Wybór kasku

Porady doświadczonych dla początkujących
(jak jeździć, jak hamować, jak upadać, jak jeździć w grupie)
moderatorzy: Wojtas

Wybór kasku

Postautor: board dodano: 08 lip 2011, 22:46

Kup kask za tyle, za ile wycenisz swoją głowę. Najlepiej się tego trzymać. Ja kupiłem używany firmy Schuberth, jest wyposażony w zapięcie typu szczękowego, naprawdę fajne rozwiązanie .Na nowy nie było mnie stać ,ceny są kosmiczne,
Awatar użytkownika
board
Forumowicz
 
Posty: 24
Rejestracja: 18 maja 2011, 12:56
Lokalizacja: Wilk?w Polski
Motocykl: ROMET R250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 52

Wybór kasku

Postautor: grabek dodano: 21 lip 2011, 22:24

A ja tam lubię jak mi się łzy za uszami zakręcają. Mam 3 skorupy i najbardziej lubię orzecha. Niestety czuję się staro i często po dłuższych wypadach mam wrażenie, że mi szyję razem z barkiem zawiało. Wiem, wiem, kominiarki, kołnierze, ciuchy...
Awatar użytkownika
grabek
Forumowicz
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2010, 17:01
Lokalizacja: Starogard Gda?ski
Motocykl: Wektor FD 150-3
Tel. kom.: 518154905
Płeć: mężczyzna
Wiek: 52

Wybór kasku

Postautor: jadak dodano: 28 lip 2011, 19:44

A ja calkiem niedawno kupiłem Naxę f0b i na razie nie mam powodów do narzekań. Leży nieźle, w miarę cicha (oczywiście schuberth czy shoei cichsze, ale cena...), do tego wizjer anti-fog i blenda przeciwsłoneczna w środku. Szczęka dobrze się zamyka (przynajmniej na razie nie miałem z tym problemu) i w miarę łatwo otwiera. Jeśli ktoś szuka czegoś econo - może to całkiem niezły pomysł? zwłaszcza, że teraz w promocji sprzedają go po 290 zł + 75 za wizjer anti-fog. Na razie nie testowałem ( i mam nadzieję nigdy nie będę) wytrzymałości;) a docelowo planuję schubertha c1, ale na razie - może być:)
jadak
Forumowicz
 
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2011, 11:43
Motocykl: Zipp Raven 250; Barton Fighter
Płeć: mężczyzna

Wybór kasku

Postautor: grabek dodano: 02 sie 2011, 14:16

Też mam naxa, ale f5. Z blendą i anti-fog. Ponoć naxa to dolna półka , ale używam go już prawie 3 rok nie mam powodów do narzekań.

Swoją drogą jeżeli chodzi o skorupy to najwięcej urazów dochodzi nie na skutek wypadków, bo każdy kask w jakimś stopniu chroni, o ile nie jest wykonanyw formie wytłoczki na gorąco. Poza tym przy większych prędkościach dochodzi do urwania głowy, więc kask w tym prezypadku nie ma znaczenia :devil:

Najwięcej urazów jest spowodowanych przez osoby niosące pomoc. Załogi karetek nie mają przygotowania w tym zakresie i najczęściej zdejmują skorupę na pałę.Wyobraźcie sobie moi mili ból połamanych żeber, otwartego złamania nogi, coś tam jeszcze, a na koniec... Żuchwę wyjętą z zawiasów na skutek brutalnego ściągania kasku :_hura"
Awatar użytkownika
grabek
Forumowicz
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 cze 2010, 17:01
Lokalizacja: Starogard Gda?ski
Motocykl: Wektor FD 150-3
Tel. kom.: 518154905
Płeć: mężczyzna
Wiek: 52

Wybór kasku

Postautor: jadak dodano: 08 sie 2011, 10:12

Polecałem f0 z bardzo prozaicznego powodu - na codzień noszę okulary:) A to nieco przeszkadza przy zakładaniu kasku integralnego:) Natomiast szczękowy sprawdza sie tu idealnie:)
A co do przeszkolenia załóg karetek - niestety nie do wszystkiego da się przeszkolić, systemów chociażby otwierania kasku jest mnóstwo - prawie każdy producent ma swój, nie zawsze oczywisty, i uwierz mi, żaden z nas nie zdejmuje kasku "na pałę";) Poza tym - może to urok mojej stacji, ale prawie połowa ratowników i kierowców i paru lekarzy jeździ na motocyklach;) więc zawsze znajdzie się ktoś kto sobie poradzi:) Więc nie demonizuj załóg karetek:D
jadak
Forumowicz
 
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2011, 11:43
Motocykl: Zipp Raven 250; Barton Fighter
Płeć: mężczyzna

Wybór kasku

Postautor: mike_russ dodano: 17 sie 2012, 20:27

Kupiłem kask LS2 model FF370

Z dostępnych modeli szczękowców LS2 ten jeszcze zostawił najwięcej miejsca na okulary, w inne nie dało się ich wcisnąć zupełnie. Z drugiej strony, większy był za luźny... Wychodzi na to, że musimy się przyzwyczaić z kaskiem :D Ale przynajmniej ciepło w brodę będzie, bo w ozonie wiało szpetnie :cold:
...

Po za tym full wypas, blenda p/słoneczna i przystosowany do pinlock'a, no i w słusznym kolorze CKM :))
Udaje mi się go ściągnąć nie zdejmując okularów, a dziś nawet udało mi się go założyć i nic nie uszkodzić, to kwestia wprawy i odpowiedniego złapania. Kupiłem w Moto-Obrotach na Obornickiej i z negocjacją ceny było krucho. Generalnie jest OK. Z wykrytych wad: łatwo paruje - na obecną pogodę trochę mi w nim za ciepło i musiałem jechać z uchyloną szybką, ma poza tym trochę twarde wnętrze. Wkleiłem do środka gąbkę od innego modelu kasku LS2 (dostałem w sklepie taka wkładkę) ale i tak trochę ciśnie. Podejrzewam że z czasem się ubije, z drugiej strony- większy rozmiar (XL) był zdecydowanie za luźny, mniejszy zaś za ciasny, zostałem przy L.
Dołożę na czubku jeszcze kawałek czegoś miękkiego w najbardziej gniotącym miejscu, bo w piance na czubku głowy jest takie kanciaste wytłoczenie i gniecie przez wyściółkę.

Poduszki policzkowe są za grube i naprawdę trudno się w nim uśmiechnąć, na szczęście po otwarciu szczęki trochę się rozchodzą, tak że wesół mogę być dopiero na postoju a podczas jazdy pozostaje radość wewnętrzna :D śpiewać się nie da, gwizdać się prawie udaje, dobre i to.
Jest też trochę cięższy od Ozona.

Z plusów: czuć że wentylacja działa sprawnie i w nieco chłodniejszej porze powinien się sprawdzić. Nareszcie mam ciepło w uszy :)) Poza tym jest przystosowany do Pin-locka i pewnie na jesień dokupię.
Blenda przeciwsłoneczna - marzenie, nareszcie przestały oczy boleć po dłuższej jeździe w słońcu. Nawet przy lekkim zachmurzeniu lepiej widzę przez nią niż zwykła szybę, bo jest mniej rażących odblasków i wyrównany kontrast :cwaniak: :))

Ciężko pracuje szczęka i szyba na zawiasach - to akurat w nowym kasku zaleta, pod warunkiem że się po czasie odrobinę wyrobi.
Awatar użytkownika
mike_russ
Sympatyk
 
Posty: 2120
Rejestracja: 12 sie 2009, 22:25
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Zipp Raven "Dzikus"
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 13140250
Wiek: 41

Wybór kasku

Postautor: eNgine dodano: 04 lis 2012, 17:26

Mam pytanie do mike_russ i innych użytkowników kasku szczękowego LS2 FF370.1. Czy po dłuższym czasie poduszki policzkowe się ugniotą trochę czy nadal tak uciskają policzki?

To jest właśnie dla mnie największa wada nowego nabytku. Poza tym jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, udało mi się skorzystać z posezonowej wyprzedaży na allegro u jednego sprzedawcy (330 zł / darmowa wysyłka kurierem). Jak na taką cenę to jakość wykonania jest ok. Blenda mogła by być trochę ciemniejsza. System wentylacji działa poprawnie, a nawiew na parującą szybkę sprawdza się podczas jazdy (na postoju trzeba szybkę podnosić). Jeśli chodzi o głośność to mam porównanie tylko do kasku otartego Naxy i różnica jest ogromna (testowane przy prędkościach <100 km / h) na korzyść szczękowca. Jednak podejrzewam że w upalne dni to kask otwarty będzie się lepiej sprawdzał ze względu na 100% wentylację twarzy - dlatego najlepiej mieć 2 kaski :).
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Wybór kasku

Postautor: Szubi dodano: 04 lis 2012, 17:46

co prawda mam model Ride ale bardzo podobny do modelu Easy, i u mnie poduchy się ułożyły, chociaż długo to trwało. Polecam za to montaż pinlocka. Niebo a ziemia, jeśli chodzi o parującą szybkę. U niektórych skóra/ lub coś skóropodobnego na dole kasku bardzo się niszczy.
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2606
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Wybór kasku

Postautor: Tomciog dodano: 07 gru 2012, 12:27

Wczoraj moja połowica nabyła w Weju LS2 model 384 z blendą p-słoneczną.
Pierwszy test w niedzielę na Mikołajach...
Awatar użytkownika
Tomciog
Forumowicz
 
Posty: 195
Rejestracja: 20 paź 2012, 18:15
Lokalizacja: Goscicino
Motocykl: Division 249, XV 250, TL1000S
Tel. kom.: 605848430
Płeć: mężczyzna

Re: Wybór kasku

Postautor: adamsson dodano: 24 kwie 2013, 21:07

A co myslicie o czyms takim?

http://allegro.pl/kask-helm-niemiecki-s ... 53289.html

oczywiscie, do jazdy czasami "dla draki", nie do codziennej jazdy.
Awatar użytkownika
adamsson
Forumowicz
 
Posty: 57
Rejestracja: 10 paź 2012, 01:02
Lokalizacja: Lodz
Motocykl: Jinlun R-250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 41

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szkoła bezpiecznej jazdy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron