close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Nowe testy na prawo jazdy 2013

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Re: Nowe testy na prawo jazdy 2013

Postautor: selmen dodano: 04 sty 2013, 21:52

wiesz...jakby nie patrzeć to trochę te nowe przepisy ograniczają możliwości szaleństwa zaraz po zdaniu na A- chodzi mi o wsiadkę na duże pojemności na starcie. Także i AM trochę później przyjdzie zrobić. Osobiście nie bardzo rozumiem sensu kategorii B1 jeśli:
"Posiadanie prawa jazdy kat. B1 uprawnia do kierowania trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla. Uprawnienia do prowadzenia pojazdów kat. B1 można uzyskać mając 16 lat."
no to już widziałem jak u mnie w mieście odbywają sie jazdy na kładach a absolwent na ogół wsiada i tak do auta małolitrażowego, których ośrodki do nauki i tak nie kupią bo taniej wychodzi nauka na kładzie a prowadzenie jednego i drugiego to zupełnie inna bajka. I gościu jako totalny świeżak w dodatku dziecko, siądzie za sterami:
"- DAIHATSU CORE (po odpowiednich przeróbkach)
- SMART (po odpowiednich przeróbkach)
- LIGER NOWA
- COLO" - jak reklamują się już szkoły jazdy....
chooojnia :kicha:
No i z innej beczki- kładem na autostradę też już nie wjedziesz, co jest trochę krzywdzące bo niektóre są przygotowane do dalszej turystyki.
Non Omnis Moriar...
Awatar użytkownika
selmen
Klubowicz
 
Posty: 1454
Rejestracja: 19 sie 2010, 22:08
Lokalizacja: Białystok; Czerwony Bór
Motocykl: WSK;KZ550;Fj;R1100RT;Duke II
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Nowe testy na prawo jazdy 2013

Postautor: Deamiens dodano: 21 sty 2013, 20:05

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/7 ... l?cookie=1
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... aminu.html

Ot, szybki przykład jak wygląda zdawalność testów, gdy trzeba się wykazać wiedzą, a nie umiejętnościami powtarzania wyuczonych czynności, tj. klikania odpowiedzi w pytaniach, które poznało się już wcześniej.
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1308
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Re: Nowe testy na prawo jazdy 2013

Postautor: mike_russ dodano: 21 sty 2013, 20:59

Nazwa krakowskiego ośrodka jakże adekwatna do sytuacji ;) MORD istny!

Poniekąd tak trafiłem, jak próbowałem zdawać prawko jeszcze w technikum. Trafiłem akurat jak przechodzili z papierowych na komputery...
Awatar użytkownika
mike_russ
Sympatyk
 
Posty: 2120
Rejestracja: 12 sie 2009, 22:25
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Zipp Raven "Dzikus"
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 13140250
Wiek: 41

Re: Nowe testy na prawo jazdy 2013

Postautor: jinsei no tenshi dodano: 23 sty 2013, 10:08

A moim skromnym zdaniem nowe testy powinny być ogólno dostępne, aby oswoić przyszłych egzaminowanych z techniką zdawania i dać pogląd jak się uczyć do egzaminu, a nie w ciemno idziesz - uda się albo nie ;)
Bo:
Po 1 nikt nie jest w stanie wykuć na pamięć (bezmyślnie) nowych pytań, a jeśli nawet to zrobi to posiądzie jakąś wiedze - przy nowych pytaniach jest zasada "włącz myślenie"
Po 2 wiadomo jak odbywa się szkolenie teoretyczne w ośrodkach, zeszycik, płytka, kilka godzin podstaw i do samochodu :/ skad ci ludzie (zdający teraz) mają znać wszystki przepisy ( nikt nie wykuje na pamięć całego kodeksu drogowego, ustaw i rozporządzeń) nasza wiedza wynika z praktyki i obycia na drogach (a i tak zdarzają nam sie błędy - mandaty, punkty, kolizje ;-) ) a oni? Po 30 godzinach za kółkiem mają znać w 100% przepisy i zacowanie we wszystkich możliwych sytuacjach na drodze?

Podsumowując :))
Polska to piękny kraj :mur: zawsze wszystko od du..y strony :mur:
Nie nauczą, a wymagają :zalamka:

Tyle z mojej strony :))

P.s.
A tak na marginesie, ciekawe ilu z nas tak z biegu zdało by nowe testy za 1 razem ;p
Aby zapomnieć o zasadach,
należy je znać i szanować
.





使
Awatar użytkownika
jinsei no tenshi
Klubowicz
 
Posty: 706
Rejestracja: 22 maja 2010, 16:25
Lokalizacja: Głogów (Dolnyśląsk)
Motocykl: ZippV250 -》Honda VT600 Shadow
Tel. kom.: 661058821
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Nowe testy na prawo jazdy 2013

Postautor: jarb dodano: 23 sty 2013, 11:12

jinsei no tenshi pisze:A moim skromnym zdaniem nowe testy powinny być ogólno dostępne, aby oswoić przyszłych egzaminowanych z techniką zdawania i dać pogląd jak się uczyć do egzaminu, a nie w ciemno idziesz - uda się albo nie ;)
Bo:
Po 1 nikt nie jest w stanie wykuć na pamięć (bezmyślnie) nowych pytań, a jeśli nawet to zrobi to posiądzie jakąś wiedze - przy nowych pytaniach jest zasada "włącz myślenie"
Po 2 wiadomo jak odbywa się szkolenie teoretyczne w ośrodkach, zeszycik, płytka, kilka godzin podstaw i do samochodu :/ skad ci ludzie (zdający teraz) mają znać wszystki przepisy ( nikt nie wykuje na pamięć całego kodeksu drogowego, ustaw i rozporządzeń) nasza wiedza wynika z praktyki i obycia na drogach (a i tak zdarzają nam sie błędy - mandaty, punkty, kolizje ;-) ) a oni? Po 30 godzinach za kółkiem mają znać w 100% przepisy i zacowanie we wszystkich możliwych sytuacjach na drodze?

Podsumowując :))
Polska to piękny kraj :mur: zawsze wszystko od du..y strony :mur:
Nie nauczą, a wymagają :zalamka:

Tyle z mojej strony :))

P.s.
A tak na marginesie, ciekawe ilu z nas tak z biegu zdało by nowe testy za 1 razem ;p

Dobrze prawisz :piwo:
P.S.
Tak na marginesie -obawiam się, że "ni ma szans" na zdanie za pierwszym razem _boisie (przez starych kierowców oczywiście)
Jarek
Obyś tyle razy do domu wrócił, ile razy z niego wyjedziesz,,,
Awatar użytkownika
jarb
Sympatyk
 
Posty: 1394
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:11
Lokalizacja: Wejherowo
Motocykl: Aktualnie rower
Tel. kom.: 883764001
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Nowe testy na prawo jazdy 2013

Postautor: Deamiens dodano: 23 sty 2013, 11:22

Pewnie że nie ma większych szans, chyba że się dobry zestaw trafi :)) Jakiś czas temu próbowałem sobie zrobić taki zestaw (ten "stary" jeszcze) i pytania typu "ile długości może mieć motocykl łącznie z przyczepką" i inne spowodowały, że miałem jakieś 60% poprawności.
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1308
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Re: Nowe testy na prawo jazdy 2013

Postautor: radzi2000 dodano: 23 sty 2013, 11:59

Próbowałem ostatnio rozwiązywać fragmenty nowych testów jakie znalazłem w necie. Muszę przyznać ze wstydem, że miałem duże problemy. Faktem jest, że trzeba włączyć myślenie, ale i znajomość przepisów też jest potrzebna. Na pewno bym nie zdał za pierwszym razem .Z jednej strony tylko współczuć kandydatom na kierowców. Może to jednak faktycznie poprawi jakość "produkowanych" kierowców, a co za tym idzie bezpieczeństwo na drogach.
Awatar użytkownika
radzi2000
Forumowicz
 
Posty: 68
Rejestracja: 31 gru 2011, 20:26
Lokalizacja: Wieliczka
Motocykl: Zipp Roadstar 2011/ VTX 1300 s
Tel. kom.: 502909382
Płeć: mężczyzna
Wiek: 57

Re: Nowe testy na prawo jazdy 2013

Postautor: jinsei no tenshi dodano: 23 sty 2013, 14:34

Pomysł nie jest zły tylko sposób jego wprowadzania :(( :(( :((
Za rok lub dwa kiedy i szkoły jazdy dostosują program uczenia adeptów do wymogów egzaminacyjnych to po zdaniu egzaminu będzie można powiedzieć że młody kierowca jest w miare przygotowany do samodzielnego poruszania się po drogach :))

Ale puki co mamy kolejny przykład polskiego gonienia za europą tak jak ze wszystkim - np. ceny jak w uni a zarobki nie :oops:
Aby zapomnieć o zasadach,
należy je znać i szanować
.





使
Awatar użytkownika
jinsei no tenshi
Klubowicz
 
Posty: 706
Rejestracja: 22 maja 2010, 16:25
Lokalizacja: Głogów (Dolnyśląsk)
Motocykl: ZippV250 -》Honda VT600 Shadow
Tel. kom.: 661058821
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Nowe testy na prawo jazdy 2013

Postautor: Deamiens dodano: 18 lut 2013, 16:01

http://www.scigacz.pl/Zdales,prawo,jazd ... 20269.html

W sumie powinno to trafić do działu rozrywka, bo tylko pośmiać się (choć z politowaniem) można...
Awatar użytkownika
Deamiens
Forumowicz
 
Posty: 1308
Rejestracja: 20 cze 2010, 20:47
Lokalizacja: Lublin
Motocykl: DR800, DL1000
Tel. kom.: 696082016
Płeć: mężczyzna
Wiek: 35

Re: Nowe testy na prawo jazdy 2013

Postautor: Peliks dodano: 18 lut 2013, 16:10

Bo to jest Polska właśnie. Pozdrawiam. Peliks.
Awatar użytkownika
Peliks
Klubowicz
 
Posty: 1340
Rejestracja: 17 wrz 2009, 00:03
Lokalizacja: GWE
Motocykl: Burgman AN400 K9
Tel. kom.: 662066637
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron