close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Wpływ minusowych temperatur na motocykl?

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Wpływ minusowych temperatur na motocykl?

Postautor: herrmannek dodano: 17 lis 2008, 23:47

No więc wracam dzisiaj do domu, ziąb straszny, kurtka spodnie wytrzymują, w ręce, buty i w kasku zamrażarka... ale ja nie o tym chciałem. Jadę dłuższy kawałek na 5, chcę zredukować do 4, pedał ani drgnie, udało mi się wbić 4, wbijam ponownie 5 i po chwili znowu chcę redukować i nic, na siłę do 3 i do domu ostatnie 700metrów, małe kółko pod domem na 1 bo nic innego mi się wrzucić nie udało, pcham na sprzęgle pod garaż... wciskam ręką dźwignię i ładnie się zmienia. Silnik nie był gorący ale na pewno powyżej 0. Linka sprzęgła na mrozie raczej się kurczy nie luzuje więc co? Czy olej na ciepły klimat może takie rzeczy powodować podczas jazdy? 30 minut, dość szybkiej. W sumie z ruszaniem też miałem kłopot, na początku trochę przygasa. Chyba będzie trzeba kilka minut grzać przed jazdą i zobaczyć o co chodzi... Na 3 w sumie da się do domu doczołgać jak już nic innego nie da rady, ale przyjemne to nie będzie.
herrmannek
 

Wpływ minusowych temperatur na motocykl?

Postautor: scOti dodano: 17 lis 2008, 23:49

ja bym stawiał na olej,dobrze rozgrzales moto przed jazda?
scOti
 

Wpływ minusowych temperatur na motocykl?

Postautor: herrmannek dodano: 17 lis 2008, 23:52

Przed jazdą nie, ale to się działo pod koniec 15km trasy.
herrmannek
 

Wpływ minusowych temperatur na motocykl?

Postautor: scOti dodano: 18 lis 2008, 00:00

Nie wazne, moto trzeba rozgrzac przedjazda - nie zalowac paliwa niech troche na ssaniu popracuje i osiagnie optymalne temperatury.

Swoja droga masz filtr paliwa?
Bo przy takich temperaturach może wytracac sie woda (przy roznicach temperatur).
scOti
 

Wpływ minusowych temperatur na motocykl?

Postautor: herrmannek dodano: 18 lis 2008, 00:10

Chyba nie w każdym razie miedzianej siateczki nie widać przez scianki pseudo filterku ale nie rozbierałem więc może jest...
herrmannek
 

Wpływ minusowych temperatur na motocykl?

Postautor: scOti dodano: 18 lis 2008, 00:24

na forum był już poruszany temat filtru paliwa, i razem z Largo kupiliśmy ten sam - chromowany z siateczką nie przepuszczającą wody. Polecam - bo można kupić za 25-40zł, a nie dośc że ładny to jeszcze dobrze wykonany.
scOti
 

Wpływ minusowych temperatur na motocykl?

Postautor: Luca dodano: 18 lis 2008, 09:53

Jak temperatury są około zera to taki mały silniczek się słabo nagrzewa. Może wyziębił się biedaczek.
Kiedyś podłączyłem termometr do bloku silnika i przy zewnętrznej temperaturze 10 stopni, blok silnika miał niecałe 30 stopni.
Gorące były jedynie cylindry a reszta ledwo ciepła, pokrywa zaworów wręcz zimna.
Najprawdopodobniej jak jechałeś na wysokim biegu wychłodził ci się silnik i zgęstniały olej utrudniał zmianę biegów.
Jedyne co możesz zrobic to zmienić olej na bardziej zimowy lub przysłonić czymś blok silnika by go tak nie chłodziło podczas jazdy.
Ty się ubierasz ciepło a silnikowi każesz jechać na golasa w takie zimno :D
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Wpływ minusowych temperatur na motocykl?

Postautor: herrmannek dodano: 30 sty 2009, 20:51

Odpowiadam z dużym opóźnieniem.
Na szczęście to była tylko linka sprzęgła w dolnej regulacji odkręcona(przesunięta). Ustawiłem tak jak trzeba, dokręciłem mocno i przestałem mieć kłopoty ze zmianą biegów bez względu na pogodę. Co do "minusów" to jest głównie taki problem, że przemrożone moto trzeba podgrzać zanim zacznie stabilnie pracować, firmowy(noname) akumulator na zimnym traci dużo ze swojej pojemności, więc jak przechłodzony silnik zgaśnie ze dwa razy*** to lepiej kopkę wyciągnąć i z kopki odpalać(zapala od kopnięcia). A i jak się motocykla nie podgrzeje odpowiednio to trzeba się przygotować na taką niespodziankę, że przy mocniejszym otwarciu przepustnicy moto zgaśnie albo zacznie szarpać... Lepiej nie wyjeżdżać przed jadące auto. Jeden jest plus taki, że jak wyciągam moto z ciepłego garażu to mi pali i ciągnie jak w lecie :)


***w c200 ssanie ma 2 pozycje w najbardziej ssącej trzeba trzymać palcem, bo inaczej automatycznie spada do pozycji 2, niestety na 2 potrafi zgasnąć.
herrmannek
 

Wpływ minusowych temperatur na motocykl?

Postautor: LEFTHANDY dodano: 04 lut 2009, 01:14

Ha, widzę, że jest parę osób, które też jeżdżą w zimie. He, he. Podobno w temp. -15 nie da się jeździć bo szybka od kasku pokrywa się szronem i nic nie widać.
Sprawdź, czy twoje spasione dupsko pasuje do wymarzonego sprzęta: http://cycle-ergo.com/
Awatar użytkownika
LEFTHANDY
Forumowicz
 
Posty: 1620
Rejestracja: 28 mar 2008, 11:02
Lokalizacja: Praga_TARG?WEK
Motocykl: Rude Bettie V250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Wpływ minusowych temperatur na motocykl?

Postautor: pinio dodano: 08 mar 2009, 22:41

W czasie oględzin moto po zimie,dziś rano dostrzegłem małe acz wku...ające naloty rdzy na chromach :mur: co z tym fantem?Pomóżcie
Awatar użytkownika
pinio
Forumowicz
 
Posty: 213
Rejestracja: 18 cze 2008, 08:50
Lokalizacja: Rogożno Wlkp.
Motocykl: Romet R 250>ZZR600>EN500
Tel. kom.: 600258112
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Następna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości