close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Parowanie szybki w kasu

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Parowanie szybki w kasu

Postautor: raq dodano: 25 mar 2011, 14:25

Witam.jestem tutaj nowy ale moze moje doswiadczenia zwiazane z parowaniem szybek w sumie nie w kasku ale podobna ochrona glowy .Czytalem wasze posty odnosnie szarego mydla ze dizala,ja mam jeszce pare innych.Mianowicie pare lat gralem jao zawodnik w Druzynie Paintballowej-kazdy wie chyba co to takiego-nic innego jak banda starych koni stzrelajacych sie gdzie popadnie pistoletami na kulki z farba :) Od zawsze bylo problemem zawodnikow parowanie szybek w maskach nawet w tych z antyfogowa powloka.I tutaj moze pomoge sa do tego specjalne preparaty ktore zeczywiscie spelniaja swoja role(testowalem moge polecic) i tutaj link:

http://allegro.pl/antifog-preparat-supe ... 12224.html

http://www.skill.com.pl/sklep_oscgold/d ... -1147.html

http://www.skill.com.pl/sklep_oscgold/v ... p-287.html

Jest jeszcze jedno zrodlo ktore tez testowalem i zdaje egzamin jako pogromca parowania-To zwykly plyn LUDWIK,zaden inny tylo den dzialaObmywamy szybke Ludwikiem i czekamy az szybka wyschnie-nie splukujemy woda!!!.Jezeli w maskach paintballowych zdaje to egzamin gdzie w srodku oczy od szybki sa oddalone ok 2cm i jeszce dookola oczu mamy szczelna gabke takze w kaskach bedzie to jeszce bardziej efektywna forma.Mam nadzieje ze cos pomoze moje spostrzezenie na temat parowania. :)
Awatar użytkownika
raq
Forumowicz
 
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2011, 12:44
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: narazie brak
Tel. kom.: 519540680
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Parowanie szybki w kasu

Postautor: tamik78 dodano: 25 mar 2011, 21:51

Pamiętam że za komuny rodzice kupili lustro łazienkowe "nieparujące'. Owo nieparowanie polegało na tym że w krótkiej instrukcji było napisane żeby lustro po kupnie (a potem po każdym myciu) przetrzeć szmatką nasączoną szamponem (nieco rozcieńczonym). Muszę przyznać że zadziałało. Do tej pory stosuję ten patent w moich okularach i też nie parują po wejściu zimą do sklepu :) Z Ludwikiem pewnie jest podobnie :D
tamik78
Sympatyk
 
Posty: 358
Rejestracja: 20 mar 2009, 22:59
Motocykl: zielony

Parowanie szybki w kasu

Postautor: raq dodano: 25 mar 2011, 23:24

A tego to nie slyszalem pewnie jakisz szampon Familijny w takiej niebieskiej smiesznej butli hehe :)
Awatar użytkownika
raq
Forumowicz
 
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2011, 12:44
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: narazie brak
Tel. kom.: 519540680
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Parowanie szybki w kasu

Postautor: tamik78 dodano: 25 mar 2011, 23:45

No ba, familijny jeszcze do niedawna można było kupić w tej samej niebieskiej butli, nie wiem jak teraz :)
tamik78
Sympatyk
 
Posty: 358
Rejestracja: 20 mar 2009, 22:59
Motocykl: zielony

Parowanie szybki w kasu

Postautor: raq dodano: 26 mar 2011, 00:59

znam te klimaty :)
Awatar użytkownika
raq
Forumowicz
 
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2011, 12:44
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: narazie brak
Tel. kom.: 519540680
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Parowanie szybki w kasu

Postautor: Romeciarz dodano: 26 mar 2011, 10:45

Również do takich zabiegów nadaje się dziecięcy szampon bambino. Należy wetrzeć w szybkę do sucha i nic nie paruje :P
Aby zakręty były proste
Awatar użytkownika
Romeciarz
Klubowicz
 
Posty: 1193
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:45
Lokalizacja: Człuchów-Krzyżakowo
Motocykl: R 250; Hyosung,R 1100 RT -były
Płeć: mężczyzna
Wiek: 62

Parowanie szybki w kasu

Postautor: Kyokushin dodano: 22 cze 2011, 22:22

Ja użyłem takiego środka 'anti fog' do szyb samochodowych. Temat parowania zniknął. Efektów ubocznych brak.
Awatar użytkownika
Kyokushin
Forumowicz
 
Posty: 62
Rejestracja: 19 lut 2009, 20:12
Motocykl: Yamaha Dragstar 1100
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Parowanie szybki w kasu

Postautor: Szubi dodano: 14 lip 2012, 15:19

jeździ ktoś w kasku z pinlockiem? Warto wydać na to pieniądze?
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Parowanie szybki w kasu

Postautor: Deamiens dodano: 14 lip 2012, 17:35

Ja jeżdżę z wklejaną na szybę folią antifog, koszt mojej ok 60pln - wg. mnie warto wydać. Pinlocka nie ocenię (bo do mojego kasku niema), ale zasada działania jest podobna, więc zapewne spełnia swoją funkcję. Kwestia, jakie to pieniądze.
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1308
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Parowanie szybki w kasu

Postautor: Szubi dodano: 14 lip 2012, 18:12

Pinlock kosztuje ok.90zł
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Następna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości