :) ...

Np retbike oprócz standardowej oferty szyje na miarę. Można u nich zamówić spodnie podając swoje wymiary. Kosztuje to chyba 160 zł więcej.
Ale fajna sprawa. Ja z podobnej uslugi skorzystałem kupując spodnie snowboardowe.
Awatar użytkownika
KaeM
Forumowicz
 
Posty: 504
Rejestracja: 23 sie 2009, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: BMW F800ST
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Ramoneska i ...;)

Postautor: Malenka dodano: 09 paź 2009, 18:24

KaeM pisze:
Malenka pisze:...teraz poszukuje spodni ponieważ jestem osobą niskiego wzrostu trudno na mnie dopasować ten strój.Jeśli ktoś wie gdzie szyją małe rozmiary to dajcie znać :) ...

Np retbike oprócz standardowej oferty szyje na miarę. Można u nich zamówić spodnie podając swoje wymiary. Kosztuje to chyba 160 zł więcej.
Ale fajna sprawa. Ja z podobnej uslugi skorzystałem kupując spodnie snowboardowe.


Dzięki za info jak możesz to podaj adres tej firmy :kwiatek:

--- EDYTOWANY Dzisiaj, 18:30 ---

Umek pisze:Niestety w naszej kochanej Polsce pogoda jest dość kapryśna i nawet w ciągu jednego dnia ( w sezonie) możemy zaliczyć wiosnę lato jesień. Ja jestem okropnym zmarzluchem dlatego z reguły na moto śmigam w pełnym rynsztunku. Choć zdarzało mi się zamiast porządnych spodni założyć zwykłe dżinsy, bo nie ukrywam, że latem jak jeździłam do pracy na budowę gdzie nie było możliwości zmiany ubioru bywało mi trochę gorąco w pewną część ciała w porządnych spodniach. Ale i na to znalazłam sposób bo na zwykłe cieńsze spodnie zakładam chapsy, które mogę zdjąć nawet na środku ulicy.


Ja też jeżdżę w dżinach ale dobry pomysł z tymi chapsami :)) pozdro :buttrock:
Malenka
 

Ramoneska i ...;)

Postautor: herrmannek dodano: 10 paź 2009, 23:05

Marudziłem dokładnie tyle razy, że ubranie się na motor trwa dłużej niż jazda, ile razy jechałem gdzieś motocyklem :) A sezon ślizgów w tym roku to chyba ja otworzyłem, jeden niegroźny, jeden poważniejszy. Czasami zamiast spodni motocyklowych z ochraniaczami ubieram na kolana-piszczel długie ochraniacze. buty BW, tex, kask i skórzane rękawiczki nawet w najgorszy upał.... czasami dostaje jakieś docinki od znajomych ale nic to...
herrmannek
 

Ramoneska i ...;)

Postautor: Grzeno dodano: 11 paź 2009, 21:22

verdgar pisze:
Dlatego zapinam pasy w samochodzie nawet wtedy jak tylko wyjeżdżam z garażu :rotfl: :rotfl: :rotfl: takie przyzwyczajenie :)


mam ten sam problem tyle że nie z garażu
Charlej Chininson/V-Stromx2/VN-900/NC750X
Awatar użytkownika
Grzeno
Klubowicz
 
Posty: 1447
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:32
Lokalizacja: Gdańsk (na blachach) GD ....
Motocykl: CHARLEJ CHININSON/Vstrom/VN900
Tel. kom.: 792550845
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Ramoneska i ...;)

Postautor: KaeM dodano: 12 paź 2009, 14:41

Malenka pisze:Dzięki za info jak możesz to podaj adres tej firmy

http://www.retbike.pl
Firma z Łomianek, najbliższy sklep od Ciebie to chyba w Wieluniu
ale można tez wysyłkowo i korespondencyjnie sprawę załatwiać podając dokładne wymiary
dopasują tak jak trzeba

Ja i moja żona mamy ubrania retbike i nie narzekam, spełniają oczekiwania i ceny rozsądne

pozdrawiam
Awatar użytkownika
KaeM
Forumowicz
 
Posty: 504
Rejestracja: 23 sie 2009, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: BMW F800ST
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Ramoneska i ...;)

Postautor: cruenzo dodano: 02 cze 2010, 23:07

To i ja wtrącę swoje 3 grosze. Na początku mojej przygody z :chopper: (czyli kurs) śmigałem w polarku i zwykłych dżinsach. Po tym, jak po jednej z jazd na mieście mnie wypiź...ło kupiłem rękawiczki z protektorami i kominiarkę taką oddychającą jako że trochę się pocę. Jak już zdałem egzamin dalej zasuwałem w polarku i dżinsach. trochę mnie przewiało nie powiem...postanowiłem sobie kupić odpowiednią kurtkę...ramoneskę. Od razu poczułem różnicę, choćby w tym, że po stawach mi nie wieje i czuję się jakby bardziej (z racji grubości skóry) zabezpieczony!!!
Teraz planuję kupić pod kurtkę tzw. zbroję....już przymierzałem i pasuje. czy wg was to dobre posunięcie?
Druga sprawa. to portki. Chcę kupić jakieś fajne skórzane, ale na małe odległości i ciepłe dni planuje na kolana ocieplacze uciskowe (mam małe problemy ze stawami z racji wykonywanej pracy i jeden taki już mam), dżinsy i na to ochranaicze z zawiasami. Czy to dobry pomysł?
Awatar użytkownika
cruenzo
Klubowicz
 
Posty: 2022
Rejestracja: 10 lut 2010, 21:42
Lokalizacja: Warszawa -> Kettering U.K.
Motocykl: Junak w skali 1/24
Tel. kom.: 888691054
Płeć: mężczyzna
Wiek: 46

Ramoneska i ...;)

Postautor: eNgine dodano: 03 cze 2010, 22:25

Co do zbroi to już jak kto uważa, moim zdaniem wystarczy żółwik (sam tak jeżdżę) - co innego jakbyś jeździł zawodowo, np. w motocross. Jednak w przypadku normalnej turystyki czy krótkich przejażdżek to przerost formy nad treścią. Co do spodni zam przez rok jeździłem w jeansach i spodniach polskiego munduru wz.93, a w chłodniejsze dni z podbiciem w postaci kalesonów i było ok. Niedawno kupiłem skórzane spodnie z wiązaniem i bardzo sobie chwale, jeszcze nie było upału 36 stopni więc nie wiem czy by nie były za ciepłe, ale przy obecnych pogodach sprawdzają się znakomicie.
Niestety odkąd zacząłem w nich jeździć zmatowiał mi lakier na baku w miejscach styku ud. Widać ocieranie skórą mu nie służy - a szkoda bo strasznie mi to szpeci wygląd :( a może ma ktoś na to radę ?
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Ramoneska i ...;)

Postautor: Kris dodano: 06 cze 2010, 22:53

Posmaruj sobie spodnie smalcem :rotfl: No to był żart oczywiście. Ja tam zawsze śmigam w kurtce i spodniach motocyklowych - licho nie śpi. Jeden z moich kolegów zawsze jeździł w "zbroi" - i zawsze się z niego śmieliśmy. Jeden, jedyny raz śmignął do sklepu, 1 kilometr dalej, w koszulce z krótkim rękawem i krótkich spodenkach. Właśnie tego dnia najechał na niego samochód- pani pomyliło sie sprzęgło z hamulcem. Żona bardzo długo wyciągała koledze z ran piasek, a blizny ma do dzisiaj. Tylko buźkę ma całą, bo miał kask na głowie :D .
Awatar użytkownika
Kris
Sympatyk
 
Posty: 415
Rejestracja: 20 maja 2009, 22:20
Lokalizacja: Trojmiasto - przewaga Gdyni
Motocykl: Zipp Raven
Tel. kom.: 501963905
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Ramoneska i ...;)

Postautor: cruenzo dodano: 06 cze 2010, 22:58

no właśnie z takiego samego założenia wychodzę...czasem człowiek nie zdąży z parkingu wyjechać, bo go ktoś nie zauważy
Awatar użytkownika
cruenzo
Klubowicz
 
Posty: 2022
Rejestracja: 10 lut 2010, 21:42
Lokalizacja: Warszawa -> Kettering U.K.
Motocykl: Junak w skali 1/24
Tel. kom.: 888691054
Płeć: mężczyzna
Wiek: 46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości