close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

ODBLOKOWANIE SILNIKA

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

ODBLOKOWANIE SILNIKA

Postautor: Demon dodano: 21 gru 2008, 23:21

Witam koledzy,
mam pytanie słyszałem że można odblokować silniczek w Wektorze 150, teraz sobie śmiga ok. 95km/h, a słyszałem że po odblokowaniu prędkość wzrasta do ok. 120km/h.

Czeka mnie wizyta w serwisie czy można samemu odblokować???

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Demon
Forumowicz
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 paź 2008, 19:20
Lokalizacja: Opole
Motocykl: WEKTOR 150
Płeć: mężczyzna
Wiek: 41

ODBLOKOWANIE SILNIKA

Postautor: LEFTHANDY dodano: 22 gru 2008, 10:54

Nie wiem jak to jest z tą blokadą ale myślę, że to kwestia tylko pogrzebania w gaźniku i ustawienia przepustnicy ale pewności nie mam. Może pogadaj z kimś kto dłubał już tam w środku.
Sprawdź, czy twoje spasione dupsko pasuje do wymarzonego sprzęta: http://cycle-ergo.com/
Awatar użytkownika
LEFTHANDY
Forumowicz
 
Posty: 1620
Rejestracja: 28 mar 2008, 11:02
Lokalizacja: Praga_TARG?WEK
Motocykl: Rude Bettie V250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

ODBLOKOWANIE SILNIKA

Postautor: scOti dodano: 22 gru 2008, 15:41

ja z koleji słyszałem że mocowane do tłumików (a właściwie przed tłumikiem) "kartalizatory" obniżają moc
scOti
 

ODBLOKOWANIE SILNIKA

Postautor: Małki dodano: 22 gru 2008, 16:14

Witam też posiadam wektora i nic w nim nie odblokowywałem kupiłem jak wypuściła fabryka śmiga po dotarciu spoko 120 km/h, podejrzewam że to kwestia ustawień gaźnika :)
Nie radzę samemu grzebać przy gaźniku bo można sobie biedy narobić (jak dwu gaźnikowy):D
A masz dwucylindrowego bo jak jednocylindrowego to te 95km/h to max będzie
Ja mam dwucylindrowego.
Pozdrowienia.
Małki
 

ODBLOKOWANIE SILNIKA

Postautor: Largo dodano: 23 gru 2008, 01:10

Co do katalizatorów to one nie są po to, aby zmniejszyć moc. Moc mogą zmniejszać jakieś zaworki na gaźniku, które ograniczają dopływ paliwa, ale nie wiem, czy zakładają je też przy tym sprzęcie. Co do katalizatorów to ja takie mam i tylko dzięki nim mogę jechać spokojnie wiedząc, że na publicznej drodze nie przekroczę bariery dźwięku ;p
Largo
 

ODBLOKOWANIE SILNIKA

Postautor: scOti dodano: 23 gru 2008, 01:41

ale działąja one jak zaslepione rurki w skuterach
scOti
 

ODBLOKOWANIE SILNIKA

Postautor: Demon dodano: 23 gru 2008, 12:55

Małki pisze:Witam też posiadam wektora i nic w nim nie odblokowywałem kupiłem jak wypuściła fabryka śmiga po dotarciu spoko 120 km/h, podejrzewam że to kwestia ustawień gaźnika :)
Nie radzę samemu grzebać przy gaźniku bo można sobie biedy narobić (jak dwu gaźnikowy):D
A masz dwucylindrowego bo jak jednocylindrowego to te 95km/h to max będzie
Ja mam dwucylindrowego.
Pozdrowienia.



Małki ja tez mam dwucylindrowego i jak na razie to max to ok 100 czyli te podane 95km/h osiąga, własciwie to wiadomo nie chodzi o prędkość, tylko o frajdę z jazdy... ale jeżeli można coś odblokować to dlaczego nie???
chyba czeka mnie wizyta w serwisie... i tu zaczną się schody bo w moim rejonie nie widziałem autoryzowanych... bedę musiał gonić jakieś 80km do Wrocławia :DDDDDDDDDD ale czego się nie robi dla swojego kuca :DDDDDDDD

pozdrawaim,
dzięki za posty :piwa: chłopaki...
Awatar użytkownika
Demon
Forumowicz
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 paź 2008, 19:20
Lokalizacja: Opole
Motocykl: WEKTOR 150
Płeć: mężczyzna
Wiek: 41

ODBLOKOWANIE SILNIKA

Postautor: Largo dodano: 24 gru 2008, 16:56

Luk@ pisze:katalizator masz po to żeby normy spalin trzymał a nie żeby nie był za głośny

Mi chodziło o prędkość ponaddźwiękową :D
Largo
 

ODBLOKOWANIE SILNIKA

Postautor: rafal35 romet rm125 dodano: 08 lut 2009, 11:14

witam aby zwiękrzyć osiągi motocykla mozemy. usunąć katalizator , zawór "egr" zmienić dyszę w gażniku o kilka jednostek większą, ewętualnie zmienic zębatki w napędzie. Pozdrawiam Rafał :)
rafal35 romet rm125
 

ODBLOKOWANIE SILNIKA

Postautor: Largo dodano: 08 lut 2009, 13:19

Mój motocykl ogólnie robi mi jakieś żarty... Chodzi mi tu o przyspieszanie. Mam na chwilę obecną jakieś 750km na liczniku, więc dam mu jeszcze trochę czasu, ale... Jadę sobie prosta drogą, odkręcam manetkę, żeby podejść pod 100km/h i jest ok. Jadę w druga stronę i dochodzi do 80 i ani kaema więcej :?: :?: :?: To jest dla mnie rebus max. Dodam, że w cale wiatru jakiegoś nie było. Strach później puszki wyprzedzać, bo nie wiem, czy akurat tym razem mi przyspieszy, czy nie. Ogólnie nie jeżdżę jeszcze ponad 100, a nawet 100 włączam tylko na chwilę. Czekam aż przekroczę 1000km na liczniku. Póki co docieranie typu szybciej - wolniej miedzy 70 a 100. Oprócz tego dużo po mieście, więc tam redukcja biegów itp. Macie pomysł co ma mój motocykl?
Largo
 

Następna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron