close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Romet R250V - Kilka pytań i problemów

Romet R250V - Kilka pytań i problemów

Postautor: Layconick dodano: 27 sie 2011, 08:27

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy. Kilka dni temu kupiłem używanego choć praktycznie nie używanego Rometa R250V z przebiegiem 1300 km mimo, że ma już 3 lata. Zawsze podobała mi się jego linia i już dwa lata temu chciałem go kupić ale nie było funduszy. Motocykl ogólnie jest w porządku ale odkąd zacząłem nim częściej jeździć ... zaczęło się.

Moto miał wymieniane sprzęgło na gwarancji. Jak to w serwisie Rometa, gdzie pracuje zazwyczaj pan Gienek z Frankiem i synem Henka, poskładali silnik tak, że jak się mocno przygrzeje to olej zaczyna wyciekać ze złączenia połówek. Kiedy tam zajrzałem zauważyłem, że jest złożony na chamskim czerwonym silikonie. Na szczęście wyciek nie jest wielki i oleju nie ubywa w oczach. Cały czas trzyma stan max. Mimo to nie lubię takich sytuacji, o której muszę cały czas myśleć czy zacznie lać bardziej, czy mogę tak gdzieś dalej pojechać itd. więc muszę to zrobić. Mam teraz pytanie. Czy tam jest jakaś specjalna uszczelka czy jest składany inaczej ? Podobno ten silnik to kopia Yamahy Virago 250 więc może uszczelki z niej podejdą ?

Drugi problem. Wczoraj jadąc sobie spokojnie podczas wyprzedzania i dodaniu gazu Romet zaczął chodzić jakby lekko głośniej. Okazało się, że odkręciła się jedna z nakrętek na szpilce wydechu wychodzącej z przedniego cylindra. Potem odkręciła się druga i zgubiłem obydwie długie specjalne nakrętki na szpilki, które teraz nie wiem czy dostanę. Skręciłem to na podwójnych nakrętkach żeby kontrowało ale dalej pierdzi. Teraz mam pytanie, czy tam powinna być jeszcze jakaś specjalna uszczelka, między cylinder a wydech ? Czy może nakrętki są takie same jak np. w R250 (muszą być długie zakończone kapturkiem - wchodzi w nie cała szpilka). Gdzie to wszystko mogę kupić ?

:pliz: Ogólnie help, bo po kilku dniach jazdy jestem lekko zdegustowany i chcę to szybko zmienić ...
Awatar użytkownika
Layconick
Forumowicz
 
Posty: 64
Rejestracja: 27 sie 2011, 07:48
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: Romet R250V
Tel. kom.: 796606601
Płeć: mężczyzna
Wiek: 44

Romet R250V - Kilka pytań i problemów

Postautor: Deamiens dodano: 27 sie 2011, 09:08

Pytanie podstawowe - nadal jest na gwarancji? Bo jak tak, to na serwis. A jak nie, to wtedy można kombinować.
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1308
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Romet R250V - Kilka pytań i problemów

Postautor: Layconick dodano: 27 sie 2011, 09:24

Nie jest na gwarancji. Tak jak wspomniałem ma 3 lata i gwarancja minęła rok temu. Musze zatem sam się wykosztować ... i dlatego pytam moich mądrzejszych koleżanek i kolegów :/
Awatar użytkownika
Layconick
Forumowicz
 
Posty: 64
Rejestracja: 27 sie 2011, 07:48
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: Romet R250V
Tel. kom.: 796606601
Płeć: mężczyzna
Wiek: 44

Romet R250V - Kilka pytań i problemów

Postautor: Deamiens dodano: 27 sie 2011, 10:51

Co do wydechu - nakrętka to nakrętka, długa, krótka czy z kapturkiem. Mi po zdjęciu wydechów i ponownym założeniu też "pierdziały" (oryginalna uszczelka dosłownie się wysypała), to uszczelniłem je taśmą aluminiową - i działa. Oczywiście jak chcesz mieć pełen oryginał, cacy wygląd etc. no to nie wiem.

Co do uszczelki to nie za bardzo Ci pomogę, ale jeśli trzeba rozpoławiać silnik to osobiście bym się za to nie brał tylko oddał w ręce serwisu.
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1308
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Romet R250V - Kilka pytań i problemów

Postautor: Layconick dodano: 27 sie 2011, 17:32

Dzisiaj chciałem zamówić te wszystkie rzeczy przez krakowskiego dealera Rometa - Moto Tip. Niestety żadna z nich nie jest obecnie dostępna. Pozostają zatem kombinacje. Co do wycieku to na razie widzę, że jakby mniej kapie. W Wilcza-Garage w Krakowie chłopaki powiedzieli, że dobiorą uszczelkę wydechu z innego motocykla i nakrętki też. W środę jestem umówiony. Pożyjemy - zobaczymy.

Dowiedziałem się jednak, że Romet R250V I Keeway Supershadow posiadają identyczne silniki. Po przyglądnięciu się zauważyłem, że to prawda. Może ktoś wie gdzie mogą mieć takie częsci do Keewaya?
Awatar użytkownika
Layconick
Forumowicz
 
Posty: 64
Rejestracja: 27 sie 2011, 07:48
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: Romet R250V
Tel. kom.: 796606601
Płeć: mężczyzna
Wiek: 44

Romet R250V - Kilka pytań i problemów

Postautor: daro dodano: 27 sie 2011, 23:25

Jeżeli cieknie z łączenia połówek to znaczy,że kiepsko uszczelnili i zachodzi konieczność ponownego rozpołowienia silnika i porządniejszego uszczelnienia. Nie jestem mechanikiem ale z tego co wiem, to ostatecznie jeśli nie ma się uszczelki to można i na silicon,z tymże trzeba to porządnie zrobić. Ale to chyba nie robota dla ciebie i trzeba będzie oddać do serwisu. Najlepiej tego samego co wymieniał sprzęgło. Niech poprawią swoją fuszerkę,bo najwyrazniej trochę sp..lili robotę. Mam Supershadowa,ale wydechy już jednak inne,więc nie wiem jak to jest u ciebie z mocowaniem wydechów. U mnie CHYBA nie było żadnych uszczelek miedzy wydechami a cylindrami. Minęło już trochę czasu od momentu gdy to odkręcałem. Jednak pamiętam,że jeśli się za bardzo dociągnęło dalsze śruby mocujące rurę wydechową,to był problem z dociągnięciem śrub do cylindrów. Więc może trzeba poluzować wszystkie śruby mocujące rurę wydechową i najpierw dociągnąć te przy cylindrach? A może rzeczywiście śruby,które zastosowałeś w zastępstwie oryginalnych nie dociągają odpowiednio wydechów do cylindrów? Jeśli coś,to dam na privie namiar na autoryzowanego sprzedawcę,serwisanta Keewaya. Jeżeli coś ci dopasuje od Supershadowa i będzie na magazynie to sobie zamówisz.
Awatar użytkownika
daro
Forumowicz
 
Posty: 472
Rejestracja: 27 kwie 2008, 23:45
Lokalizacja: Izabelin k/Wawy
Motocykl: prawie Yamaha Virago 250:)
Płeć: mężczyzna
Wiek: 47

Romet R250V - Kilka pytań i problemów

Postautor: LEFTHANDY dodano: 28 sie 2011, 02:48

Layconick pisze:Dowiedziałem się jednak, że Romet R250V I Keeway Supershadow posiadają identyczne silniki.


I nie tylko.

Layconick pisze: Może ktoś wie gdzie mogą mieć takie częsci do Keewaya?


viewtopic.php?f=3&t=2419
Sprawdź, czy twoje spasione dupsko pasuje do wymarzonego sprzęta: http://cycle-ergo.com/
Awatar użytkownika
LEFTHANDY
Forumowicz
 
Posty: 1620
Rejestracja: 28 mar 2008, 11:02
Lokalizacja: Praga_TARG?WEK
Motocykl: Rude Bettie V250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Romet R250V - Kilka pytań i problemów

Postautor: Layconick dodano: 28 sie 2011, 16:33

Dzięki za pomoc. Już poprosiłem Greedo o pomoc w tej kwestii.

Jakie jeszcze inne motocykle posiadają ten sam silnik ?

Czy to prawda, że bazuje on na silniku Yamahy Virago 250 ? Czy będą od niej pasowały niektóre części (np. uszczelka której szukam) ?
Awatar użytkownika
Layconick
Forumowicz
 
Posty: 64
Rejestracja: 27 sie 2011, 07:48
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: Romet R250V
Tel. kom.: 796606601
Płeć: mężczyzna
Wiek: 44

Romet R250V - Kilka pytań i problemów

Postautor: Deamiens dodano: 28 sie 2011, 16:52

Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1308
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Romet R250V - Kilka pytań i problemów

Postautor: LEFTHANDY dodano: 29 sie 2011, 03:53

Layconick pisze:Dzięki za pomoc. Już poprosiłem Greedo o pomoc w tej kwestii.

Jakie jeszcze inne motocykle posiadają ten sam silnik ?

Czy to prawda, że bazuje on na silniku Yamahy Virago 250 ? Czy będą od niej pasowały niektóre części (np. uszczelka której szukam) ?


Stary, jesteś tu nowy więc po rozglądaj się trochę, po czytaj... fakt w tym spamie trochę ciężko się połapać, ale z czasem wszystkiego się dowiesz. :D
Sprawdź, czy twoje spasione dupsko pasuje do wymarzonego sprzęta: http://cycle-ergo.com/
Awatar użytkownika
LEFTHANDY
Forumowicz
 
Posty: 1620
Rejestracja: 28 mar 2008, 11:02
Lokalizacja: Praga_TARG?WEK
Motocykl: Rude Bettie V250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Następna

Wróć do Romet 250V

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości